Bal w Krzakach Czaplinkowskich nie dla osób na wózku?

Dodano: 21 grudnia 2017; - Organizator balu sylwestrowego Krzakach Czaplinkowskich nie zgodził się, żebym w nim uczestniczyła, ponieważ poruszam się na wózku inwalidzkim – przekonuje w rozmowie naszym portalem Sylwia Klusek. – To nieprawda – zaprzecza Zenon Nadstawny, organizator balu.

Sylwia Klusek była uczestniczką konkursu Miss Polski na Wózku w 2013 roku (fot. Wojciech Szwej "Festiwal Integracja Ty i Ja")

Sylwia Klusek jest mieszkanką naszej gminy. Od kilkunastu lat porusza się na wózku inwalidzkim. Wraz z przyjaciółmi chciała spędzić sylwestra na balu w Krzakach Czaplinkowskich. Oto jej relacja:

- Kiedy organizator balu dowiedział się, że jeżdżę na wózku, poinformował moich przyjaciół, że ponieważ na organizowane przez niego imprezy przychodzi elita, musiałby obdzwonić wszystkie 200 osób, które zapisały się na bal, i spytać czy godzą się na obecność osoby niepełnosprawnej. Mojej przyjaciółce, która próbowała interweniować, powiedział, że gdyby zgodził się na obecność „takiej osoby”, w przyszłym roku nikt by nie przyszedł na jego bal – opowiada Sylwia Klusek.

Organizatorem balu w budynku klubu sportowego w Krzakach Czaplinkowskich jest Zenon Nadstawny, przewodniczący Rady Miejskiej w Górze Kalwarii. Zaprzecza on, że odmówił komukolwiek uczestnictwa w imprezie z powodu niepełnosprawności.

- Po prostu nie było już wolnych miejsc. Na ten bal przychodzą głównie ludzie związani z Klubem Sportowym „Nadstal”, a inne osoby mogą w nim uczestniczyć, jeśli są wolne miejsca. Ponieważ impreza cieszy się ogromnym powodzeniem, miejsc na sylwestra nie było już na początku listopada – przekonuje Zenon Nadstawny.

Zdaniem fundacji „Jedyna Taka”, zajmującej się  przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością, której Sylwia Klusek jest podopieczną, doszło w tym przypadku do dyskryminacji osoby poruszającej się na wózku. Fundacja zawiadomiła już o sprawie m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich i Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych. „Ciężko nam uwierzyć, że osoba na takim stanowisku mogła dopuścić się takiego zachowania” – czytamy w oficjalnym piśmie, jakie fundacja skierowała do Zenona Nastawnego, a także m.in. do burmistrza Dariusza Zielińskiego.

– Przykro to mówić, ale okazało się, że w Górze Kalwarii ludzie pełniący najwyższe funkcje w samorządzie nie mają w sobie żadnej empatii i dzielą ludzi na lepszych i gorszych, czyli tych, którzy poruszają się na wózku – mówi Katarzyna Wojtaszek, prezes fundacji.

Mateusz Baj

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (151)

Mieszkaniec

Data: 21 grudnia 2017, 10:23 Jaka to elita? Co miał na myśli nastawny? To teraz zenkowi będę się kłaniał per panie ksieciuniu. Książę od lwów na płocie. żałosne

suchar

Data: 21 grudnia 2017, 10:38 hehe chyba \"jelyta\"...
Doprawdy trudno uwierzyć w to, co tu stoi namazane.

Zenek Martyniuk

Data: 21 grudnia 2017, 10:42 Cała ta elita do wyje******a na zbity pysk, banda złodziei i kolesiostwa w gminie. Wiem co mówię.

Nelsi

Data: 21 grudnia 2017, 10:50 Do jakiej dyskryminacji? Wy tylko chcecie wzbudzić sensacje! A ta Pani chce by znowu bylo o niej głośno! Znam osobiście Pana Zenona i jestem pewna że czegoś takiego by nie powiedział. Pan Zenon jest przesympatyczny człowiekiem i dziwne jest to że ktoś pisze o nim takie bzdury. Pan Zenon sam nawet podjął się pomocy jednej z mieszkanek Krzaków która też jeździ na wózku, więc nie widze tu rzadnej dyskryminacji. Sama osobiscie chciałam się zapisać na sylwestra na początku grudnia ale nie bylo już miejsc. Więc chyba ta Pani chciałaby żeby znowu było o niej głośno. Pozdrawiam tych którzy uwierzyli w te brednie!

Mieszkanka

Data: 21 grudnia 2017, 11:09 Jak to możliwe, przeciez na tej imprezie sylwestrowej mają być zbierane pieniądze na wózek elektryczny dla innej miekszkanki, która w wyniku choroby SR go potrzebuje. Jednej pomaga a drugiej nie chce widziec? Trudno w to uwierzyc

Zara

Data: 21 grudnia 2017, 11:21 Sprostowanie do Pani Neli. Termin byl zarezwrowany juz w pazdzierniku, jedna z par zrezygnowala z balu i na to miejsce chcielismy wziasc Sylwie i niestety Pan organizator balu dla elit sie niezgodzil zeby brala w nim udzial. Szybko sie zreflektowal po tym co zrobil i urzodzil zbiorke na wozek dla dziewczynki. I z tego tylko mozna sie cieszyc ze dzieki tej sytuacji dziecko na tym skorzystalo. Ale w dalszym ciagu nie usprawiedliwa to jego prostackiego zachowania. I taka osoba reprezentuje nasza gmine. Wstydze sie.

oburzona

Data: 21 grudnia 2017, 11:24 Z reguły tylko czytam komentarze, ale no po prostu nie da się nic nie powiedzieć. Przecież to co tu jest napisane wygląda na \"tupot rozkapryszonego dzieciaka\". Nie sądzę, żeby miała uzyskać taką odpowiedź, chodź nie znam osobiście Pana Zenona. Nie wygląda to na wypowiedź człowieka na tym poziomie.Gratuluję pomysłu na kompromitacje władzy. Na prawdę gorzej sobie tego nie mogła wymyślić.... Za długo nie było o Panience słychać? Sławy koleżance potrzeba? Może jakiś inteligentniejszy sposób na przyszłość? I nie wykorzystywać do tego Bogu ducha winnych ludzi... Komu mogłaby przeszkadzać osoba na wózku??
TANIA SENSACJA i tyle.....


mama niepełnosrpawnego

Data: 21 grudnia 2017, 11:24 Przed wyborami trzeba to przypomnieć p. Nadstawnemu. WSTYD

Xhehe

Data: 21 grudnia 2017, 11:27 Jaka elita? Ludzie o czym wy wogole mówicie! Bal na Krzakach jest od kat pamietam. Przez Pierwsze dwa lata na sylwestra przychodzilo bardzo duzo ludzi, i brakowalo miejsc. Teraz zawsze w kolejnosci zapisywane sa osoby ktore sa co roku. Gdyby Pan Zenon zapisywal coraz nowszych ludzi to z tymi co byli co roku? Zastanowcie sie co mowicie o Panu Zenonie, on zawsze pomagal innym! Zawsze wam pomagal a wy go teraz oczerniacie? Chamy i prostaki z was!! A ta Pani niech pomysli co robi a nie z porzadnych i szanowanych ludzi robi bez dusz.

Katarzyna Wojtaszek

Data: 21 grudnia 2017, 11:35 Kłamstwo Pana przewodniczącego, znajomi Sylwii mieli opłacone wejście na bal, więc proszę nie kłamać. Sylwia miała iść ze znajomymi na opłacony bal. Pan przewodniczący pieniądze zwrócił całej grupie od Sylwii gdyż nie dało się go przekonać aby nas wózkowiczów traktować jak ludzi! Przykład powinien iść z góry!

paweł

Data: 21 grudnia 2017, 11:36 chłop ze wsi wyjedzie ale wieś z chłopa jak widać nie
jaki przewodniczący taka i reszta kolesiostwa , co niektórzy to już nawet dzień dobry nie racza odpowiedzieć widać Pis-land już całkiem im na dekiel padł,
mam pytanie : ktoś dostał po tyłku za brak informacji o skażeniu wody w wodociągach,

............

Data: 21 grudnia 2017, 11:48 Do Mieszkanki i Nelsi
W kwestii wyjaśnienia z moich informacji wynika że Pan Nadstawny zorganizował zbiórkę na pomoc dla innej osoby na Wózku inwalidzkim chorej na SM, dosłownie kilka dni po zajściu incydentu z odmówieniem wejścia na bal dla Sylwii Klusek. Czy to nie jest przypadkiem próba wybielenia się z zaistniałego niemiłego faktu-zdarzenia ? , czując pismo nosem,że będzie z tego większa sprawa i wszystko się rozejdzie w eter tym samym stawiając jego osobę w bardzo niekorzystnym świetle...

Wojtek

Data: 21 grudnia 2017, 11:58 Podpisana fotografia do artykulu to nie Fundacja \"Jedyna Taka\" tylko Wojtek Szwej \"Festiwal Integracja Ty i Ja\".....czyli Ja....

do kluski

Data: 21 grudnia 2017, 12:11 Trzymaj się dziewczyno jesteśmy z tobą !!!!!!!

Abc

Data: 21 grudnia 2017, 12:32 Miałem do czynienia z tym \"Panem\". Dlatego nie dziwię się że coś takiego powiedział. On jak i cała banda czas zbierać swoje rzeczy.

Zwiazana ze sportem

Data: 21 grudnia 2017, 12:49 Osobiscie sama na wlasnw uszy slyszalam jakna turnieju zprganizownym w czerwcu w klubie nadstal jeden z rodzicow zadal pytanie a Pan Zwnon oburzony odpowiedzial bardzo nie wlasciwie jak na osobe ktor jest zwiazana z gmina. Dwa od razu sie burzyl bo ktos wspomnial czy jest tez prezesem klu u Nadstl. Po prostu pan Zenon bardzo lubi jak onim sie mowi. A jestbardO chamski.

Gość

Data: 21 grudnia 2017, 12:50 Nigdy się nie wypowiadałam na żadnym portalu, ale czytając te brednie o Sylwii, która niby szuka sensacji to aż nie mogę uwierzyć że jest w Was ludzie tyle nienawiści i zakłamania. Gdzie jak się okazuje nawet we własnym miasteczku na każdym kroku jest się szykanowanym i to dlatego że wreszcie odważyło się kilka osób odezwać w sprawie Osoby która została potraktowana na co nie zasłużyła. Ciekawa jestem gdyby Was tak ktoś potraktował to pewnie byście na każdym portalu opisywali jaki to prostak i itp. stwierdzam jedno ludzie z dziury kalwarii są mega żałośni...a Tobie Sylwia gratuluję że nareszcie ktoś z twojego otoczenia zabrał głos w tej sprawie i stał za Tobą murem!!!!Bo nikomu nie życzę tego co Ciebie spotkało :(

Marzena

Data: 21 grudnia 2017, 13:27 Niestety niektórym to jeszcze \"słoma z butów wystaje\" ! Brawo Sylwia takie zachowania trzeba eliminować!

Magdalena

Data: 21 grudnia 2017, 13:42 To się w głowie nie mieści! To tylko nadaje sie do tvn \"Uwaga\"!
Swoją drogą mam nadzieję, że Pani Sylwia dostanie mnóstwo propozycji sylwestrowych.

Halinka

Data: 21 grudnia 2017, 13:52 Brawo Pani Sylwio,jestem z Panią całym sercem.Tylko jednym słowem mogę określić zachowanie pana \"bezradnego\" -cham chamem na wieki wieków amen.

ja

Data: 21 grudnia 2017, 14:00 No to radni mają teraz pole do popisu

Kot

Data: 21 grudnia 2017, 14:05 Jestem w stanie zrozumiec wiele rzeczy ale nie takie prostactwo. Na miejscu tej ,,elity,,nie poszlabym na ten bal.

Mirek

Data: 21 grudnia 2017, 14:17 Do Nelsi
Nie mogłaś uczestniczyć w tym balu bo tam bawi się sama elita, a co z ciebie za elita jak nie potrafisz bez błędu ortograficznego napisać słowo ŻADNEJ. Analfabetka tyle samo warta co ten zenon bez gustu i dobrego smaku.


Mirek

Data: 21 grudnia 2017, 14:20 ...a tak swoją droga, to ładna dziewczyna z tej Sylwii. Mogłaby dodać blasku tej imprezie...


Jolka

Data: 21 grudnia 2017, 14:23 Pani Sylwio trzymam za panią kciuki.
O całej sytuacji wiem odkąd zaczął się ten problem.
To nie fair jak zachował pan Nadstawny :( Stać go na wiele rzeczy...nie wszyscy wiedzą
I życzmy temu panu aby nigdy nie musiał usiąść na takim
wózku........ tyle w temacie .Nie mniej jednak za czyje pieniądze ELITA się bawi ??????? będą gołe panienki ? ;)
żenada,żenada i jeszcze raz żenada !!!!!!

Była mieszkanka Góry

Data: 21 grudnia 2017, 14:25 Wiesniak w gangsterskich butach z których słoma wystaje i co to za elita 😂😂😂😂😂😂Sylwia Sory za tego buraka wózek ci powinien myć .Pozdrawiam cię serdecznie

Mieszkanka

Data: 21 grudnia 2017, 15:21 Jak dla mnie porażka , tacy ludzie nie powinni być w gminie skoro nie potrafią się zachować , a mówiąc o elicie mówił chyba tylko o sobie i znajomych że stołka, którzy zbytnio nic nie robia chyba że w okolicy swojego miejsca zamieszkania.

Emilia

Data: 21 grudnia 2017, 15:24 Mam pytanie odnośnie tego balu sylwestrowego w Krzakach. W komentarzach przewinęła się informacja, że podczas balu będą zbierane środki na wózek dla jednej z mieszkanek Krzaków, chorującej na SM. Nie mogę nigdzie znaleźć oficjalnej informacji na ten temat, ani też jakiejkolwiek wzmianki o zbiórce i o tym, jak można ewentualnie pomóc. Jeśli ktoś miałby jakieś informacje to będę wdzięczna za ich udostępnienie. Pozdrawiam świątecznie!

Antoni

Data: 21 grudnia 2017, 15:31 Nie ma co się wzajemnie obrażać tylko czas podjąć działania aby takie sytuacje nie miały więcej miejsca. Może dzięki temu artykułowi dotrze do jednego czy drugiego że nie wolno nikogo dyskryminować, niezależnie od stanowiska jakie zajmuje! Dobrze że takie rzeczy wychodzą na jaw. Trzeba o tym mówić!!! Ciekawe jest z kolei co mówi pan Zenon o balu - że przychodzą tam gł osoby związane z klubem i inne ... jeśli są wolne miejsca. Już na wstępie selekcja ... To tak jakby te \"inne\" to tylko dla zapełnienia sali, żeby kasa była większa. Ale najwyraźniej \"inne\" też podlegają selekcji - wielka szkoda !!!!

Sanchez

Data: 21 grudnia 2017, 15:33 Elity.... buhhhhaaaaa

znam Sylwie

Data: 21 grudnia 2017, 15:54 Znam Sylwie i ostatnią rzeczą jaką oczekiwała to chęć przypomnienia o sobie.
To super dziewczyna, która pomimo, że zmaga się z trudami niepełnosprawności to jest uśmiechnięta i stara się żyć normalnie.
Jestem absolutnie pewien, że zgodziła się na publikacje tego artykułu ponieważ jest świadoma że nawet w dzisiejszych czasach ludzie niepełnosprawni natrafiają na bariery. Najgorsze, że bariery w ludziach!!!!
W tym przypadku w ludziach, którzy z założenia są dla ludzi!!!
To co się wydarzyło - w głowie się nie mieści!!!

Ciekawe tylko czy zostaną wyciągnięte wnioski. !!!
Czy nawet teraz Pan Nadstawny zastanowił się co zrobił Sylwii i jej przyjaciołom ?
Działania wyprzedzająco - zapobiegawcze Pana Nadstawnego nie zastąpią - zwykłego przepraszam!!!

pan Marcin

Data: 21 grudnia 2017, 16:10 Właśnie zwolniły się miejsca bo My rezygnujemy !
Ciekawe czy ta pani nadal chce brać udział wśród elyty ?

Walenty

Data: 21 grudnia 2017, 16:14 @nelsi
\"Sama osobiscie chciałam się zapisać na sylwestra na początku grudnia ale nie bylo już miejsc. \"
To nie jest bal dla samotnych !
Poczekaj do wigili ,może cuś pan zenek wymyśli.

Melon

Data: 21 grudnia 2017, 16:56 No to jedni spędzają sylwestra z Dudą a ja wbijam do Kluski 🤣 trzeba to nagłośnić medialnie !!!! Sylwester z Sylwią

...........

Data: 21 grudnia 2017, 17:07 BRAWO PAN MARCIN ZA FAJNĄ POSTAWĘ-LUDZKĄ POSTAWĘ GODNĄ NAŚLADOWANIA !!!!!!!!


RESZTA GOŚCI KTÓRZY SĄ ZA PRZECIWDZIAŁANIU WYKLUCZENIU NIEPEŁNOSPRAWNYCH MOŻE TEŻ POWINNA ZREZYGNOWAĆ Z BALU PO TEJ SYTUACJI

kibic KS NADSTAL

Data: 21 grudnia 2017, 17:14 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Aktualnie

Data: 21 grudnia 2017, 17:25 Ma być prowadzona zbiórka pieniężna? A Pan Zenon zezwolenie na nią Ma? Może trzyliterówka sie wbije na balet i sprawdzi to tamto?
@nelsi. Żadna 😉

hmm

Data: 21 grudnia 2017, 18:02 Sprawy nie znam, nie komentuję. Gdyby tak było to SZOK.
Pan Nadstawny, osoba publiczna, ma jedyne wyjście: zabrać głos. I albo sprawę zdementować, albo co najmniej przeprosić.
Siedzenie cicho zaszkodzi jemu i jego środowisku. Ta sprawa raczej szybko nie przycichnie, na to chyba nie ma co liczyć..
Niektórzy to o bunda-bunga jeszcze pamiętają. O innych wydarzeniach tez.

Wózkowiczka

Data: 21 grudnia 2017, 18:04 Jak na moje to słowo przeciwko słowu. Niepotrzebną \"gównoburzę\" robicie z tej dyskryminacji. Gdybym ja miała za każdym razem żalić się światu, jaka to jestem biedna bo mnie ktoś dyskryminuje ze względu na wózek, to zabrakłoby mi czasu na normalne życie. Całe szczęście mózg mam na swoim miejscu i problem tylko z nogami. Walczę o swoje dobitnie i załatwiam sprawy na miejscu. Dyplomacja, argumentacja i trochę wiary w siebie.

Ja to ja

Data: 21 grudnia 2017, 18:06 Z Pana Zenona taka elita jak ze mnie zakonnica! Dobrze że młodzież (podobno) nagrała rozmowę z wsiokiem to się nie wywinie! Powinni iść z tym materiałem do TV, super program by zrobili o naszej elicie :D

Halinka

Data: 21 grudnia 2017, 18:07 Mirek,brawo Ty za trafne komentarze.Wstydzę się za włodarze tej gminy.Pozdrowienia dla tych co są zaślepieni panem Nadstawnym😂😂😂 Czas na lekkie wietrzenie wsi Góra Kalwaria,niedługo wybory a my szybko nie zapominamy panie \"bezradny\"

Wózkowiczka

Data: 21 grudnia 2017, 18:09 Widzę, że niewygodne komentarze są usuwane. Dodam jeszcze raz. \" Słowo przeciwko słowu, Afera właściwie o nic. Jakbym ja za każdym razem skarżyła się w necie na dyskryminację w naszym mieście to by mi czasu na normalne życie zbrakło. A jako że pierdołami się nie zajmuję tylko załatwiam na miejscu wszystko elokwencją, argumentacją i wiarą w to, że nie jestem gorsza od chodzących, to nie mam takich problemów w życiu. Pozdrawiam tracących czas na takie afery ;)

Halinka

Data: 21 grudnia 2017, 18:14 Panie Marcine,Pana postawa jest super!Gdybym była tam zapisana też bym zrezygnowała.BRAWO......

Wiksa

Data: 21 grudnia 2017, 18:35 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Monia

Data: 21 grudnia 2017, 18:42 Szkoda, że już nie można znaleźć relacji z X Balu Sportu, w którym brała udział \"elita\" oraz niemal nagie tancerki. Było wielkie bunga, bunga u sołtysa. GoraKalwaria.Net, może przypomnicie to wspaniałe wydarzenie? :)
Sylwia, nie żałuj, że nie będzie Cię wśród takiej \"elity\".

Ela

Data: 21 grudnia 2017, 18:42 Tak Pan Zenon ma pozwolenie na zbiórkę dla naszej mieszkanki.

Marian

Data: 21 grudnia 2017, 18:52 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

xxx

Data: 21 grudnia 2017, 19:00 Dziecko dostało wózek i to plus, tylko szkoda że stało się narzędziem do wybielenia wizerunku \'\'buca\'\'.

Magda

Data: 21 grudnia 2017, 19:16 Przykre ale niestety wiem z innego źródła ze tak właśnie było, jak zobaczyłam ten temat teraz to aż ucieszyłam się ze wyszło na szydło z worka....

Marian

Data: 21 grudnia 2017, 19:19 proponuję aby takiemu człowiekowi odebrano mandat Przewodniczącego Rady Gminy i powiem więcej-całkowicie usunąć z Rady Gminy. Nie jest godzien nas mieszkańców reprezentować. W Radzie siedzi dla własnych interesów, na swój prywatny klub sportowy wyciąga z gminy więcej pieniędzy jak dostaje miejski z tradycjami przedwojennymi klub Korona. Cóż na to poradzić, na układy nie ma rady. Darek dotuje Zenka, bo przecież nie zapomniał mu jak Zenek jeździł po mieście klika lat temu z bilbordami przedwyborczymi Darka.
Mieszkańcy, w przyszłym roku wybory - pamiętajcie o tym!!!

DORKA

Data: 21 grudnia 2017, 19:53 Dymisja - natychmiast !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kibic KS NADSTAL

Data: 21 grudnia 2017, 19:58 dlaczego mój komentarz został ukryty ,poniewaz podałem nazwisko dziewczyny dla ktorej bedzie zbiorka na wozek


Admin

Data: 21 grudnia 2017, 20:11 @ kibic KS Nadstal
Nie publikujemy komentarzy, w których pojawiają się dane osobowe osób prywatnych. Proszę napisać komentarz bez tych danych, wtedy zostanie opublikowany.

Maćko

Data: 21 grudnia 2017, 20:30 Tylko patrzeć jak arykuł zginie !
Za dużo prawdziwych słow tu padło .

za

Data: 21 grudnia 2017, 21:12 po przeczytaniu artykułu nie chcemy brac udziału w tej fałszywej zabawie

Katarzyna

Data: 21 grudnia 2017, 21:14 Popatrzcie na wszystkich włodarzy z naszego miasteczka, czy którykolwiek z tej pseudo elity zainteresowany jest problemem niepełnosprawności / ?/? . Uważam, że sprawa nie dotyczy Tych darmozjadów, nie są w stanie kiwnąć palcem, gdyby za osobę na wózku inwalidzkim były dotacje jak za Czeczenów było by zainteresowanie. Żal mi tych ludzi, tej wiejskiej elity.

Kaśka

Data: 21 grudnia 2017, 21:18 Sylwia jesteśmy z Tobą :)

Lyla

Data: 21 grudnia 2017, 21:31 Myślę, że \"Szanowny Pan \" nie da rady wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Niestety powtórzył te słowa kilka razy i do kilku różnych osób. Teraz kłamie bezczelnie. Ale chyba nie jest świadomy, że nikt takiej sytuacji by nie opisał gdyby nie miał na to dowodów... A wiem że te istnieją...

powtórka piekna

Data: 21 grudnia 2017, 21:50 obudźcie się:::
Szkoda, że już nie można znaleźć relacji z X Balu Sportu, w którym brała udział \\\"elita\\\" oraz niemal nagie tancerki. Było wielkie bunga, bunga u sołtysa. GoraKalwaria.Net, może przypomnicie to wspaniałe wydarzenie? :)

tvn

Data: 21 grudnia 2017, 22:08 temat dla tvn - UWAGA!!!

Kasia

Data: 21 grudnia 2017, 22:55 Kolejna kompromitacja naszej władzy jakże uczciwie wybranej!
Dość tych jackó, zenków, darków.
A bardzo mnie ciekawi, jakież to konsekwencje poniesie przedstawiciel lokalnej Elity.

123

Data: 21 grudnia 2017, 23:08 Sprawa jest prosta, wystosować trzeba pismo zebrać podpisy mieszkańców do Rady Gminy i zobaczymy czy wielkiego pana z elity odwołają z funkcji przewodniczącego jak nie prosty temat. Na honorowe zachowanie przewodniczącego nie ma co liczyć, takie objawy nie są znane. KOMPROMITACJA tacy ludzie rządzą Gmina!

Sylwia Klusek

Data: 21 grudnia 2017, 23:16 Panie Nadstawny, proszę nie kłamać publicznie, bo tylko się Pan pogrąża. Oboje wiemy jak było i są na to dowody! Ruchy PR-owe post faktum Pana nie wybielą. Ze strachu przed kompromitacją zorganizował Pan zbiórkę dla osoby potrzebującej, co uważam za najlepsze w całej tej sytuacji. Było warto.
Dziękuję moim przyjaciołom 12 osobowej grupie, którzy solidarnie postanowili zrezygnować z tak „elitarnego” balu.
Moja osoba nie ma tu znaczenia. Chodzi o to by walczyć z takimi postawami.


Czytelnik

Data: 21 grudnia 2017, 23:19 Cyniczny kłamca.
Jeśli miał odwagę powiedzieć, że \"prestiż imprezy ucierpi przez obecność takiej osoby\" to niech teraz ma odwagę te słowa obronić. Sprawa miała miejsce w październiku więc chyba rzekomy brak miejsc na początku grudnia nie był wtedy problemem. Ten człowiek nie może się już bardziej skompromitować. To zero. Wyborcy zapamiętają.


Ad

Data: 21 grudnia 2017, 23:27 Tak przestrzegana jest w niektorych miejscowościach Konwencja Osób Niepełnosprawnych. Przykre. Moze pan N.zechciałby się zapoznać? Mogę udostępnić

Paweł

Data: 21 grudnia 2017, 23:41 Do Pani \"wózkowiczka\". Jeśli często spotyka się Pani z dyskryminacją to może czas coś z tym zrobić ?
Pani, jak twierdzi, radzi sobie z tym dobrze ale zapewne wiele osób z niepełnosprawnością nie ma takiej odwagi a wręcz wstydzi się i skłonna jest wrecz \"przepraszać\" za to że żyje.

Co do zachowania Pana radnego to dla mnie nic nowego jeśli chodzi o tzw. \"elity\". Spotykam się na codzień z \"prominentnymi\" osobami i przynajmniej połowa z nich kończy swą otwartość w stosunku do osób z niepełnosprawnością po zamknięcie za mną drzwi. To nie problem przynależności partyjnej czy statusu tylko wychowania i świadomości politycznej, że igra z środowiskiem, które stanowi około 10% społeczeństwa.

Gk

Data: 21 grudnia 2017, 23:44 To prawda z Rady Sportu klub Nadstawnego dostaje sporo wieksza kase niz Korona GK gdzie ten wlasnie klub jest klubem miejskim. Zreszta jak widac Korona ma dosc dobrych mlodych zawodnijow z fajnymi wynikami. Wlasnie jedni na wiosne beda grac w I lidze.. chwali sie bardzo. Klub nadstal owszem mial wiekszy ruch kasa ale porownujac rok wczesniej rowniez dostal wieksze dofinansowanie wiec mial czym obracac. Sadze ze Zenon nie tylko taka kase zdobyl....😉 odnosnie prostactwa Pana Zenona duzo nie trzeba pisac sami widzicie w wielu komentarzach. Mam nadzieje ze przyszli wyborcy beda o tym pamietaac.

Mieszkaniec

Data: 22 grudnia 2017, 02:14 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Krzysztof

Data: 22 grudnia 2017, 06:10 @ powtórka piekna
Zmienili stronę ,bo tylko o to chodziło by ukryć niektóre rzeczy.
Ale zapobiegliwi skopiowali co trzeba , mam taki komentarz niezbyt pochlebny p.Zenkowi kiedyś redaktor (cały czas ten sam) go przepuścił dziś regulamin by tego nie zdzierżył !

Ferdynand

Data: 22 grudnia 2017, 09:02 Ahaha, ale się narobiło! Chciałbym zauważyć, że większość tych bogatych eliciarzy to zwykłe hamy, myślą tylko o sobie a innych uważają za swych poddanych.

aaa

Data: 22 grudnia 2017, 09:16 Do \"Wózkowiczka\": czyli według pani najlepiej siedzieć cicho i dawać sobą pomiatać zamiast nagłaśniać takie sprawy? Jeżeli p. Sylwia Klusek zechciałaby załatwić sprawę z tym \"elitarnym\" panem w cztery oczy to my byśmy się o tym nie dowiedzieli, dlaczego?
Wszyscy ci, którzy nie są zaliczani do \"elity\" i chcieli wziąć udział w balu jako \"inni\" powinni teraz zrezygnować.
Za przeproszeniem w du..ch się przewraca tej naszej władzy, wstyd!!! Takim ludziom życzę z całego serca, aby los się kiedyś odwrócił.

Maniek

Data: 22 grudnia 2017, 09:21 @Gk
Zenek na swój klub dostaje kasę nie od Rady Sportu a od burmistrza, to on kasę rozdaje. Rada Sportu jest tylko ciałem doradczym. Poza tym ta cała Rada Sportu to kolejna ściema, Zenek jest członkiem Rady Sportu i wszystkimi tam trzęsie. Członkowie Rady Sportu są bezpośrednio lub pośrednio związani z samorządem, pracują sami lub ich rodziny w jednostkach gminnych więc ze względu na strach lub kolesiostwo nie sprzeciwiają się na posiedzeniach Zenkowi. Popatrzcie, klub Nadstal który istnieje od 2002 r, prywatny klub Zenka, klub wiejski dostaje większą dotacje od burmistrza jak Miejski Klub Korona z Góry Kalwarii, klub z tradycjami. To dzięki takim działaniom lub braku ich i dzięki takim ludziom przy obecnej władzy w Ratuszu, układom i układzikom Korona ginie.

Admin

Data: 22 grudnia 2017, 10:16 @ powtórka piękna
@ Krzysztof
Wszystkie treści, jakie ukazały się na portalu przed lipcem 2016 roku, znajdują się pod adresem old.gorakalwaria.net

Monia

Data: 22 grudnia 2017, 10:35 @Admin dziękuję :)
Przypomnijmy sobie... A jak ktoś nie widział, to proszę bardzo.
Oto Elita:

http://www.old.gorakalwaria.net/galeria-x-bal-sportu,239.html

Tak się bawią \"Mistrzowie Sportu\". Przypominam, że Nadstal dostaje co roku największe dotacje z gminy.hmm

Data: 22 grudnia 2017, 10:53 Uważam, że po oświadczeniu p. Sylwii Klusek:

\"Panie Nadstawny, proszę nie kłamać publicznie, bo tylko się Pan pogrąża. Oboje wiemy jak było i są na to dowody! Ruchy PR-owe post faktum Pana nie wybielą. Ze strachu przed kompromitacją zorganizował Pan zbiórkę dla osoby potrzebującej, co uważam za najlepsze w całej tej sytuacji. Było warto.
Dziękuję moim przyjaciołom 12 osobowej grupie, którzy solidarnie postanowili zrezygnować z tak „elitarnego” balu.
Moja osoba nie ma tu znaczenia. Chodzi o to by walczyć z takimi postawami. \"

i ignorowaniu sprawy przez p. Nadstawnego:

\"Pan Nadstawny, osoba publiczna, ma jedyne wyjście: zabrać głos. I albo sprawę zdementować, albo co najmniej przeprosić.
Siedzenie cicho zaszkodzi jemu i jego środowisku. Ta sprawa raczej szybko nie przycichnie, na to chyba nie ma co liczyć..
Niektórzy to o bunda-bunga jeszcze pamiętają. O innych wydarzeniach tez.\"

spotęgowanego Jego zaprzaństwem:

\"Zenon Nadstawny, przewodniczący Rady Miejskiej w Górze Kalwarii. Zaprzecza on, że odmówił komukolwiek uczestnictwa w imprezie z powodu niepełnosprawności.\"

Radni Rady Miejskiej winni \"spowodować\" na najbliższej sesji Rady jego rezygnację z zajmowanych stanowisk samorządowych w trybie natychmiastowym.
[bo kogo tu ratować i w imię czego? - zarzutu kolesiostwa, układu trzymającego władzę czy...?]

Brak takiej reakcji zaszkodzi wizerunkowi lokalnego samorządu w oczach opinii społecznej i \"położy cień\" na moralności Radnych, Burmistrza i osób związanych z Komitetem Wyborczym \"Bezpartyjni\".
Jeśli sprawa pójdzie dalej : \"Fundacja zawiadomiła już o sprawie m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich i Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych.\"
to będzie wstyd na całą Polskę....
Brak w/w reakcji Rady będzie rujnował etos gminnego samorządu i samorządowców, życie społeczności lokalnej będzie niepotrzebnie zatrute \"łyżką dziegciu\" - twarzą bez twarzy pana Zenka.
Naprawdę przykro, że tak się zdarzyło, ale skoro mleko się wylało to ratować trzeba to co się da. Bo fala krytyki ma siłę niezmierzoną, jej skutki mogą być opłakane dla wielu.
Niepotrzebnie!

aaaa

Data: 22 grudnia 2017, 11:33 W tej sytuacji -panie burmistrzu trzeba zawiesić przewodniczącego rady

Nick

Data: 22 grudnia 2017, 11:36 No niezłą gorącą plotkę ktoś puścił :)

do aaaa

Data: 22 grudnia 2017, 11:48 To nie leży w kompetencjach burmistrza, tyko Rady.

Maniek

Data: 22 grudnia 2017, 11:53 @hmm
Popieram w całej rozciągłości!!!

dopisek do hmm

Data: 22 grudnia 2017, 11:53 Brak reakcji radnych można by uznać za poparcie pana Z.N. i jego czynu.
Wierzę, że radni tego nie chcą i stosowną decyzją się odcinają od niego.

Dona

Data: 22 grudnia 2017, 12:07 Ciekawe kto tym co zrezygnowali teraz pieniadze odda 😂😂 zalosni jestescie

maja

Data: 22 grudnia 2017, 12:18 Liczę na Radnych, że coś z tym zrobią. Przypomnę o tym jesienią.

Felka

Data: 22 grudnia 2017, 13:53 Pieniedzy nikt nie odzyska 😂😂

Ted

Data: 22 grudnia 2017, 14:07 – Przykro to mówić, ale okazało się, że w Górze Kalwarii ludzie pełniący najwyższe funkcje w samorządzie nie mają w sobie żadnej empatii i dzielą ludzi na lepszych i gorszych, czyli tych, którzy poruszają się na wózku – mówi Katarzyna Wojtaszek, prezes fundacji.

\"Ludzie\"? Liczba mnoga? To kogo ma Pani na myśli jeszcze, Pani Wojtaszek?

Józef Józefowicz

Data: 22 grudnia 2017, 15:00 @Kasia
Takie same poniesie konsekwencje jak pan Pchełka !

Mieszkanka G.K.

Data: 22 grudnia 2017, 15:53 Zbiórka pieniędzy na kogoś potrzebującego to efekt tego, że w Górze, pod koniec Listopad -zrobiło się głośno o sprawie Sylwii. I bardzo dobrze, że postanowiła ujawnić to jak została potraktowana.

Nikt

Data: 22 grudnia 2017, 15:57 Ciekawe, ilu z tych tutaj piszących będzie ciałem uczestniczyć w obchodach Bożego Narodzenia? Pewnie 99%... i to jest dopiero obłuda! Fala hejtu ... hate - nienawiść, tego uczą przykazania kościelne? Straszne! To jest właśnie naród polski i mieszkańcy Gminy! A Pani Podopieczna Fundacji? Czy jest usatysfakcjonowana i właśnie o to Jej chodziło? Nie sądzę ...

K.K.

Data: 22 grudnia 2017, 16:01 Dona- \" Ciekawe kto tym co zrezygnowali teraz pieniadze odda ; zalosni jesteście\"
Właśnie w całej tej sytuacji, najgorsze jest to, że Pan Nadstawny oddał całej grupie wpłacone pieniądze i myślał, że pozbył się problemu. Niestety nie tym razem.

ad

Data: 22 grudnia 2017, 17:54 Do p.Nikt
\"i to jest dopiero obłuda! Fala hejtu ... hate - nienawiść, tego uczą przykazania kościelne? Straszne!\"
Z pewnością nie tego uczą przykazania aby wykluczać ze społeczeństwa osoby niepełnosprawne. Nawet nie wypada wycierać sobie \"buzi\" wiarą. Nie wypada...

Abc

Data: 22 grudnia 2017, 19:28 W cywilizowanym świecie, gdzie nie ma kolesiostwa i ludzi z \"elity\" p. ZENKA taki przewodniczący podaje się do dymisji, gdy tego nie chce zrobić Rada Gminy odwołuje go. Ale nie u nas, w GK rządzą kolesie. Ehh

@Nikt

Data: 22 grudnia 2017, 19:44 Po odciśnięciu demagogii, i to nie na temat, z Twego wpisu zostaje tyle: ....
Na przyszłość: lepiej czytać ze zrozumieniem i pisać bez tezy, po prostu obiektywnie. Bo inaczej to z wartości wpisu zostaje tyle, co powyżej.

Może ta rada, bez obrazy, przyda się też niektórym innym forumowiczom.

hmm

Data: 22 grudnia 2017, 19:50 Zastanawia brak reakcji/wpisów/ radnych. Czyżby nie znali sprawy. Czy też są inne powody...nie chcę na razie dywagować. Wolę jeszcze trochę poczekać.

nikt

Data: 22 grudnia 2017, 20:54 Wycierac buzi? Wiara? Albo wierzysz albo nie. Elementarne zasady wiary, to m.in. \"Nie czyn drugiemu,co tobie nie mile\", \"jesli ktos w ciebie kamieniem, ty w niego chlebem\", \"zlo, dobrem zwyciezaj\"... Nie bylem swiadkiem zajscia i nie mnie osadzac...dlatego dziwie sie, ze tylu ludzi swietnie wie, oskarza, jatrzy... Zamiast tego pomozmy wszystkim podopiecznym, wszystkich fundacji! Niech uderza sie w piersi wszyscy piszacy...kiedy ostatnio wsparli osoby niepolnosprawne. Nie, nie ...nie ma tlumaczenia, ze nie mieli okazji... W kazdej minucie jest, na calym swiecie.... Mozna zaczac w tej sekundzie. Na czym sie skupiacie? Na nienawisci, animozjach, polityce...? I wracajac do punktu wyjscia.... Chrzescijanie ... Zycze Bozych Swiat Bozego Narodzenia.

Man

Data: 22 grudnia 2017, 21:43 Brak podjęcia tematu Zenka przez radnych na Radzie będzie świadczyło o tym jakich mamy radnych, o układzie i kolesiostwie wszystkich radnych. Mam nadzieję jednak, że temat poruszą.

Izeal

Data: 22 grudnia 2017, 23:05 Wiecie co zal mi was wierzycie jakiejś lasce ktora chce stac sie wazna a nie Panu N. Wiecie co on zawsze was wspieral a wy go tak traktujecie ! i prostaki z was!

Katarzyna Karwowska

Data: 22 grudnia 2017, 23:11 Do tej pory nie pisałam komentarzy na tym portalu, ale po przeczytaniu tego artykułu postanowiłam złamać swoją zasadę.
Jestem załamana tym co rzekomo powiedział Pan z \"elity\". Jeżeli coś takiego powiedział (Bo nie słyszałam) powinien zostac surowo ukarany za ponizanie, nierówne traktowanie, przemoc psychiczną, łamanie konwencji o niepełnosprawności, dyskryminację. Trzeba nazwać rzeczy po imieniu jeżeli ktoś dyskryminuje ze względu na niepełnosprawność jest przestępcą. Dla osób które Tak postępują nie ma i nie może być miejsca w administracji publicznej. Natomiast jeżeli nie jest to prawda to Panie przewodniczący trzeba wnieść pozew o zniesławienie. Sprawa oczywista. Temat dla TVN.

BAJkopisarz

Data: 22 grudnia 2017, 23:26 znowu ktoś próbuje wywołać sensację? ciekawi mnie data opublikowania artykułu... trzeba było uderzyć w odpowiednim czasie, żeby lepiej się sprzedało... aż mi głupio, że tu zajrzałem
pozdrawiam,
bajkopisarz

zwykły mieszkaniec

Data: 23 grudnia 2017, 00:42 Myślę, u nas to nie ma elity tylko podział. Dlaczego, bo gdyby ktoś racjonalnie myślał to by głosował? A tu niestety połowa narzeka i nie idzie na wybory. Na wybory idą pełne rodziny urzędników i tym zyskają - bo to chodzi o stanowiska - stabilizacja. Jak była organizacja gminy - to było 34 etaty- a teraz. Przykład - Starostwo Powiatowe - w jednym pokoju była służba zdrowa, szkolnictwo średnie i promocja a teraz - pewnie 6 cz7 szkól średnich w powiecie a urzędników z 10-ciu. Jest nowe słowo - ONI są ZAROBIENI. Myślę, że brak działania bezradnych to efekt tego, że są ZAROBIENI...

zwykły mieszkaniec

Data: 23 grudnia 2017, 00:47 Niestety, nie mam tyle by być na pseudo balu, ale może zobaczymy kto ta elita? Może jakiś folder byśmy wiedzieli KO TO JEST? Może ktoś zrobi zdjęcia? Czyli to są osoby co mają pow. 6 tys. bo jak nie to SOWA ...,

do Nikt

Data: 23 grudnia 2017, 12:16 Skojarz fakty a nie...katechezuj!
1. Sprawę opisali przyjaciele p. Sylwii
- p. Zenek - cisza.
2 Pani Sylwia podała fakty\" wpis : Sylwia Klusek Data: 21
grudnia 2017, 23:16 (przeczytaj i zastanów się)
- p. Zenek - cisza.
3. Ludzie uznali, że sprawa wymaga pilnego wyjaśnienia
(Siedzenie cicho zaszkodzi jemu i jego środowisku. Ta
sprawa raczej szybko nie przycichnie, na to chyba nie ma
co liczyć..)
- p. Zenek - cisza.
4. Pojawiły się apele : \"Radni Rady Miejskiej winni \"spowodować\" na najbliższej sesji Rady jego rezygnację z zajmowanych stanowisk samorządowych w trybie natychmiastowym.
[bo kogo tu ratować i w imię czego? - zarzutu kolesiostwa, układu trzymającego władzę czy...?]\".
\"Ciekawe tylko czy zostaną wyciągnięte wnioski. !!!
Czy nawet teraz Pan Nadstawny zastanowił się co zrobił Sylwii i jej przyjaciołom ?\",
\"Sprawa jest prosta, wystosować trzeba pismo zebrać podpisy mieszkańców do Rady Gminy i zobaczymy czy wielkiego pana z elity odwołają z funkcji przewodniczącego jak nie prosty temat. Na honorowe zachowanie przewodniczącego nie ma co liczyć, takie objawy nie są znane. KOMPROMITACJA tacy ludzie rządzą Gmina!\".
\"proponuję aby takiemu człowiekowi odebrano mandat Przewodniczącego Rady Gminy i powiem więcej-całkowicie usunąć z Rady Gminy. Nie jest godzien nas mieszkańców reprezentować. W Radzie siedzi dla ...\",
\"W cywilizowanym świecie, gdzie nie ma kolesiostwa i ludzi z \"elity\" p. ZENKA taki przewodniczący podaje się do dymisji, gdy tego nie chce zrobić Rada Gminy odwołuje go. Ale nie u nas, w GK rządzą kolesie. Ehh \",
\"Brak podjęcia tematu Zenka przez radnych na Radzie będzie świadczyło o tym jakich mamy radnych, o układzie i kolesiostwie wszystkich radnych. Mam nadzieję jednak, że temat poruszą.\"
\" Nie ma co się wzajemnie obrażać tylko czas podjąć działania aby takie sytuacje nie miały więcej miejsca. Może dzięki temu artykułowi dotrze do jednego czy drugiego że nie wolno nikogo dyskryminować, niezależnie od stanowiska jakie zajmuje!\" - inne apele na forum...
- p. Zenek i radni - cisza.

Sprawa nie jest błaha, gdyż \"Brak reakcji Rady będzie rujnował etos gminnego samorządu i samorządowców, życie społeczności lokalnej będzie niepotrzebnie zatrute \"łyżką dziegciu\" - twarzą bez twarzy pana Zenka.
Naprawdę przykro, że tak się zdarzyło, ale skoro mleko się wylało to ratować trzeba to co się da. Bo fala krytyki ma siłę niezmierzoną, jej skutki mogą być opłakane dla wielu.
Niepotrzebnie!\"
- p. Zenek i radni - nadal cisza.

Czy chcemy żyć w środowisku akceptującym takie standardy współżycia społecznego? Chyba Nikt...

@Izeal

Data: 23 grudnia 2017, 12:23 Wspomnij sobie o podwójnej moralności = niektóre bajki Ezopa i innych.

Nick

Data: 23 grudnia 2017, 12:34 @BAJkopisarz brawo za spostrzegawczość! Trzeba było puścić plotę w takim czasie aby zepsuć czyjś wizerunek. I oczywiście widać jaka fala hejterów tutaj jest i naiwniaków. Nikt nic nie wie, ja też nie wiem po czyjej stronie jest prawda ale nikogo nie obwiniam i nie oczerniam jak komentujący nic nie wiedzący.
Jedna wielka ściema ten news. Tutaj tylko się atakuje wizerunek władz, radnych i całej gminy. Kto by nie rządził będą pluć i narzekać...
Wielu się nabrało ;)

ciekawy

Data: 23 grudnia 2017, 13:05 Czy to nie chodzi czasem o tego pana co ma buty z węża strażackiego ?

irenaanna

Data: 23 grudnia 2017, 16:12 A ja też odczułam na swojej osobie jak się traktuje niepełnosprawnych na wózku Nie chciano mnie do kawiarni wpuścić bo im parkiet pobrudzę kołami . No potem mnie przepraszano ale tą knajpkę omijam dalekim łukiem

Aga Wrocław

Data: 23 grudnia 2017, 16:39 Jestem mieszkanką dolnego śląska, ale pochodzę z Góry Kalwarii. Miałam się bawić na tym sylwestrze razem z przyjaciółmi, między innymi z Sylwią i bzdurą jest, że szanowny Pan Nadstawny odmówił Sylwi ze względu na brak miejsc. Miejsce na tego sylwestra mieliśmy zarezerwowane już w październiku i do momentu aż właściciel nie dowiedział się, że wśród nas będzie osoba poruszająca się na wózku było wszystko ok. Oczywiście zrezygnowaliśmy z uczestnictwa w tej \"elitarnej\" imprezie. Nie mogę uwierzyć że na tak wysokich stanowiskach mogą znajdować się tak prości, bezduszni i obojętni na ludzkie nieszczęście ludzie! Kluseczko kochana trzymaj się! Tu cały dolny Śląsk jest z tobą i nie wierzcie tym bzdurom które pisze pan Nadstawny. On się teraz poprostu musi wybielić! Mam nadzieję że poniesie konsekwencje swojej głupoty!

BIZ(L)N

Data: 23 grudnia 2017, 19:42 Łubudubu, Łubudubu, niech nam żyje, prezeses naszego klubu...... Miś naszych czasów.

@Nikt

Data: 23 grudnia 2017, 19:44 Piszesz : \"Trzeba było puścić plotę w takim czasie aby zepsuć czyjś wizerunek\" Jeśli wierzysz w to co piszesz to \"puść taka plotę\", ale.... podpisz się IMIENIEM I NAZWISKIEM. -Jak p. Sylwia.
Czekam, czy się uwiarygodnisz.Pełen nadziei

Data: 23 grudnia 2017, 20:06 Na początku chce skierować moje słowa do osób krytykujących tą niepełnosprawną dziewczynę. Myśle że gdyby kłamała to nie upubliczniła by swojego wizerunku i nazwiska. Więc skończcie z tym wylewaniem pomyj na nią. Miałem styczność z p. Zenonem i również uważam że to buc i lepszy cwaniak który tylko próbuje sprawić wrażenie miłego. Odkąd tylko udało mu się polną, wiejską drogę zamienić w asfaltówkę (tak twierdzą mieszkańcy Krzaków) niestety wszyscy (lub prawie wszyscy) są w niego wpatrzeni jak w obrazek i nie pozwolą powiedzieć na niego złego słowa. Nawet stadion wybudowany na działce wsi odnosi się wrażenie że traktuje jak własny. Więc wsadziła Pani przysłowiowy kij w mrowisko. Mam nadzieje że już niedługo ta samorządowa \"Elyta\" zakończy swoje wieeeeeloleeeetnie panowanie.

JK

Data: 23 grudnia 2017, 20:53 Ta pani opowiada bzdury,mnie też odmówiono z braku miejsc .Nie ważne czy ktoś jeżdzi na wózku czy nie,to po prostu szukanie dziury w całym.

Święty Mikołaj

Data: 23 grudnia 2017, 22:22 Święta już prawie, a wy się w najlepsze kłócita. Prezentów nie będzie.

Aga Wrocław

Data: 23 grudnia 2017, 23:12 Ja nie mogę czytać tych bzdur. Tych co bronią pana N. to proszę tylko o jedno. Postawcie się w sytuacji Sylwi i starajcie się być tak silni jak ona. Nikt z was nie poradził by sobie z tak olbrzymim osobistym problemem, a ona chce i stara się żyć normalnie, ale niestety jedna sytuacja, jedna osoba, potrafi zniszczyć coś nad czymś ktoś pracował kilkanaście lat! To co powiedział pan N. mogło zniszczyć życie niejednej niepełnosprawnej osobie. Ale Sylwia ma duże serce i twardy tyłek i oczywiście wsparcie swoich przyjaciół! Panie N. Jakby trafił pan na kogoś słabszego psychicznie to nie wiadomo jakby się to skończyło. Wesołych Świąt!

Nick

Data: 23 grudnia 2017, 23:35 Zabrakło miejsc i tyle to wykorzystane to zostało do oczernienia czyjegoś wizerunku. Wstyd i kłamstwo!

niedoszły sylwestrowicz

Data: 24 grudnia 2017, 11:22 Szanowny panie Zenonie ,większość z opisanych przez Pana faktów to prawda, miejsc rzeczywiście już nie było w momencie kiedy Sylwia,chciała z nami iść,ale zapomniał pan dodać, że jedna z tych sześciu par zapisanych na imprezę chciała zrezygnować i to na jej miejsce chcieliśmy ją zabrać ze sobą.Właśnie wtedy usłyszeliśmy te słabe jakościowo argumenty .Ja zapisując się na bal też nie rozmawiałem z Panem osobiście i trudno żeby robiła to każda z dwunastu osób.Następnym razem niech Pan traktuje ludzi tak jak sam chciałby być traktowany.Mimo wszystko życzę panu Wesołych świąt.


upsss

Data: 24 grudnia 2017, 13:17 http://www.old.gorakalwaria.net/galeria-x-bal-sportu,239.html - aż mi oczy wyszły!!! niezłe te bale!!!!

Sołtys

Data: 24 grudnia 2017, 13:50 Gratulacje, stała się PAni sławna i w kolejnym roku już wybiorą Panią na \"Jedyną Taką\"...
Szkoda, że odbywa się to kosztem człowieka, który działa społecznie dla innych...

Ewa

Data: 25 grudnia 2017, 17:48 Gratuluję reklamy. Teraz wszyscy goście powinni odwołać rezerwację.
Mam nadzieję że Pani się zbytnio nie przejęła. Dobro i zło wraca ///
Pan Zieliński jest zaskoczony, interesujące... Do tej pory nie zdążył się zorientować z kim pracuje?
Z drugiej strony, zastanawiam się czy ten artykuł nie jest namipulacją.

Wiem co jem

Data: 25 grudnia 2017, 21:57 Kasę pakuje z gminy sobie do wsi nawet kwiaty na chodniku Krzaki jego pępek świata

zwykły mieszkaniec

Data: 25 grudnia 2017, 22:02 Ponoć w piątek przewodniczący zrezygnował z funkcji, w tym radnego i jego rezygnację przyjęli radni na nadzwyczajnym posiedzeniu.. jeżeli tak to człowiek honoru.. na tym balu niewielu będzie bo lepiej stracić 100 czy 150 PLN niż trafić do pseudo elity..

kibic KS NADSTAL

Data: 26 grudnia 2017, 12:35 każdy narzeka na te krzaki ,a wszyscy tam się pchają więc nie wiem o co chodzi na sylwka byłem nie raz przychodzą tam normalni ludzie rodzice dzieci które grają w klubie oraz piłkarze z żonami lub dziewczynami jeżeli chodzi o miejsca to ich brakuje co roku już w pazdzierniku myśle że jak zawsze będzie fajna zabawa ,z tymi krzakami to jest chyba tak jak z disco polo nikt nie zna a każdy tańczy i śpiewa

Józek

Data: 26 grudnia 2017, 22:23 no i nie ma problemu, ze względów technicznych bo ponoć ktoś zachorował przed balem sportowców na wsi.. balu nie będzie.. nie wiem czy to sprawdzone info? Elita szuka ponoć w Runie miejsc? Czy to ze względu na jakieś problemy po rezygnacji z funkcji przewodniczącego i powołaniem pani... na to stanowisko? Czy tak jest, bo wśród urzędników nie można się nic dowiedzieć?

pytek

Data: 27 grudnia 2017, 11:38 Gdzie jest napisane, że...Pan Zieliński jest zaskoczony,
interesujące...

Likot

Data: 28 grudnia 2017, 14:13 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

mona

Data: 28 grudnia 2017, 18:30 Żenada jeśli to zrobił. Oj panie Zenku wstyd!

Krychu

Data: 28 grudnia 2017, 19:04 Człowiek pomaga innym bezinteresownie dziki niemu powstał klub sportowy ,pokażcie mi wieś z takimi osiągnięciami. Odwalcie się człowieka!

...

Data: 28 grudnia 2017, 20:32 @Krychu
pokaż mi taka drugą wies w naszej gminie, ktora dostaje największe dofinansowanie na działalność klubu sportowego. Za nasze pieniądze owszem mozna duzo zdziałać.

Do Krycha

Data: 28 grudnia 2017, 20:54 Krychu, komu ten Zenon pomaga?. Chyba dba tylko o własne interesy. Klub na Krzakach potrzebny mu jest po to aby wyciągał kasę gminną.
Poza tym te wszystkie głosy popierające przewodniczącego to wyglada mi na to, że sam zainteresowany i rodzina piszą. Tylko głupek uwierzyłby w oswiadczenie Zenona.

do Krychu

Data: 28 grudnia 2017, 21:49 Jak Ty mało wiesz albo...dobrze wiesz, dlaczego tak piszesz.

ot co !

Data: 29 grudnia 2017, 06:11 Klub sportowy działa jak schronisko dla psów ,kasa leci a psy głodne !

Obserwator

Data: 29 grudnia 2017, 15:49 Myślę że niedoszła Pani MISS na wózku przesadziła i to mocno.A niby to dlaczego Pan Nadstawny musiał natychmiast znaleźć dla niej miejsce? Dlaczego jest tak ostro i moim zdaniem niesłusznie krytykowany . Dlatego że Pani miss? właśnie tam chciała za wszelką cenę iśc na ball. A może jest to tylko prowokacja?? Dlaczegi nikt nie stanie w obronie Pana Nadstawnego który tak wiele zrobił dla Krzaków Czaplinkowskich? Jest to żałosne

Nick

Data: 29 grudnia 2017, 16:38 Napisałem, że to zwykła plotka, nagonka i kłamstwo ze strony osoby, która uważa że nie wpuszczono ją na bal bo jest niepełnosprawna. Zabrakło miejsca i tyle i nie mogła uczestniczyć ale oczywiście sobie ktoś coś wymyślił i dopowiedział i jest zadyma.
Dobrze napisał w oświadczeniu, że zastanawia się czy dalej wspierać takie osoby bo widać ich wdzięczność. Historia wyssana z palca.

hmm

Data: 30 grudnia 2017, 00:05 22 bm. napisałem m.in. :
...
Radni Rady Miejskiej winni \"spowodować\" na najbliższej sesji Rady jego rezygnację z zajmowanych stanowisk samorządowych w trybie natychmiastowym.
[bo kogo tu ratować i w imię czego? - zarzutu kolesiostwa, układu trzymającego władzę czy...?]...

27 bm na sesji nie było nawet PRÓBY wspominku o sprawie..NIE MÓWIĄC O PRÓBIE JEJ WYJAŚNIENIA I HONOROWEGO ZAMKNIĘCIA:

...Brak reakcji zaszkodzi wizerunkowi lokalnego samorządu w oczach opinii społecznej i \"położy cień\" na moralności Radnych, Burmistrza i osób związanych z Komitetem Wyborczym \"Bezpartyjni\".
Jeśli sprawa pójdzie dalej :( \"Fundacja zawiadomiła już o sprawie m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich i Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych.\")
to będzie wstyd na całą Polskę....
Brak w/w reakcji Rady będzie rujnował etos gminnego samorządu i samorządowców, życie społeczności lokalnej będzie niepotrzebnie zatrute \"łyżką dziegciu\" - twarzą bez twarzy pana Zenka.
Naprawdę przykro, że tak się zdarzyło, ale skoro mleko się wylało to ratować trzeba to co się da. Bo fala krytyki ma siłę niezmierzoną, jej skutki mogą być opłakane dla wielu.
Niepotrzebnie!

teraz - został smutek, wstyd za elitę i żal....


K.

Data: 30 grudnia 2017, 12:06 Cała Rada schowała głowę w piasek i milczą, no bo co mają powiedzieć, jak wiedzą że Przewodniczący wydał niezgodne z prawdą oświadczenie. Miejsce było, bo jedna z 6 par zrezygnowała o czym Szanowny Pan zapomniał (albo nie chciał) wspomnieć w oświadczeniu. Brak akceptacji obecnosci na balu takie osoby, potwierdził zwrotem wpłaconych pieniędzy dla wszystkich par. Urząd o sprawie wiedział juz pod koniec listopada, zanim sprawa trafiła do publicznej wiadomości. Jednak nic w tej sprawie nie zrobił!!!

...

Data: 1 stycznia 2018, 16:34 Ponoc bylo nagranie. Dajcie je i wszystko Się wyjaśni!

Arkadiusz Nieradko

Data: 1 stycznia 2018, 21:58 Byłem na balu w Nadstalu, ach cóż to był za bal. Prawdziwa elita gminy się bawiła, piękne kreacje, disco polo i luksusowe alkohole. Pan Zenon potrafi stworzyć niesamowitą atmosferę luksusu i elitarności.

Korto

Data: 2 stycznia 2018, 12:10 Czytałem tu że kilka osób zrezygnowało. Ciekawe bo na balu byli wszyscy oprócz przyjaciół tej kłamczuchy 😂 wierzcie dalej internetą to daleko zajdziecie 😂😂

zażenowana

Data: 2 stycznia 2018, 17:14 Żenujące oświadczenie i żenujący brak reakcji ze strony Rady, która milczy ale z drugiej strony co może powiedzieć? Żenada. I jeszcze aktywowali się własnie fani pana Dyskryminatora. Jaki pan taki kram. a co oni mogą wypisywać? Tylko obrazanie \"słabszych\" dobrze im wychodzi. Bo przecież najlepszą obroną jest atak słabszych. Jak zakrzyczą to może inni będą się bać odezwać. Bo to przecież jakaś \"władza\" a co tam biedni niepełnosprawni. Chorzy ludzie niech siedzą w domu a nie balują! Smutne. Dobrze że takich jak pan Dyskryminator nie ma aż tak dużo! A może jednak jest ich wielu? i niepełnosprawnych od razu trzeba izolować?

upsss

Data: 2 stycznia 2018, 17:49 może jakiaś nowa relacja ....stara się przejadła
http://www.old.gorakalwaria.net/galeria-x-bal-sportu,239.html

buhahha

Data: 2 stycznia 2018, 18:38 @Korto i co uwierzyles tym interneta ze zrezygnowali? Buhahaha.

@Korto

Data: 2 stycznia 2018, 22:48 Ten wPiS kojarzy się ze \"stylem prawdy_ z TVPiS.
Nieodparcie - i tyle w temacie.

babka Rozalia

Data: 5 stycznia 2018, 16:04 A jak bal się udał ?
Dużo było wolnych miejsc ,może jakieś fotki .

kibic KS NADSTAL

Data: 5 stycznia 2018, 19:00 sala pełna 180 osób zabawa do rana rudy żałuj że
nie byłeś z nami

zwykły mieszkaniec

Data: 5 stycznia 2018, 23:50 A myślicie, ze wszyscy radni tam byli? Jest inna elita, ta, która myśli i nie ulega Krzakom? Pomysł? Szykująca się opozycja? To jest ciekawe? Stawiać trzeba na racjonalność a nie rozliczenia balu sylwestrowego - poprosimy rachunek zysku i strat w wykonaniu naszego wybrańca [radni go wybrali] - to bal dla elity czy sportowców? Sportowcy - bal bez alkoholu...

Amelka

Data: 6 stycznia 2018, 19:07 Do Babki Rozalki @ A jak bal się udał ?
Dużo było wolnych miejsc ,może jakieś fotki .
Chyba nie chcesz oglądać jakie odbyło się mordobicie :) była nie zła zadyma ,leli się po mordach , nie ma czego żałować że się nie było hihihi bo i po co ? patrzeć na krew hihi

Aaaa

Data: 6 stycznia 2018, 23:42 Dziewczynki a Ty się zastanów co robisz bo swoim zachowaniem i postępowaniem niszczysz innych...

Piotrek

Data: 7 stycznia 2018, 15:08 Słyszałem rozmowę Zenka i potwierdzam że jest homofobem. Łaskawca jeden...

hmm

Data: 13 stycznia 2018, 02:11
Czyżby tyle hałasu...o nic ??

Nick

Data: 20 stycznia 2018, 11:34 @Piotrek a tak na prawdę nic nie słyszałeś i wymyślasz to sobie :)
@hmmm tak o to chodziło, zwykła plotka i kłamstwo by wywołać burzę.

hmm

Data: 24 stycznia 2018, 18:38 wiele hałasu było...że nikt się tym nie zainteresował ...chociaż TVN uwaga..byłoby co oglądac ... ludzie zapomną niestety....już zapomnieli

jaro

Data: 12 września 2018, 12:51 pamiuentasz mne

jaro

Data: 13 września 2018, 20:20 popatrz może się spotkamy

Janusz

Data: 13 września 2018, 22:58 Ale numer, czyli już ten pan nie startuje w wyborach - a jeżeli tak to kto jest w jego sztabie bo to trochę wstyd.........