Bakterie coli w Baniosze i okolicach. Nie wolno pić wody z kranu!

Dodano: 22 wrzeœnia 2017; W wodzie w Baniosze wykryto bakterie coli. W piątek – już po przeprowadzonym płukaniu sieci wodociągowej - próbki pobrał sanepid, ale wyniki badania nie są na razie znane.

„Zalecamy, aby mieszkańcy Baniochy (oprócz ulic Wiejskiej, Lipowej i Przemysłowej), Solca, Szymanowa i Łubnej nie używali wody z kranu do celów spożywczych, nawet po przegotowaniu” – przestrzega Zakład Gospodarki Komunalnej w Górze Kalwarii.

ZGK zaleca, aby korzystać z wody butelkowanej lub tej dostarczanej przez beczkowozy (mają stanąć w okolicach szkoły w Baniosze, przedszkola w Wilczynku i placu zabaw w Solcu).

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

mieszkanka

Data: 22 wrzeœnia 2017, 12:24 No dobra, Wiejska, a co z tymi przyległymi do Wiejskiej, np. Piwna, Wspólna itd.?

Góra Kalwaria

Data: 22 wrzeœnia 2017, 12:43 A co z Górą w Konstancinie też jest już zakaz używania wody z kranu

07

Data: 22 wrzeœnia 2017, 15:57 I pan Pełka się doigrał !
W ZGK tylko fury zmieniają o inwestycjach się nie myśli.
(mam na myśli prawdziwe inwestycje)

Ala

Data: 22 wrzeœnia 2017, 18:51 A Kąty?

wyborca

Data: 22 wrzeœnia 2017, 21:16 No to wyszło szydło z ... kranu. Mamy wyjaśnienie tych niby gryp żołądkowych. Jakość wody w Górze Kalwarii też woła o pomstę do nieba!!! Widać na filtrach za jaki syf płacimy ciężką kasę. Tak w ogóle, to mieszkańcy Góry Kalwarii mają ciężki żywot korek emitujący spaliny cały rok plus foto smog latem, brudna woda. Efekt widoczny na cmentarzu. Ciekawa jestem jaka jest średnia życia mieszkańca gminy w stosunku do średniej?

Marko

Data: 23 wrzeœnia 2017, 23:58 Co z tego że sanepid dopuścił do używania wody w Baniosze jak woda leci ruda.Przyjechał pan z wodociągów upuścił wody z hydrantu a woda nadal brązowa. Czy taką mamy pić?

olga - Solec

Data: 24 wrzeœnia 2017, 15:53 Woda była skażona od kilku dni. Mieszkańcy informację dostali
>w czwartek- wodę można spożywać po przegotowaniu, > w piątek całkowity zakaz korzystania z wody
> sobota - woda zdatna do użytku. Wodociąg został wypłukany
Pytanie a co z wodą, która została skażona w naszych termach, 60 l. junkersach ,instalacji domowej. Przez kilka dni ta woda była skażona stała w tych zbiornikach. Co się nagle w sobotę z nią stało, że jest zdatna do użytku? Przecież jej nikt w naszych domach nie zmieniał nie czyścił skażonej instalacji. Jak ma rozumieć przydatność takiej wody do spożycia? Może ktoś odpowiedzialny z ZGK u wyjaśni te wątpliwości . Czekam na odpowiedź

Do Olgi

Data: 2 paŸdziernika 2017, 13:54 To się doczekasz :)
Nie za wiele wymagasz?
Przecież ZGK poinformował:D
Jaki prezes taki zakład.
Czas wyciągnąć konsekwencje.