Burmistrz o skażeniu wody: wyciągnęliśmy wnioski, zmieniamy procedury

Dodano: 8 listopada 2017; Jeśli rzeczywiście Zakład Gospodarki Komunalnej informował w piątek 27 października rano mieszkańców, że woda jest zdatna do picia, to było to niedopuszczalne – mówi burmistrz Dariusz Zieliński w rozmowie z Gorakalwaria.net.

Zapytaliśmy burmistrza Dariusza Zielińskiego, jakie wnioski wyciągnął kierowany przez niego urząd i podległy mu Zakład Gospodarki Komunalnej po skażeniu wody w miejskiej sieci wodociągowej bakteriami z grupy coli, które miało miejsce pod koniec października.

Przypomnijmy, że w próbkach wody, które Sanepid pobrał do badania w poniedziałek 23 października z ujęcia wody na basenie, wykryte zostały groźne dla zdrowia bakterie z grupy coli. Wyniki badania znane były w czwartek (26 października), ale jeszcze w piątek rano Zakład Gospodarki Komunalnej informował mieszkańców (a także portal Gorakalwaria.net), że woda jest zdatna do picia.

Dlaczego mieszkańców tak późno powiadomiono?

Burmistrz Dariusz Zieliński przekonuje, że o sprawie zanieczyszczenia wody dowiedział się dopiero w piątek około godziny 11.00. – Natychmiast, bo już na godzinę 11.30, zwołałem zespół do oceny tej sytuacji. Po posiedzeniu tego zespołu podjąłem decyzję o natychmiastowym zamknięciu ujęcia wody „Zakalwaria”, w którym wykryto skażenie. Rozpoczęliśmy też działania informacyjne – mówi Dariusz Zieliński.

Dlaczego Zakład Gospodarki Komunalnej nie poinformował mieszkańców o skażeniu wody w czwartek, skoro posiadał już taką informację i rozpoczął dezynfekcję sieci? Burmistrz przekonuje, że to przez zaniedbanie jednego z pracowników. - ZGK o wyniku badań próbek wody pobranych przez Sanepid dowiedział się drogą telefoniczną w czwartek 27 października. Z informacji tej wynikało, że w próbce wody pobranej na basenie wykryto bakterie z grupy coli. W czwartek dotarł też do ZGK e-mail z informacją o decyzji Sanepidu, ale został on przez pracownika ZGK odebrany dopiero w piątek – informuje Dariusz Zieliński.

Zdaniem burmistrza to „duże zaniedbanie”. – Jeśli rzeczywiście okaże się, ZGK informował w piątek rano mieszkańców, że woda jest zdatna do picia, to było to działanie niedopuszczalne. Sprawa ta będzie przedmiotem analizy rady nadzorczej spółki – zapewnia burmistrz.


Jakie wnioski na przyszłość wyciągnięto?

Burmistrz przyznaje, że sytuacja z końca października pokazała, że obowiązujące w takich wypadkach w ZGK procedury „okazały się niewystarczające”. - Wyciągnęliśmy wnioski z tej sprawy, chcemy wprowadzić nowe procedury, które zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom – przekonuje burmistrz Dariusz Zieliński.

Jakie to wnioski? Przede wszystkim woda z miejskiej sieci – oprócz standardowej kontroli Sanepidu - ma być systematycznie badana przez akredytowane laboratorium w Otwocka. Trwają też prace nad ustaleniem przyczyny ostatniego skażenia wody, gdyż – jak zapewniają władze gminy – w ostatnim czasie stacja uzdatniania wody „Zakalwaria” nie uległa żadnej awarii.

Czy w związku z ostatnią sytuacją osoby odpowiedzialne za zaniedbania poniosą konsekwencje? Burmistrz zapewnia, że tak. - Najpierw jednak chcemy zdiagnozować problem, ocenić tę sytuację, i dopiero na spokojnie wyciągnąć wnioski, również personalne. Wydarzenia związane ze skażeniem wody w sieci miejskiej będą też przedmiotem oceny rady nadzorczej Zakładu Gospodarki Komunalnej – informuje Dariusz Zieliński.

Burmistrz zapewnia jednocześnie, że ostanie badania potwierdziły, że woda ze stacji „Zakalwaria” – podobnie jak w całej miejskiej sieci – jest wolna od groźnych bakterii i zdatna do picia.

Mateusz Baj

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (72)

Mała

Data: 8 listopada 2017, 09:50 Wszyscy doskonale wiedzą że ZGK podało informacje ze woda jest zdatna do picia a dokładnie Pan P
Uważam że powinny być wyciągnięte odpowiednie konsekwencje ...

Dziad z lasu

Data: 8 listopada 2017, 10:22 Gdyby pan P. był człowiekiem honorowym, to z miejsca by zrezygnował ze stanowiska. Choć gdyby rzeczywiście miał honor, to od początku unikałby kłamstwa, poważnie traktując swoje obowiązki i nie narażając na szwank zdrowia swoich klientów.
Ewentualne tłumaczenie, że pracownicy wprowadzili go w błąd, byłoby tak czy inaczej nie na miejscu, bo oznaczałoby, że nie ma pojęcia, co się dzieje w firmie, za którą odpowiada i tym bardziej powinien ustąpić.

Pipi

Data: 8 listopada 2017, 10:35 Ja zwykły śmiertelnik zadzwoniłem do sanepidu i zostałem poinformowany że woda nie nadaje się do picia. Zadzwoniłem później do ZAK a oni dalej twierdzili że sanepid mówi nie prawdę i twierdzili że wodę można pić. Ja żądam oświadczenia w tej sprawie przez pana Pełkę po tym jak kłamał w żywe oczy. A burmistrz Zieliński swoją wypowiedzią chce zamydlić ludziom oczy i wyciszyć sprawę. Burmistrza obowiązkiem jest zgłoszenie sprawy do prokuratury. Załatwią to między sobą.

zdegustowana

Data: 8 listopada 2017, 11:35 A dziś na Wyszyńskiego zamiast wody mam brązowy syf. ...!!!!! Ale rachunek policzą standardowo a to coś nawet do prania się nienadaje !!!!!!!

hmm

Data: 8 listopada 2017, 11:59 Pytania Redaktora konkretne - odpowiedzi Burmistrza \"dyplomatyczne\" w stylu znanym z innych ważnych dla ludzi spraw.
Nowe procedury - czy musiało się coś stać, by je wprowadzać?
O ile ta odpowiedź \"niedyplomatyczna\". Pewności nie ma.

I na koniec zastanawiam się, czy wszyscy odpowiedzialni są na właściwych miejscach. Więcej nie piszę z przekonania o bezskuteczności, niestety, oraz, że los suwerena jest najważniejszy przed wyborami - a później...jak zwykle.
A wszyscy nam coś przysięgali - czyżby tylko werbalnie.

I jak tu dalej żyć? Co zrobić skutecznie kiedy większość \"sobie rzepkę skrobie\", trochę ponarzeka i potem zapomni... Czy się mylę??

mieszko

Data: 8 listopada 2017, 12:45 Wszyscy wiemy że zbliżają się wybory no i raczej pewne że załatwią to po cichu między sobą no i Prezes ZGK dalej nim będzie a w związku z tym Burmistrz nie ma co liczyć na poparcie mieszkańców w zbliżających się wyborach.
Ale gdyby się jednak okazało że Burmistrz załatwi to jak powinien i wyciągnie konsekwencje od osoby ponoszącej odpowiedzialność za zaniedbanie czyli Prezesa ZGK to pewne ma poparcie.
I tak tylko w odniesieniu do wypowiedzi że to zaniedbanie pracownika to moje zdanie jest takie że to Ty Prezesie i tylko Ty ponosisz odpowiedzialność a nie pracownicy a tylko tchórz zwala wine na innych.
Pewnie niezły Cię strach obleciał no i słusznie!!!

Sasanek B

Data: 8 listopada 2017, 13:39 powinniśmy wszyscy wyciągnąć konsekwencje naszego narażenia zdrowia i życia i złożyć zbiorowy pozew do prokuratury!!! Hańba! Potraktowano nas mieszkańców jak bydło !!! Nawet gorzej bo bydło dostaje czystą wodę pitną a w GK nie zapewniono nawet tego!

Mama

Data: 8 listopada 2017, 14:19 Burmistrz mówi o załatwieniu sprawy na spokojnie bo jak wszyscy zapomną i ochłoną to zamiotą sprawę pod dywan jak wszystko w urzędzie przecież tam ręka rękę myje... i tyle będzie z ponoszenia odpowiedzialności i konsekwencji

Cycek

Data: 8 listopada 2017, 15:26 Pojęcie honor w zgk to pojęcie nieznane !

reporter

Data: 8 listopada 2017, 15:53 my Mieszkańcy tez wyciągniemy wnioski

TVN UWAGA

Data: 8 listopada 2017, 15:56 czas zrobić porzadki w tym ZGK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oszczędnosci z utylizacją śmieci gdzie są palone na Zakalwarii i zakopywane w dolach !!!!!!!!!! a do tego złe informowanie a raczej brak informacji z WOda która była skażona ....
co jeszcze musi się stać zeby Władze wysnuly wnioski ze dzieje się tam zle ??????????
a moze Ratusz kryje ZGK i wszystko pozamiata pod dywan ...
chyba musi sie ta sprawą zająć Telewizja i pokazać całej polsce co sie dzieje zeby coś sie zadzialo!!!! TVN UWAGA

paweł

Data: 8 listopada 2017, 16:04 jakie procedury, ci co dopuścili do narażenia zdrowia i życia mieszkańców powinni wylecieć z roboty na zbity pysk, ale wiadomo rąsia rąsie myje, darmozjady

,.,.,.

Data: 8 listopada 2017, 16:41 Pełka,Zieliński do dymisji !!!!!

Rychu

Data: 8 listopada 2017, 18:30 Kasa misu kasa !
Miałem już nie chodzić na wybory ,ale po zaistniałym fakcie zdanie zmieniłem .
Pójdę i zagłosuję na człowieka którego nie znam byle byłby nowy.
Stare jest dobre tylko wino i skrzypce !

"Szczerba"

Data: 8 listopada 2017, 18:41 Panie marszałku czyt. burmistrzu kochany !
Nie chciał pan poświęcić kolegi MY poświęcimy pana bez żalu z naszej strony .

My

Data: 8 listopada 2017, 18:45 Co za nienawiść . Ona zawsze wraca do tego kto ją wysłał. Miłego wieczoru.

Fala

Data: 8 listopada 2017, 18:50 Woda była badana w poniedziałek a sanepid podał wyniki w czwartek. Czyli tyle dni piliśmy brudna wodę. I nikt nie zgłasza pretensji do sanepidu?

Xxx

Data: 8 listopada 2017, 18:56 Trzeba dalej robić swoje Panie prezesie i to ze pan u nas jest to najlepsze co nam się przydarzyło. Wystarczy popatrzeć na zmiany od czasu poprzednika. Ten hejt to próba zdyskredytowania burmistrza przed wyborami. Ale w ten sposób się nie wygrywa wyborów chyba dwukrotnie się kandydat o tym przekonał. Ludzie chcą burmistrza który coś sobą reprezentuje a nie wstępuje do partii np. PO i robi wątpliwa karierę.

Racja

Data: 8 listopada 2017, 19:00 Pelka to ktoś co robił i robi w życiu. Rzeczywiście i nie bazuje na kolesiach z partii PO żeby dali stołek np. Asystenta burmistrza... całe szczęście ze dużo ludzi o tym wie.

Samochwała

Data: 8 listopada 2017, 19:14 Widzę że sam prezes zabrał głos !
Nieładnie samemu się chwalić .

Dziad

Data: 8 listopada 2017, 19:55 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Kasa i wladza

Data: 8 listopada 2017, 20:26 Prawda boli panie kandydacie? Do trzech razy sztuka tym razem nie zadziała. Ha ha ha

Emeryt

Data: 8 listopada 2017, 20:48 Jadu to w Was dużo oj dużo a może ktoś napisze ile ten człowiek zrobił dla zakładu jak dzień w dzień on jak i cała załoga muszą się borykać z tą starą siecią którą zastali i próbują zmodernizować żebyscie wy szanowni mieszkańcy mogli użytkować tak jak to powinno wyglądać w cywilizowanym swiecie a uwieżcie mi nie jest to takie proste .Ze stanowiska można wyżucić przyjdzie drugi ale nie myslcie sobie że będzie miał czrodziejską róźdżkę

Grześ

Data: 8 listopada 2017, 21:11 Oglądałem kabaret a w nim padło pytanie do p.profesora Miodka.
Pytanie brzmiało : czy poprawnie jest mówić słowo \'porachuje\'
Profesor Miodek odrzekł że w tej sytuacji poprawniej byłoby powiedzieć panowie już czas.

Ktoś

Data: 8 listopada 2017, 22:44 Jasne że Prezes tu zagląda i mocno czyta nasze komentarze ale ma jeden ból bo nie wie kto napisał!
Ale gwarantuje to nie jest jedyny portal, który starannie przegląda!
Przypominam że jest wolność myśli i słowa !!!!
Pozdrowienia dla Prezesa!

wolne media ? nie !

Data: 8 listopada 2017, 22:44 czy wy nie widzicie ze sie zle dzieje w tym ZGK?????????? ile razy wam wysylałem zdjecia ich wozu z kogutem gdzie na zakalwari pala śmieci i je zakopują??????????? nic z tym nie robicie !!!!!!!!!!!! prawdziwa redakcja zrobila by z tego afere ! a wy nic :( TVN UWAGA juz sie tematem zajmuje ( wami też za tuszowanie i nie publikowanie sprawy)

Lech

Data: 8 listopada 2017, 23:08 To może Pan Rytko jako czlonek rady nadzorczej gminne spółki cos poradzi a nie tylko po Wiśle pływa

Ksiaze Arkadiusz Grzywinski

Data: 9 listopada 2017, 00:05 Bez komentarza debili ...

WIG 40

Data: 9 listopada 2017, 00:06 Panie burmistrzu niech pan już nas nie zapewnia bo to jest żałosne.

Grześ

Data: 9 listopada 2017, 06:15 Jeśli On to czyta to niech przeczyta post Grzesia i wyciągnie wnioski.
Na koniec dodam że piszą też jego pracownicy i wcale go nie chwalą .

bee

Data: 9 listopada 2017, 08:07 żałosne to są wasze komentarze. Nie schlebiajcie sobie że je czyta Prezes czy Burmistrz. Na pewno byście chcieli. Do ZGK czy burmistrza można isc na rozmowe i wszystko wyjaśnić. Gorzej jest w powiecie Tam porobili szyfry zamknęli się w pokoju na poddaszu. A wszystko za nasze podatki. Tam niektóre Urzędu miały by co robić. Oj miałyby co robić...

gert

Data: 9 listopada 2017, 12:36 Buachcha wariatów z ludzi robią?. Na osiedlu Wyszyńskiego (nowe bloki) od tygodnia nie było info że woda jest skażona, ale to tez wina pseudo zarządu wspólnoty(KLM) który nie wie po co jest wybrany.

StopGłupocie

Data: 9 listopada 2017, 14:30 @Xxx i jemu(jej) podobni - chyba nie odrobiliście lekcji... właściwy sposób wyrażania tego typu opinii został ustalony już dawno temu... https://www.youtube.com/watch?v=11W-toNG3eU . Oglądajcie i wyciągajcie wnioski.

Wasz koszmar

Data: 9 listopada 2017, 15:42 Panie burmistrzu !
Kłopoty właśnie się zaczęły.
Pan jako człowiek wykształcony (mam nadzieję) wysyłając samochód do przewozu dzieci niepełnosprawnych (oznakowany stsownym znakiem graficznym) zakupionym z naszych podatków i w sporej częsci środków unijnych po środki do uzdatniania wody powinien zdawać sobie sprawę że teraz naraża pan zdrowie naszych pociech.
Środki do uzdatniania wody to tzw. ADR-y (nie wiem czy zna pan takie pojęcie) powinny być przewożone specjalnymi samochodami ,spis firm transportowych można znaleźć bez problemu. Samochód który wjeżdża na jakikolwiek zakład jest zapisany w rejestrze na portierni ponadto auto jak i kierowca zarejestrował monitoring.
Samochód po takim transporcie powinien być zdezynfekowany przez wyspecjalizowaną firmę.
Wobec popełniania błędów pana i panu podległych wiecie panowie co zrobić !

taka prawda

Data: 9 listopada 2017, 16:01 @ Emeryt
Starą sieć Waść piszesz !
Ale tę starą sieć wzięli za darmo ,do niedawna łatali starą dętką samochodową a wodę i ścieki mamy najdroższe w kraju i gdyby nie PIS po nowym roku znów była by podwyżka ,a tu figa z makiem .
Wszystkie samochody i sprzęt funduje im miasto znaczy MY !

mieszkaniec Góry Kalwarii

Data: 9 listopada 2017, 16:05 to skandal!

EMERYT

Data: 9 listopada 2017, 18:28 taka prawda
Starą dętką to łatali masz rację Kolego tyle tylko że czasy się zmieniają sieci przybywa wchodzą nowe technologie i na rowerze nie podjedziesz, zdziwił Byś się ile sprzętu trzeba żeby coś naprawić w terenie.

C

Data: 9 listopada 2017, 20:08 Jestem przerażony ale nie bakterią coli tylko Waszym językiem i zachowaniem.
Nic tylko byście poniżali, zwalniali, pisali o układach o kasie o służbach tylko dlatego ze sami niewiele potraficie i nie wiele wiecie.
Przypomina mi sie sytuacja jak kilka lat temu tak samo opluwaliscie Pana Rybarczyka za to ze ufundował karetkę. Rozliczaliscie go ze wszystkiego, a to ze rzekomo VAT sobie odliczył, a to ze kupił „koguty” za drogie, a to ze z Waszych pieniędzy...
Rzenada...

P.S.
W co drugim wpisie piszecie o honorze.
Mam dla Was propozycje papierowe tygrysy: podpiszcie sie honorowo z imienia i nazwiska pod swoim komentarzem (ja nie musze bo nie ubliżam i nie chodzę do kościoła w sandałach...).

dziad

Data: 9 listopada 2017, 20:21 jak długo mamy patrzeć na kierowców szambiarek oczyszczalni z moczydłowa krórzy spuszczają paliwo za pieniądze podatników Góry Kalwarii i okolic? Widocznie prezes na to pozwala

faja

Data: 9 listopada 2017, 20:36 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

.

Data: 9 listopada 2017, 21:00 \"W czwartek dotarł też do ZGK e-mail z informacją o decyzji Sanepidu, ale został on przez pracownika ZGK odebrany dopiero w piątek – informuje Dariusz Zieliński.\"
ale jaja !
gdyby był na końcu świata mógł przeczytać tego samego dnia.

Zofija

Data: 9 listopada 2017, 21:05 Emeryt pisze że sieci przybywa.
A jakże pracownicy kopią po pracy na lewo a może na prawo nie wiadomo czy są jakieś plany czy inwentaryzacje.
Jestem ciekawa jak odpowiedziałby pan preses na takie małe zarzuty?

mieszkanka

Data: 9 listopada 2017, 22:32 Pan Prezes skupia się na szukaniu postów na Facebooku, kto ośmielił się napisać coś przeciwko niemu, a nie na swojej pracy...
Warto porozmawiać chociażby z dr. Grunwaldem o skali zachorowań w tym czasie. To nie są żarty!!!
Nie możemy im tego odpuścić!!!!!

Faja

Data: 10 listopada 2017, 06:15 redaktor ukrył mój poprzedni wpis dlatego napiszę krótko złodziej na złodzieju ,a miejsce złodzieja jest w miejscu odosobnienia.
dużo pamiętamy i wiemy jak głosować .

Zenek

Data: 10 listopada 2017, 06:27 \"C\"
Twoja ortografia przeraża !

Sprawiedliwy

Data: 10 listopada 2017, 08:57 Do Zenek, Faja i jemu i jemu podobnych. Pan C trafił w sedno. Na tym portalu wylewają pomyje, piszą bzdury tyle tylko żeby zdyskredytować Burmistrza. Czytając tak wszystko od deski do deski odnosi się wrażenie że właścicielem portalu jest przeciwnik Burmistrza czytaj kandydat. Jeżeli ktoś widzi nieprawidłowości to niech zgłosi do odpowiednich organów. I zaczyna się problem bo trzeba się podpisać i tak naprawdę nie ma co napisać...

pracownicy

Data: 10 listopada 2017, 09:09 Czy ktoś nakręca tych ludzi żeby pisali bzdury czy ktoś im za to płaci? Czy może obiecuje za rok inne korzyści?

ekolog

Data: 10 listopada 2017, 10:49 Dla wszystkich którzy są tak zniesmaczeni tą \"nagonką \" na ZGK i nie widzą problemu, mam propozycję : pijcie wodę z muszli klozetowej. Wyjdzie na to samo.

Zniesmaczona

Data: 10 listopada 2017, 15:11 Podpisuje się pod komentarzem „dziad” tez widziałam jak z pomarańczowej szambiarki z zgk spuszczał paliwo i to bezczelnie!! To jest okradanie nas i prokurator powinien się tym zająć

tyle w temacie

Data: 10 listopada 2017, 15:21 Te ostatnie chwalebne wpisy są nie do obrony, a pisanie pijcie wodę z muszli klozetowej niczego nie załatwia bo ta sama woda tyle, że \"zużyta\" dlatego nazywamy ją ściekiem.
Arogancja i buta zaważy na głosach wyborczych.
Stało się bakteria jest trzeba ogłosić ,a nie skrywać byle by płacili za ścieki !

Rycho

Data: 10 listopada 2017, 15:29 @pracownicy
Czy pracownicy znają stanowisko sanepidu ?
Czy tam nie było napisane że woda nie nadaje się do spożycia reszta już jest mniej ,albo bardziej ważna.
Zwróćcie uwagę od czego się zaczęło , głównie chodzi o informację.
A informacja od samego prezesa \"woda zdatna do picia\" !

ciekawy

Data: 10 listopada 2017, 20:58 Czy to prawda że ktoś zbiera podpisy by płacić za wodę mniej ?
Redakcja coś wie ?

Józefa Ewa H.

Data: 12 listopada 2017, 07:39 Panie Zieliński !
Bo mówić o panu panie burmistrzu to wielkie nadużycie .
Jakie wnioski pan wyciągnął ?
Bo jakoś nie wyczytałam.

kult

Data: 13 listopada 2017, 12:35 Do ciekawy_płacić za wodę mniej???W Baniosze na osiedlu przy glownej ulicy na państwowej ziemi wybudowali sobie garaże kurniki hodują zwierzynę skladująi rżną drzewo zupełnie jak na swoim no i mają państwowy czyt. niczyj hydrant z wodą z którego podlewają ogrody(też na państwowej ziemi nie płacąc za to),napelniaja baseny itp.Kto za to płaci?-wszyscy mieszkancy gminy a najwięcej mieszkańcy miasta Góra Kalwaria.Pytanie jak to możliwe???-ano takie rzeczy tylko w Górze Kalwarii i za takiej wladzy lokalnej której nie interesuje że ją okradają albo co gorsza udają że nie widzą.Mam nadzieję ze winni zaniedbań zostaną ukarani(wlasciwa władza zostala powiadomiona)

Aloo aloo

Data: 13 listopada 2017, 20:29 @ kult
ZGK działa w ten sposób że jak mu brakuje kasy występuje do burmiszcza a ten zwołuje radę ,a Ci z kolei dają nasze pieniądze bo przecież burmiszcz ze swoich nie wyłoży nie wyłoży też prezes zgk .

Onyks.

Data: 14 listopada 2017, 18:53 Za pomówienia i zniesławienie jest paragraf. Pisząc bzdury o Zgk nie poparte argumentami grozi grzywna i pozbawienie wolności. IP jest do ustalenia przez prokuraturę. Co właśnie zostało zgłoszone.

Krzysztof

Data: 14 listopada 2017, 20:30 Do Onyks.
A za świadome wprowadzanie w błąd swoich mieszkańców na temat przydatności wody pitnej co niby jest ?

strach sie bać

Data: 14 listopada 2017, 21:40 Jeszcze jeden co za kase pisze !

Nic

Data: 15 listopada 2017, 14:33 A co na to Prezes ZGK nietykalny !!!

Adi

Data: 15 listopada 2017, 18:25 Ktos kiedys powiedzial ze Polska drógiej kategorii zaczyna sie od Góry Kalwarii. Mial racje!!!

Marek Trochim

Data: 16 listopada 2017, 01:21 A Biedny Pan Dariusz Zieliński pożal się Boże \"burmistrz\" przygląda się sprawie i analizuje. I tak upłynie kadencja. Panie Dariuszu po 7 latach mógłby Pan zacząć działać nie analizować !

hmm

Data: 23 listopada 2017, 01:51 Kiedy konkrety od Burmistrza :

- osoby odpowiedzialne za zaniedbania poniosą konsekwencje? Burmistrz zapewnia, że tak.

- Trwają też prace nad ustaleniem przyczyny ostatniego skażenia wody...

- w ostatnim czasie stacja uzdatniania wody „Zakalwaria” nie uległa żadnej awarii. - to skąd bakterie!!!! Czyżby jakaś dywersja???? To musi być publicznie wyjaśnione. Aby się NIE powtórzyło.

pytek

Data: 23 listopada 2017, 16:43 <Jeszcze jeden co za kase pisze !> kto tę kasę płaci, bo może by się podłączyć - czekam na wskazanie

czy

Data: 24 listopada 2017, 03:05 Czy ta awaria przełoży się na cenę wody? Bo koszty jakieś były...

hmm

Data: 29 listopada 2017, 01:24 Kiedy konkrety od Burmistrza ...panie Mateuszu.

Wiesław

Data: 29 listopada 2017, 17:15 @hmm
Swoim wpisem spowodowałeś że p.Mateusz ma mientkie nogi ,a na odpowiedź burmistrza bym nie liczył.
On zaś niech nie liczy na głosy mojej rodziny i jeszcze znajomych zbuntuję !

!

Data: 30 listopada 2017, 01:46 spowodowałeś że p.Mateusz ma mientkie nogi... super wpis

czy

Data: 30 listopada 2017, 01:57 <Czy ta awaria przełoży się na cenę wody> - na razie na Nowy Rok mamy
tylko 15 lub 25 zeta od łebka
za śmieci - czekamy na kolejne prezenty??

hmm

Data: 1 grudnia 2017, 12:39 Czy temat już wygaszony?
\"Kiedy konkrety od Burmistrza :\" (pytanie z 23.11.)

franek kimono

Data: 1 grudnia 2017, 14:11 Za brak wniosków ,bo przecież szkoda kolegów pana burmistrza już nie ma !
Za podwyżkę za odbiór śmieci wypadnie kilku radnych !

pawel

Data: 3 grudnia 2017, 16:28 i co jak zwykle pan burmistrz (chociaż ciężko nazwać go panem bo za grosz nie ma kultury) pozamiatał wszystko pod dywan , a po zmianach w ordynacji wyborczej swoich kolesi wygląda na to że jeszcze troszkę pozamiata

żywiec zdrój

Data: 10 grudnia 2017, 08:10 P.bumistrz już nie chce być buristrzem .
Chyba czuje że za wszystkie kanty już go nie wybiorą to po co pełke bedzie wyrzucał ?