Czy prowizoryczna kurtyna wodna zostanie wkrótce zastąpiona fontanną?

Dodano: 1 sierpnia 2017; Czy jest szansa, że na rynku zamiast prowizorycznej kurtyny wodnej stanie elegancka fontanna? Prezentujemy wizualizacje, jak może ona wyglądać.

W związku z falą upałów na rynku i na skwerku przy ul. Dominikańskiej zostały ustawione kurtyny wodne Zakładu Gospodarki Komunalnej. Kurtyny wodne przynoszą ulgę w upalne dni, ale same urzadzenia estetycznie nie wyglądają. Zwłaszcza że ustawiono je w reprezentacyjnych częściach miasta, a wodę do nich doprowadzono za pomocą węża ogrodowego.

Jest jednak szansa, że wraz z planowaną przebudową rynku, pojawi się na nim fontanna. Szansa jest tym większa, że pomysł jej budowy na centralnym placu naszego miasta zdobył największe poparcie mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu w ramach tzw. budżetu obywatelskiego.Aby jednak do przebudowy rynku doszło, i aby powstała na nim fontanna, projekt musi zyskać akceptację konserwatora zabytków.

Wizualizacje przebudowanego rynku z fontanną przezentujemy dzięki uprzejmości pracowni Rysy Architekci.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

Agrest

Data: 1 sierpnia 2017, 16:48 A Gdzie się podziały przystanki???

architekci

Data: 1 sierpnia 2017, 18:23 ładna ale szkoda ze taka sama jak w innych mastach .... fajnie by było czym się wyróżnic

architekci

Data: 1 sierpnia 2017, 18:25 takie pytanie mam nie zwiazane z \"fontaną\"

ta wizualizacja to rok 2030 ????????? bo te drzewa chyba nie urosna tak szybko

Nick

Data: 1 sierpnia 2017, 22:13 Fontanna, fontanną ale prawie cały rynek ma zostać zabetonowany? Słabo się zapowiada jeśli ma być jak na wizualizacji.

kleofas

Data: 2 sierpnia 2017, 21:29 mieszkam w naszym mieście blisko 50 lat.od dziecka przez czasy młodości aż do dziś widziałem wiele projektów zmian naszego :placu miejskiego: były fontanny w latach 70-80 -ych
następnie atrakcję dla dzieci skasowano.ale zawsze były alejki,ławki i dużo zieleni. widząc dzisiejszy projekt stawiam stanowcze veto. mamy już ulicę ze śąredniowiecznego bruku gdzie dziura na dziurze a po opadach kałuża na kałuży po cóż nam kolejna betonowa atrakcja. w upalne dni atrakcja będzie się nagrzewać do wysokich temperatur a ciekawe czy w zimie będzie na bieżąco odśnieżana

Marcins

Data: 16 sierpnia 2017, 06:01 Mnie również od razu rzucił się brak przystanków autobusowych. Gdzie one będą? A!
?

Data: 17 sierpnia 2017, 05:46 Spytam grzecznie :
Czy w naszym kraju są tylko \"Rysy Architekci\"?


Zenek

Data: 25 sierpnia 2017, 20:40 Pytacie o przystanki !
Cały dworzec zostanie przeniesiony na Strażacką ,od jakiegoś czasu widzę tam autobusy !