Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Agencja ratingowa: stabilna sytuacja finansowa naszej gminy

Dodano: 20 marca 2018; Agencja ratingowa INC Rating przyznała naszej gminie rating na poziomie AA- z perspektywą stabilną.

To pierwsze tego typu badanie oceny wiarygodności finansowej naszej gminy wykonane przez zewnętrzną agencję ratingową. Poziom „AA-” to czwarta ocena w dwudziestostopniowej skali. Najwyższa ocena to „AAA” (najniższy poziom ryzyka), najniższa to „D” (bankrut).

Zdaniem autorów badania, „rating odzwierciedla wysoką zdolność [gminy – red.] do finansowania inwestycji ze środków własnych, bardzo dobrą sytuację płynnościową budżetu oraz niski w stosunku do środków operacyjnych poziom obsługi zadłużenia”. Agencja ocenia też, że nasza gmina „posiada stabilne podstawy budżetowe”.

Rating wykonany został na zlecenie gminy.

(mb)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

NN

Data: 20 marca 2018, 12:47 Ciekawe czemu tyle lokali jest w Górze do wynajęci, co jedna firma się otworzy to upada, ile to już pomysłów na sklepy było w Górze, tylko lumpeksy, fryzjerzy i kwiaciarnie się trzymają.

Sanchez

Data: 20 marca 2018, 13:31 A to główna księgowa gminy p. Sobiepanek tego nie wie. Cyfry nie kłamią. Za moje podatki gmina robi audyt by dowiedzieć się tego za co księgowa bierze wynagrodzenie.

Wali

Data: 20 marca 2018, 14:43 Panie redaktor trochę się Pan spóźnił inne portale pisały o tym tydzień temu

Waldek

Data: 20 marca 2018, 16:13 Za pieniądze wszystko można napisać !

Zorientowany

Data: 20 marca 2018, 18:08 Rating był bezpłatny, był nagrodą w konkursie, w którym uczestniczyła gmina.

X

Data: 20 marca 2018, 22:22 Ja to mówią \" ch..owo ale stabilnie\". A w gminie wszędzie prowizorki budowlane i inwestycje o kant du..y . Ale co można wymagać od miasta gdzie w centrum nawet nie ma kibla. Haha

Walek

Data: 21 marca 2018, 20:51 @Zorientowany
Dlaczego nikt nam w nagrodę nie postawi kibla, spłuczka może działać na skażoną wodę !

Tobiasz

Data: 26 marca 2018, 15:13 A na co komu toi toi na mieście? Kto by niby z tego korzystał? Ty? A to nie masz w domu kolba? Pewnie nie,bo już tyle razy pisałeś o Tym! Nie ma sensu , żeby dla Ciebie jednego to było!

Wanda

Data: 26 marca 2018, 16:29 Do Tobiasz
Nie wiem jak Waść ale tojlet mam w kuchni między szafkami !
Ale przyjezdni muszą sobie jakoś radzić.
Niełanie mysleć tylko o swojej dupie.