Budżet na rok 2018 przyjęty. Jednogłośnie i bez żadnej dyskusji

Dodano: 2 stycznia 2018; Tradycyjnie jednogłośnie i bez żadnej dyskusji radni przyjęli pod koniec grudnia plan dochodów i wydatków gminy na rok 2018. – To budżet przełomowy – przekonywał burmistrz Dariusz Zieliński.

Skwer w centrum miasta czeka w tym roku przebudowa

Dowody na bieżący rok zaplanowane zostały w kwocie 134 mln zł, a wydatki – 140 mln zł. Deficyt – ponad 5 mln zł – ma zostać pokryty z pożyczki oraz z emisji obligacji komunalnych.

Prawie 9 milionów złotych przeznaczono na budowę dróg (a na remonty dodatkowo 2,5 mln). W ramach tej kwoty za ponad 5 mln zł ma powstać m.in. system ścieżek rowerowych łączących naszą gminę z Piasecznem i Konstancinem. Prawie 900 tysięcy złotych ma z kolei pochłonąć przebudowa skweru w centrum miasta, na rogu ulic Dominikańskiej i 3 Maja.

W budżecie przewidziano też środki na dalszą rewitalizację skarpy wiślanej i jej zagospodarowanie na park miejski oraz na remont ratusza (po około 2 mln zł).

- Na pewno będzie to budżet trudny do realizacji, bo obejmuje on rekordowo aż 81 inwestycji – podsumował burmistrz Zieliński.

W porównaniu z ubiegłym rokiem dochody naszej gminy mają wzrosnąć o 19 mln zł, a wydatki o 26 mln.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (27)

nsz

Data: 2 stycznia 2018, 13:16 5 milionów złotych na ustawienie znaków informujących, że można jechać rowerem? Bo tak będą wyglądały \"ścieżki rowerowe\".

I

Data: 2 stycznia 2018, 13:50 Na remonty dróg przez 2,5 ml zł Spójrzcie co zrobili drogowcy pomiędzy cmentarzami polskim i żydowskim To jest obciach Co tutaj się dzieje
sam osobiście widziałem jak zrobili tą drogę w trakcie największego deszczu to jest kpina

Sanchez

Data: 2 stycznia 2018, 13:55 Panie Burmistrzu, proponuję poprawnie zamontować oświetlenie świąteczne na ul. Kalwaryjskiej bo znowu coś Wam nie wyszło. Jak to poprawicie to ruszajcie z przetargami z kopyta bo rok wyborczy rozpoczęty i kruci mało czasu.

Rada

Data: 2 stycznia 2018, 15:56 @I
Rada dla Ciebie - jak coś piszesz to się wpierw zorientuj, bo te drogi są powiatowe, a nie gminne.

nowy

Data: 2 stycznia 2018, 16:08 Czy na ulicę Walewicką coś skapnie z tej kwoty. Obecnie Walewicka obrazuje najlepiej sytuację w naszej gminie

Krzysztof

Data: 2 stycznia 2018, 16:09 Nie budujcie już nigdy ścieżek rowerowych !
Codziennie jeżdżę od centrum do cmentarza !
Porażka na środku ścieżki albo słup albo drzewo .

Nick

Data: 2 stycznia 2018, 16:24 Droga między cmentarzami nie była naprawiana tylko od cmentarza żydowskiego do Marianek. I zrobili to świetnie i szybko, w jakieś 2 tygodnie. Tak powinni też zrobić z ulicą idącą wzdłuż cmentarza i wieloma innymi

KOLEJNY ZMARNOWANY ROK

Data: 2 stycznia 2018, 17:49 CO ROKU TO SAMO A EFEKTÓW NI MA :(
SCIEŻKI ROWEROWE TEN BUBEL NA STRAŻACKIEJ 100 M
BRAK NOWEGO RYNKU NIE WSPOMNĘ
Rozczarowana

Data: 2 stycznia 2018, 18:56 W takim razie zwracam się z prośbą o wykonanie chodnika na ulicy Lipkowskiej, która gdy spadnie deszcz jest tak usiana kałużami, że trzeba chodzić środkiem jezdni lub nauczyć się latać. Może poczekajmy aż dojdzie do jakiejś tragedii, to wtedy władze zauważą problem. Na wsiach są chodniki, a w środku miasta chodzi się poboczem. Ups...przepraszam środkiem jezdni, bo pobocza też nie ma. A samochodów jeździ tą ulicą...bo omijają korki. No ale jak się jeździ samochodem, to problemów zwykłych ludzi się nie zauważa. Zapraszam na spacer ul. Lipkowską, szczególnie w deszczu albo zaraz po nim :) Pozdrawiam

xero powielacz

Data: 2 stycznia 2018, 20:03 Lista 21 najbardziej jednomyślnych radnych miejskich w POLSCE !!!

1. Fedynicz-Komosa Aleksandra - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej
2. Fornal Wojciech
3. Gliński Jacek
4. Jarosz Jan
5. Kochański Wojciech
6. Książek Czesława
7. Kwiatkowska Bożena
8. Lach Grzegorz
9. Mróz Henryk
10. Nadstawny Zenon - Przewodniczący Rady Miejskiej
11. Nejman Marek
12. Parol Krzysztof
13. Posiewka Andrzej s. Jana
14. Posiewka Andrzej s.Stanisława
15. Pyszyńska Dorota - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej
16. Rechnia Danuta
17. Rychlewski Krzysztof
18. Sałański Bogdan
19. Sieńkowski Grzegorz
20. Sobolewski Tomasz
21. Zdulska Rozalia

nikoś1

Data: 2 stycznia 2018, 22:43 No wiadomo .Za wywóz odpadów podniesiono koszt o min.50% a dotyczy to wszystkich (z wyjątkiem tych którzy tu mieszkają a nie są zameldowani) mieszkańców gminy więc przychód będzie niezły. Krawężniki granitowe na ulicach(kilkukrotnie droższe od betonowych ), kostki granitowe ,ścieżki rowerowe i inne tak naprawdę zbędne wydatki (ale przy takich zamówieniach \"robi się kasę\") pochłaniają krocie z budżetu zamiast postawić na rozwój gospodarczy gminy. Gdzie są dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw? Na szczęście wybory już nie tak daleko...

zwykły mieszkaniec

Data: 2 stycznia 2018, 23:51 A co - oni się do jednej partii zapisali, że tak jednogłośni? Dochody wzrosną, wydatki jeszcze bardziej, a może obniżyć koszty tych radnych, bo szkoda naszych pieniędzy na ich utrzymanie.., może tak społecznie...

Kogut

Data: 3 stycznia 2018, 09:45 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

stefan

Data: 3 stycznia 2018, 11:08 A czy pieniążki na ul.dębową w górze kalwarii się znajdą?-sąsiednia droga zrobiona ,dojazd do hotelu zrobiony a reszta mieszkańców po kolana w wodzie i błocie i bez kanalizacji-panie radny kochański gdzie pan jest i za co pan bierze pieniądze \"za kolesiostwo\"?

Kogut

Data: 3 stycznia 2018, 13:57 Uuu admin nie puścił mojego posta o Pani radnej Fedynicz-Komosa Aleksandra a taka fajna.... :)

jeszcze inny mieszkaniec

Data: 3 stycznia 2018, 15:50 @zwykły mieszkaniec
Dobrze Waść prawisz, nie pchaliby się tak gdyby było społecznie i nie przekupywaliby wyborców wódką i alpagami !

hmm

Data: 3 stycznia 2018, 18:41 ...Deficyt – ponad 5 mln zł – ma zostać pokryty z pożyczki oraz z emisji obligacji komunalnych. - na ile mają prawo zadłużać nas! wszystkich bez naszej zgody?
i wydawać tam, gdzie Oni chcą i na co chcą?
Bo te Ich sztandarowe inwestycje np.:
- 5 mln na ścieżki,
- prawie 1 mln na skwerek po CPN-ie,
- 2 mln na skarpę
ilu mieszkańcom poprawią jakość życia??

A dla 13.000 mieszkańców wsi przeznaczono, w ramach funduszu sołeckiego, niespełna ... 0,5 mln (pół! tego co na skwerek przy Dominikańskiej). Jak to nazwać??

Mieszkańcy wsi, weźcie to pod uwagę przy jesiennych wyborach! Pokażcie, że na wsi też swój rozum mają!
I o swoje właściwie zadbają...
A w Madzie Miejskiej aż 11 radnych Wiejskich... popatrzcie jak Wasi wybrańcy o Was dbają. - i oceńcie, czy warci są znów Waszego głosu.

Bo ostatnie wyniki wyborów to głównie \"dzięki\" Wam.

Nota bene, i Burmistrz i Przewodniczący Rady też ze wsi(?)

zuza

Data: 4 stycznia 2018, 12:55 Na oświetlenie Puławskiej na wysokości Tesco znowu zabraknie. Pasy i przystanki nieoświetlone, nawet banery Tesco nie świecą. Nie pomaga pisanie do urzędu w Górze Kalwarii ani do Tesco. Nikt nie chce zadbać o bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu.

Ja

Data: 7 stycznia 2018, 18:22 A o stadionie miejskim znów zapomniano. Chyba chcą go sprzedać

Vaściu

Data: 8 stycznia 2018, 15:26 @Do Ja: stadionu to zaraz nie będzie i cytując klasyka: \"nie będzie niczego\". dot. stadionu i miejskiego sportu.
Osobiście to mnie cieszy rewitalizacja skwerku - można rzec że w Końcu!. może będzie porządny jak w Piasecznie czy innych mieścinach żeby dzieciaki miały gdzie w lato biegać na bosaka..
pzdr.

mieszkanka gminy

Data: 9 stycznia 2018, 02:37 @ Vaściu
no, żebyś się nie zdziwił - vide: 400 tys. utopione w skwerku przy Sajny.

Brawo Rada

Data: 13 stycznia 2018, 19:48 Ludzie o co wam chodzi ? Macie przecież ścieżkę rowerową na ul.Strarzackiej a jak wam mało to jezdzijcie raz lewa raz prawom stroną.nie odrazu przecież Kraków zbudowali.wiem od radnych że ścieżka będzie do konstancin, piaseczna, warki i grojca ale przecież nie w miesiąc.nie doceniacie co macie.zobaczvie Nadstal pod rządami Zenka Nadstawnego, on zrobił z niego Amerykę, włożył w to serce i zdrowie, czasami sam nocami pracował żeby mu nadać szyku i teraz jest to perełka.a wy w nagrodę na Święta obrzuciliscie go błotem.Wstyt

Er

Data: 18 stycznia 2018, 21:16 Zamknijcie tą gminę.

Andrzej

Data: 22 stycznia 2018, 13:52 Zobaczcie jak się rozwija,Piaseczno i wiele innych miast, tak blisko Warszawy jest góra Kalwaria, a ci co rządzą , burmistrz ,i cały ten układ,nic nie robią, a biorą grube pieniądze,gdzie nowe inwestycje , strasznie to wolno idzie, trzeba wybrać w wyborach nowych młodych z zapałem do zmian.

Sanchez

Data: 22 stycznia 2018, 19:10 @brawo rada
powiedz mi mitomanie i wtórny analfabeto, gdzie jest ścieżka rowerowa na ul. Strażackiej?

nikoś1

Data: 23 stycznia 2018, 12:25 Czy w budżecie na rok 2018 gmina przewidziała środki na odśnieżanie? Przecież okres zimowy zaczął się dopiero niedawno a zima astronomiczna zaczęła się w grudniu.Po mimo zwiększenia opłat za wywóz nieczystości ( ok 50%) . Nikt nawet nie przyjechał posypać piaskiem jezdni a lodowisko na ul. Głowackiego to standard już od wielu lat. Spółdzielnia też nie jest bez winy , mają lokatorów w nosie. A prezes to członek rady gminy. Śmierdzi skandalem.

Qbanczyk

Data: 31 stycznia 2018, 21:40 Deficyt znowu 5 mln złotych. To na ile gmina jest zadłużona, 50mln zł.?