Burmistrz: liczba cudzoziemców w ośrodku w Lininie nie zwiększy się

Dodano: 28 czerwca 2017; - Szef Urzędu do spraw Cudzoziemców zapewnił mnie, że liczba osób skierowanych do ośrodka w Lininie nie zwiększy się – mówi burmistrz Dariusz Zieliński.

Ta deklaracja to efekt ubiegłotygodniowego spotkania burmistrza z szefem Urzędu ds. Cudzoziemców Rafałem Rogalą. Rozmowa to pokłosie kwietniowego incydentu z wtargnięciem do szkoły w Coniewie osób z ośrodka w Lininie, po którym mieszkańcy zaczęli zbierać podpisy z petycją do szefa MSWiA z żądaniem zamknięcia ośrodka.

- Zebraliśmy prawie 2700 podpisów i trzy tygodnie temu złożyliśmy petycję w ministerstwie. Cały czas czekamy na odpowiedź – informuje Marcin Gwardys ze Stowarzyszenia Rodzin Polska Pamięć i Tożsamość, które zainicjowało zbiórkę podpisów. Podpisy zbierali też sołtysi skupieni w Stowarzyszeniu Razem dla Góry.

Petycję wsparły władze gminy. „Zwracamy się do Pana Ministra z prośbą o pozytywne rozpatrzenie stanowiska wyrażonego w petycji Mieszkańców lub o rozważenie zmiany przeznaczenia istniejącego obiektu na tymczasowe miejsce zamieszkania dla repatriantów czy osób z kręgu kultury chrześcijańskiej” – czytamy w piśmie podpisanym przez burmistrza Dariusza Zielińskiego i przewodniczacego rady miejskiej Zenona Nadstawnego.

Burmistrz informuje też, że gmina od nowego roku szkolnego będzie rozważała możliwość większego rozlokowania dzieci po innych szkołach tak, żeby zmniejszyła się liczba dzieci z ośrodka w szkole w Coniewie.

Na koniec roku szkolnego do szkół podstawowych na terenie gminy uczęszczało 39 uczniów mieszkających w ośrodku w Lininie (19 do Coniewa, 12 do Czachówka i 8 do Czaplinka),a  do gminnych gimnazjów - 17 uczniów (do Coniewa - 11, do Cendrowic - 6).

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (23)

Kumaty

Data: 28 czerwca 2017, 10:33 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ilek

Data: 28 czerwca 2017, 13:52 Jak na początek to chyba dobra wiadomość.....teraz czekamy na odpowiedź ministra

mikoś

Data: 28 czerwca 2017, 14:26 w Sejmie niech ich ulokują.

Jacek

Data: 29 czerwca 2017, 19:29 Jeden o zupie drugi niekoniecznie !
Podpisy zbieraliśmy bo nie chcemy Czeczeńców.
Nie o liczbę rzecz idzie czy pan tego nie zrozumiał ?

Axell

Data: 30 czerwca 2017, 14:14 \"Nie zwiększy się\" - ach super :D a ci, którzy są tam do tej pory będą dalej bezkarnie rozrabiać .

lininiak

Data: 30 czerwca 2017, 15:34 zaściankowe ksenofoby z góry najchętniej wygoniłyby wszystkich poza sobą

KasiaZ

Data: 30 czerwca 2017, 17:28 Panie Burmistrzu! Zero ustępstw! Zero kompromisów ! Stanowcze i kategoryczne NIE dla tego Ośrodka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec

Data: 30 czerwca 2017, 18:22 dlaczego pan zieliński nie wezmie ich do siebie do domu ? ja się pytam.

Axell

Data: 1 lipca 2017, 18:31 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

wasiak

Data: 1 lipca 2017, 20:08 @Lininiak jak pięknie to określenie \"ksenofoby\" wpisuje sie w retoryke lewaków z Wyborczej. Jeszcze maja parę tego typu okresleń typu islamofobia, faszyzm czy homofobia. A ograniczenie liczby tych przyjemniaczków w Lininie to zawracanie głowy, chodzi o likwidacje totalna i tyle. Niby nie przyjmujemy migrantow, a w Wwie i okolicach jest ich mnostwo-wszelkie rodzaje ubogacenia pigmentowego. Intensywnie pracują tez nad rozbudowa swojego potomstwa. Ukraińców też mnostwo, sa tez pomysly nadania im pol obywatelstwa, co juz przerabialismy przed 2wojna sw i co rodzilo stale konflikty.

Ja

Data: 3 lipca 2017, 00:22 Życzę wam, abyście sami poczuli los uchodźcy.

ewe

Data: 3 lipca 2017, 11:59 Do :Ja- przeprowadz się na linin albo przygarnij jakąś rodzinę pod swój dach wtedy DOPIERO poczujesz ten jak to ty nazywasz \"LOS UCHODZCY \"

@ja

Data: 3 lipca 2017, 12:46 Czy Ty nie widzisz ze to nie uchodzcy tylko nachodzcy ???? Gdyby uciekali orzed wojna i nieszczesciem wszyscy chcieli by pomoc , jednak przyjezdzaja tu w zupelnie innym celu !! Czlowieku slepy jestes czy nieprzytomny badz otumanioniony TVN em ????

Kasia

Data: 3 lipca 2017, 12:56 Takie właśnie jest nasze społeczeństwo. Najpierw do kościółka klepać o miłosierdziu i milosci do bliźniego a potem krzyczy won do uchodźców.

Do Kasia

Data: 3 lipca 2017, 13:33 Jakby byli w porządku i potrafili z nami normalnie żyć to nie byłoby problemu, na początku była pomoc, współczucie i przyjazne nastawienie no ale niestety nie potrafili od początku i nie potrafią do chwili obecnej uszanować niczego i nikogo. Na wiele wybrykow w ich wykonaniu ludzie przymykali oczy tłumacząc sobie ze różnie jest i z Polakami, każdy ma inny charakter każdy inne podejście do życia itp itd ale podkreślam że mieszkańcy gminy jak słyszeli o jakimś zdarzeniu to tylko o np stluczce samochodowej, awanturze między sobą czy nocnych wycieczkach po okolicy bo te grubsze sprawy były wyciszane i zatajane żeby tylko nie wzbudzić w nas przerażenia i obaw o życie swoje i swoich dzieci.... No ale jak to się mówi NIE WSZYSTKO I NIE ZAWSZE DA SIĘ POZAMIATAC POD DYWAN W NIESKOŃCZONOŚĆ. W sumie to może i dobrze ze w szkole doszło do tego zdarzenia które nie powinno się wogole wydarzyć bo otworzyło wkoncu wszystkim oczy i po tym wydarzeniu wszyscy zaczęli dopiero głośno mówić o tym jacy NAPRAWDĘ są mieszkańcy ośrodka w Lininie, wielu ludzi nawet nie miało zielonego pojęcia do czego są zdolni i co tam się dzieje. BÓJKI, ROZBOJE KRADZIEŻE, WŁAMANIA, GROŹBY......i tak w nieskończoność można by było wymieniać. Nie możemy na to pozwolić bo za chwilę to o nas będą mówić we wszystkich mediach na całym świecie ilu Polaków zginęło a ilu jest rannych w zamachach terrorystycznych.

quantum

Data: 4 lipca 2017, 11:23 A lewactwo jest niereformowalne i dalej kit wciska

kika

Data: 4 lipca 2017, 13:45 Będąc dzisiaj w Warszawie tak się zastanawiałam skąd tyle radiowozow na mieście???? a teraz już wiem... Podobno trwa jakaś krwawa bijatyka w meczecie!!! Jednym słowem muzułmanie dają czadu

..

Data: 11 lipca 2017, 18:11 W necie MEDIUMPUBLICZNE warto przeczytać artykuł Bartosza Brzezinskiego pt\" już zapomniałam o wojnie a teraz wspomnienia wróciły \" śmiechu warte jaka im się dzieje krzywda, jak okrutnie są traktowani no i jak bezczelnie kłamią w tym artykule. Nie ma tam deka prawdy!! Wiem dokładnie jak wyglądała cała kontrola straży granicznej w ośrodku: NAPEWNO NIE TAK JAK JEST OPISANE!!! Śmiechu warte

ola

Data: 16 lipca 2017, 01:19 A ja 10.07. jestem w Warszawie.Skąd tyle policji i barierki? Okazało się że to nie bójka w meczecie tylko miesięcznica.Co ty na to?

do ola

Data: 17 lipca 2017, 12:10 No to mnie rozbawilas haha. To była bójka w meczecie + wizyta Trumpa :-)

gabi

Data: 13 sierpnia 2017, 21:14 Do wszystkich zainteresowanych!!!! W szkole w Coniewie ma byc zmniejszona liczba uchodzcow do minimum!!! BRAWO .Nieoficjalnie wiadomo ze ma ich byc 13 na całą szkołę(a nie prawie 50 jak dotychczas) Super.

XYZ

Data: 14 sierpnia 2017, 10:49 do gabi: ciekaw jestem w których szkołach ich umieszczą

do XYZ

Data: 18 sierpnia 2017, 08:41 We wszystkich w gminie ,oprocz jak mi nieoficjalnie wiadomo Czerska!! Niewiem dlaczego Czersk jest zawsze omijany wielkim łukiem przeciez to druga po Coniewie najblizsza szkoła od ośrodka?? Mozliwe ze rodzice +dyrekcja od samego początku postawili wielkie WETO i mają święty spokoj.