Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Debata o bezpieczeństwie. Nietęgie miny władz i służb porządkowych

Dodano: 11 maja 2018; Mnóstwo pretensji i żalów pod adresem policji i straży miejskiej wylało się podczas środowego spotkania poświęconego bezpieczeństwu w naszej gminie.

Od lewej burmistrz Dariusz Zieliński, przewodniczący rady miejskiej Zenon Nadstawny, komendant straży miejskiej Robert Durka, komendant komisariatu podinsp. Tomasz Jeżewski i wiceburmistrz Jan Wysokiński

To miało być rutynowe spotkanie radnych i sołtysów z przedstawicielami policji i straży miejskiej. Zdominowały je jednak ostatnie głośnie wydarzenia: zabójstwo przy ulicy Pijarskiej i wysadzenie bankomatu – jak ironicznie podkreślali obecni na sali – „tuż pod nosem policji”.

Policja przekonywała – powołując się na statystyki – że zagrożenie bezpieczeństwa w ostatnim czasie wcale nie wzrosło. Komendant komisariatu podinsp. Tomasz Jeżewski mówił też, że policjanci są zawsze tam, gdzie coś się dzieje. Ale aby interweniować, muszą otrzymać zgłoszenie.

- Nie mieści mi się w głowie, że czekacie na zgłoszenie. Musimy widzieć policję na mieście. Takie podejście to kpina z policji – denerwowała się radna Aleksandra Fedynicz-Komosa.

- Statystyki nas nie interesują, my potrzebujemy prewencji – mówił z kolei sołtys Czapina Zbigniew Adamczyk. – Po tym spotkaniu nie wiem nawet, co mam powiedzieć ludziom w swojej wsi. Ciągle słyszymy od policji to samo: „nie ma zgłoszeń, nic nie możemy zrobić” – dodawał.

O nieskuteczność lub brak reakcji mieli do policji i straży miejskiej pretensje również m.in. radny Krzysztof Rychlewski, który jest jednocześnie prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej, oraz radny Wojciech Kochański. Wszyscy przekonywali, że policjantów musi być po prostu widać na mieście.

- Chodzenie dla samego chodzenia jest bezcelowe. Musimy być w miejscach, gdzie coś się dzieje – polemizował z tym poglądem podinsp. Jeżewski.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (60)

mieszkaniec

Data: 11 maja 2018, 09:08 \"Chodzenie dla samego chodzenia jest bezcelowe. \" Pan komendant chyba sobie jaja robi i nie zna słowa prewencja... Przestępcy mają wiedzieć i widzieć, że jest Policja Panie komendancie, a nie że panuje dziki zachód!!!. Policja w GK nie nadaje się do niczego, nawet jak się zgłasza zawiadomienie to z wielką łaską przyjmują je, jednocześnie od razu stwierdzając, że i tak nic się nie da zrobić...!!! (osobiście miałem właśnie taką sytuację). Mieszkam w GK i tak się składa, że pracuję w samej centrali Policji. Składając jakiś czas temu wspomniane wyżej zawiadomienie, nie informowałem o tym przyjmującego zgłoszenie, bo nie w moim stylu jest wykorzystywanie tego faktu do sprawniejszego załatwienia sprawy. Jednak patrząc na to co się dzieje w mieście i jak działa tamtejszy komisariat, co raz częściej mam ochotę \"szepnąć\" słówko o tym naszej kontroli. Może w końcu zrobiliby porządek...

nsz

Data: 11 maja 2018, 09:08 Panu Jeżewskiemu polecam analizę sytuacji w Nowym Jorku. W latach 80tych to było najbardziej niebezpieczne miasto w USA. Giulani wyprowadził Policję na ulice miasta i przestępczość spadła.
Dodam tylko, że Nowy Jork ma 51 radnych i 1 burmistrza. U nas jest 21 radnych i 3 burmistrzów.

Obserwator

Data: 11 maja 2018, 09:18 Chcemy więcej policjantów... a dlaczego nikt nie mowi o problemie kadrowym w policji Brak chętnych do pracy tam. Czy ktoś w GK zgłosi się za 2,5 tyś zł do pracy tam? Czy przejdzie wszystkie badania, testy? Chcemy,chcemy, chcemy... Dajmy im zarobić godnie to może będzie ich więcej. Za 10 lat będzie ich tak mało, że na interwencję będziecie czekali 2-3 dni. Obecnie 10 razy więcej odchodzi z policji niż się przyjmuje... Większość jest za zabraniem im przywilejów a jednocześnie nażeka na to, że ich jest coraz mniej...

MW

Data: 11 maja 2018, 09:41 Również odniosę się do interwencji policji- porażka!
Osobiście kilka razy dzwoniłam w sprawie interwencji i tylko raz, do wypadku samochodowego przyjechali Panowie Policjanci \"w miarę\" szybko. Innym razem byłam świadkiem pijanego kierowcy na ulicy i usłyszałam: \" przyjęliśmy zgłoszenie, ale nie mamy teraz radiowozu, a może Pani mogłaby pojechać za sprawcą?\" Kpina! To tylko jedna moja sytuacja, ile misi być takich w ciągu dnia? Tygodnia? Miesiąca?

ppp

Data: 11 maja 2018, 09:56 widząc awanturujących się i niszczących mienie kilku osobników zadzwoniłem na Policję. Przyjechali po godzinie. Jak już nie trzeba było interweniować tylko sprzątać.

tomek

Data: 11 maja 2018, 10:24 Nie widac policji w dzien, w nocy, gdzie prewencja?gdzie bezpieczenstwo?, przestepcy moga robic co chca, bo wiedza ze nie ma policjii, co za bzdury policja mówi , jak bez sensu?, przykład w Warszawie w centrum, sa patrole, pełno pieszych policjantów na kazdym rogu, legitymuja ludzi, sprawdzaja i tak dalej

tomek

Data: 11 maja 2018, 10:35 jak przestepcy widzieli by radiowozy ,patrole w dzien i w nocy, to napewno by nie dochodziło by do przestepstw, w tych miejscach,bójki, zabójstwo , wysadzenie bankomatu przy ulicy koło komendy policjii, zenada!!! ,wstyd dla policjji, siedza w budynku nic nie robia, czekaja na zgłoszenie, to trzeba zapobiegac , a nie czekac, w centrum warszawy jest policja , chodza mundurowi,

abc

Data: 11 maja 2018, 11:15 Znając życie, sprawców będą szukali przez tyle czasu, że nie znajdą. Ja tu mieszkam prawie 30 lat a pieszy patrol policji, który widziałam przez ten czas, mogę policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli ludzie się o to upominają to chyba jest coś na rzeczy? No ale po co chodzić, aby chodzić? W sumie, czy coś jeszcze mnie w tym mieście zdziwi? Chyba już nie. Żenada i sto lat za murzynami. Miasto tworzą mieszkańcy a tutaj w żadnej sprawie ich się nie słucha.

marcin

Data: 11 maja 2018, 11:17 co z tym zrobi władza? policja jest nieudolna, nie funkcjonuje,moze wydział wewnetrzy policji powinien przeprowadzic kontrole komisariatu w Górze kalwarii, albo złozyc skarge do ministerstwa spraw wewnetrznych,

Alina

Data: 11 maja 2018, 12:48 Niech sie zajmą zorganizowaną grupa przestępczą która zajmuję sie handlem narkotykami na dużą skale i wyłudzaniem pieniędzy od dzieci . Niektórzy w GK po 20 lat zajmują sie sprzedażą narkotykami bez żadnych konsekwencji karnych

Mieszkaniec

Data: 11 maja 2018, 13:18 No nie wierzę!!! ,,Dwa głośne wydarzenia\" Zabójstwo i bankomat. No co za bezczelność i bezprawie????????? To już nie jest nic innego jak oficjalne wyciszanie i tuszowanie sprawy pijanego radnego kierowcy. Czy pomijanie tego skandalicznego problemu to wyraz wstydu i niechęci przyznawania się do alkoholika, czy bezprawne i bezczelne oficjalne już zacieranie sprawy przez urząd miasta i kpiny Góra Kalwaria???

Yh

Data: 11 maja 2018, 13:52 A co ze znanym kierowcą alkoholikiem? Nie załapał się do prestiżowej debaty? Buhaha. Śmiechu warte. Brak słów na kolesiostwo i koprupcje w tym cyrkowym urzędzie.

Wiki

Data: 11 maja 2018, 14:59 Jakiś czas temu zgłaszałam telefonicznie kradzież tablic rejestracyjnych,na panów policjantów czekałam trzy godziny na interwencję(żeby przeszli przez ulicę).Osiedle Pijarska stach wyjść i przechodzić wieczorem (pod nosem komisariatu) także nie oczekujmy bezpieczeństwa w pozostałej części gminy.
Straż Miejska też niewiele co robi nawet na notorycznie źle zaparkowane(pas dla skręcających) samochody przy głównej ulicy GK nie reagują.Dobrze że chociaż są narady co z tym bezpieczeństwem zrobić😉

Qala

Data: 11 maja 2018, 15:05 Darmozjady ze Straży Miejskiej może zajmą się zaparkowanymi na niewłaściwych miejscach pojazdach.

Zorba

Data: 11 maja 2018, 16:02 @Yh
Kierowca alkoholik ma za duże wpływy w tym cyrku żeby zajmowano się jego sprawą. Znając ironię tej lokalnej spółki to pewnie sam uczestniczył w debacie tyle,ze z przyczyn oczywistych po za obiektywem foto...

jo

Data: 11 maja 2018, 16:05 Pan kom. tut. komisariatu p.Jeżewski ma wadę wzroku !
W artykule o bankomacie nie umiał policzyć sprawców on mówi dwóch ,a ja mówię trzech !

Anonim

Data: 11 maja 2018, 16:09 Do mieszkańca.
Może przejdź z tej centrali do GK i pracuj z nimi, to pokażesz a nie tylko narzekasz.
Ja też byłem obsłużony, co prawda trochę czasu się zeszło, ale myślę, że fachowo. I złodzieja po kilku dniach zatrzymali, ale jak zobaczyłem ile policjant miał spraw na biurku to szok. A po Warszawie to właśnie nasi z GK chodzą bo często ich tam wysyłają, to skąd mają tu być?

Uczestnik

Data: 11 maja 2018, 16:35 A czemu redaktor nie napisał, że mówiono ilu u nas jest policjantów. A jest ich codzienne coś koło 2 , 3 na służbie to się pytam, jak mają być wszędzie?

sołtys Czaplina

Data: 11 maja 2018, 17:05 Z dyskusji wynika jeden wniosek : sprawę bezpieczeństwa w Gminie winni wziąć w swe ręce chyba mieszkańcy ... skoro nie ma Pana.
Niemoc jest groźna i może być tragiczna w skutkach.
Zdaje się, że nie idzie na lepsze, niestety.

Pozdrawiam zainteresowanych.

Ktoś

Data: 11 maja 2018, 18:52 Widzę, że większość nie ma pojęcia jak funkcjonuje nasze państwo. Na nic nie ma pieniedzy i ludzi do pracy. Najlepiej wylać swój żal i nienawiść w necie. Znajdźcie mądrego, który wie jak naprawdę rozwiązać problem??

brunet

Data: 11 maja 2018, 21:17 @Uczestnik
A p.Bóg jest w trzech osobach i jest wszędzie !
Można, można.

pirat motocyklowy

Data: 11 maja 2018, 21:24 Z Krępy przez Wojciechowice notorycznie pirat motocyklowy 200 na godzinę w sobotę niedzielę pędzi i nie ma na to żadnych sposobów dopóki komuś nie stanie się złego a gdzie policja drogówka

mieszkaniec

Data: 11 maja 2018, 22:09 Ciekawe co zrobią jak im radiowóz zwędzą z pod komendy ? Ciekawe czy zauważą ? To był by hit miesiąca :)

Alek

Data: 11 maja 2018, 22:18 Jak czytam poniższe komentarze to nie wiem czy się śmiać czy płakać, piszą sami SPECJALIŚCI - FACHOWCY, szczególnie ten \" z centrali Policji\", którzy nie mają zielonego pojęcia o stanie faktycznym w Policji jak też o tej pracy a raczej służbie. Z pustego to i salomon nie naleje i tyle w temacie. A najlepiej to niech ci piszący się szybciutko przyjmą do Policji i pokażą jak to sie robi fachowo i prawidłowo, oczywiście za pensję policjanta, w świątek piątek i niedziela.

Kasia

Data: 11 maja 2018, 22:39 No proszę jak nam się władze uaktywnily😂 Brawo pani komosa pan zielinski itp.Odczepcie się od policji, uderzcie się w piersi.

kinomaniek

Data: 12 maja 2018, 07:07 Na te nietegie miny pracowali wiele lat .
Burmiszcze, kuźwa od wręczania dzieciom pucharów.
A drwal Wam się już do zespołu widzę nie zmieścił ,
on też bez winy nie jest.
Jest taki polski film \"Wesele\"- Smarzowskiego , tam
na koniec wesela i zarazem filmu padają mocne słowa
w s z y s c y w y p i e. . . . !

Gaga

Data: 12 maja 2018, 09:25 Biedni panowie policjanci . Siedzą , pierdza w stołki nie dlatego ze jest ich za mało tylko dlatego ze za odpowiednia kasę chronią tych co rozrabiaja i dilują, to co się będą wychylać

Killzone

Data: 12 maja 2018, 22:00 Chyba ze strachu przed mieszkańcami zorganizowali po cichu debatę. W innej sytuacji zostałaby zgliszcza że stołu prezydialnego.

Er

Data: 13 maja 2018, 00:04 To jest sprawa do szerszego nagłośnienia np. do uwagi TVN. Miarka się przebiera. Jesteście żałosni, Nieporadni niekompetentni. Kazdy sie z was smieje. Rozumiecie? SMIEJA SIE Z WAS. A w KG w Warszawie huczy co sie tu wyprawia. Dni waszego opie...ania dobiegaja końca. Dilerzy chodzą sobie bezkarnie , ludzi zażynaja nozem na głównej ulicy w mieście, kradzieże, niszczenie mienia, itd.

Stop patologii!!!!!

Tomek

Data: 13 maja 2018, 00:15 PATROLE piesze obowiązkowo powinny być. Niech rusza te tłuste tylki bo mają nadwagę . Jak oni przeszli testy sprawnościowe? Dziecko z podstawówki ma lepszą kondycją niż oni.

Marlena

Data: 13 maja 2018, 00:22 przecież ważniejsze są pomniki i miesięcznice , a nie jakieś ludzi w jakiejś tam Górze Kalwarii, macie swoja dobrą zmianę, i burmistrzów z wiochy co ich samo miasto g..... obchodzi

Skierniewiczanin

Data: 13 maja 2018, 01:35 Rychlewski, kiedy będzie stały grunt pod auta (i ludzi) na skierniewickiej i budowlanych zamiast piasków pustyni, czy to jest afryka!?
Tyle lat już wstydzę się, że tu mieszkam i łażę po tych dołach. Na zachodzie takie rzeczy są nie do pomyślenia, no ale tu jest przecież Polska, kraj drugiego świata.

obstrukcja

Data: 13 maja 2018, 11:18 Nawiązując do ostatniego zdania p.komendanta informuję że gdybyście czasem zaglądali na jednostkę kibel by ocalał a tak niepotrzebny wyjazd straży pożarnej !


paweł

Data: 13 maja 2018, 14:48 dlaczego nie ma tak jak kiedyś patroli pieszych za szkółki w Piasecznie, gówniarstwo po tych ostatnich incydentach dostało sygnał że Góra jest miastem bezprawia, nawet nie widać więcej tych nierobów ze straży wiejskiej

mieszkaniec (ten z centrali Policji)

Data: 13 maja 2018, 15:00 Tak, to prawda, że komisariat w GK ma za mało etatów, ale to właśnie - nomen omen - psim obowiązkiem Pana Komendanta w takiej sytuacji powinno być trucie centrali, żeby skierowali do służby w GK kilku dodatkowych funkcjonariuszy. A władze miasta tj. burmistrz powinny go w tym wspierać!!! Po to też są debaty ze społeczeństwem czy Krajowa Mapa Zagrożeń. Powinni oni argumentować to potrzebami społeczeństwa. No ale jak i jeden i drugi Pan nic sobie z tego nie robią, to mamy co mamy...

mieszkaniec (ten z centrali Policji)

Data: 13 maja 2018, 20:33 Panie Mateuszu, dlaczego Pan nie zamieścił mojego ostatniego komentarza? Czyżby dlatego, że wskazuję w nim na nieudolność burmistrza GK...?

wyborca

Data: 13 maja 2018, 21:22 Wypowiedź p. Jeżewskiego oddaje sedno problemu w tym kraju i to nie tylko z policją ale z całym aparatem państwa. My płacimy (podatki) i mówimy co za nasze pieniądze oczekujemy a urząd, policjant itp. odpowiada, że tego, to nam nie da, bo oni wiedzą lepiej!!!Jeżeli My płacący podatki m.in. na policję mówimy, że chcemy za nasze podatki patroli widocznych w dzień i w nocy na mieście, to powinno być obligatoryjnie wykonane a nie dyskutowane! Czy Pan Jeżewski płacąc w Biedronce za coca-colę chciałby dostać wodę, bo cola nie zdrowa??! To najlepszy dowód na to, że jeszcze dużo w tym kraju jest postawione na głowie! Ludzie władza, to My, bo My na to pracujemy!

Gal Anonim

Data: 13 maja 2018, 21:56 Do mieszkańca
Masz ochotę coś zwinąć?? Nie dasz rady, bo nawet pisać poprawnie nie potrafisz.
I to byłby hit sezonu :)

Karol

Data: 14 maja 2018, 00:23 Wszystkie ostatnie zdarzenia miały miejsce wieczorem albo w nocy,niebezpiecznie,to wtedy przydałoby się więcej patroli,dla poprawy bezpieczenstwa

z dominikańskiej

Data: 14 maja 2018, 13:36 Kilka lat temu dzwoniłem w środku nocy na komisariat zgłaszając zakłócanie porządku. Usłyszałem, że niestety nie ma radiowozu i nie przyjadą. Poprosiłem więc bardzo grzecznie o numer telefonu do komendy powiatowej w Piasecznie.... zgadnijcie co się stało? Radiowóz odnalazł się w 10 minut. Prawda jest taka że policja ma nas w pupie i nawet nie próbuje zachować pozorów. Wiedzą o tym także ci którzy powinni się policji obawiać. Pamiętam to ich rozbawienie, gdy powiedziałem że wzywam policje.

Mieszkanka

Data: 14 maja 2018, 14:15 Mam nadzieję, że po tak licznych uwagach ze strony mieszkańców p. Komendant dostanie i PIASECZNO przestanie udawać, że nie ma problemu.

Wiedzący

Data: 14 maja 2018, 16:59 Do mieszkanca z \"centrali\"
Wiem, że zwracali się o dodatkowych policjantów do Piaseczna , tam nici bo jest jeszcze gorzej. Na 20 wolnych miejsc Twoja \"centrala \" dala do Piaseczna JEDNEGO młodego policjanta i to na szkole. Ma przyjść ponoć kolo października. A co z resztą wolnych miejsc? Rzeczywistość jest niewesola .

Im voldemort

Data: 14 maja 2018, 18:28 \"Pirat motocyklowy\" wiesz jak policjanci z gk ustawiają się na rogu ul. Mazowieckiej w. Sierzchowie ??? Dwa razy w ciągu miesiąca musiałem dac przysłowiowe 200zl.

Mieszkanka

Data: 14 maja 2018, 20:24 *** DOSTANIE WIECEJ LUDZI DO PRACY OCZYWISCIE
ta część niestety zniknęła z mojej wypowiedzi??

Piotr L

Data: 14 maja 2018, 22:02 Jak czytam poniższe komentarze a szczególnie fachowca z centrali Policji, który jak każdy z \"centrali\" jest oderwany od rzeczywistości to mi się niedobrze robi. Dlaczego jak jest lub ma być zadyma w W-wie to ściągają ludzi miedzy innymi z G. K, a z centrali nawet głowy nikt nie wystawi. Centralowiec nie ma zielonego pojęcia o stanie faktycznym i sytuacjach na takich właśnie komisariatach gdzie jest 20 etatów, dochodzeń na biegu kilkadziesiąt a Prokurator tylko czeka aby napisać wytyk jak coś będzie nie po jego myśli. Jak będziecie mieli piesze patrole w mieście to jak zdarzy się interwencja to policjanci z drugiego końca miasta będą biegli po radiowóz aby dojechać na miejsce a później będą komentarze dlaczego tak długo trzeba czekać.
Jak są jacyś mądrale to niech podpowiedzą jak jeden patrol ma być we wszystkich niebezpiecznych miejscach. A propo włamania do bankomatu, na pewno nie byli to pierwsi lepsi skoro robotę zrobili w 1,1/2 minuty i może dobrze, że policjanci nie najechali na ich robotę, bo skoro w Wiszni Małej antyterroryści uzbrojeni i przygotowani na takie przypadki dali się zaskoczyć, to najważniejsze, że nikt nie zginął. Wszyscy mądrale mogą spróbować swoich sił w Policji i naprawiać świat w realu nie tylko za pomocą kompa. Czytałem jeszcze komentarze na temat dilowania? Co piszący zrobił aby to ukrócić, najlepiej być anonimowy?

nsz

Data: 16 maja 2018, 12:01 Piotr L to chyba policjant z tego komisariatu. Rozmawiałem z policjantem pracującym w innym mieście, ale mieszkańcem naszej gminy. To było pół roku temu, ale już wtedy opowiadał mi, że górski komisariat i to co się w nim dzieje jest obiektem kpin kolegów po fachu. Opinia innych policjantów jest taka, że najlepiej to rozpędzić to towarzystwo i zrobić wszystko od nowa, bo jak do szamba wrzucimy coś dobrego to i tak się zepsuje.
Wiem, że piesze patrole nie w smak policjantom, ale tu nie chodzi o całą zmianę. Niech się przespacerują 1 - 2 godziny dziennie i w tym czasie wlepią kilka mandatów. Akcja zero tolerancji przyniosła skutek w NJ, dlaczego tutaj miałoby się nie udać?

anitka

Data: 17 maja 2018, 12:15 Dwa raz y dziennie na tame w Brzuminie dzień w dzień terenowka po co przecież tu nic się nie dzieje wsi spokojna wsi urocza u nas nie potrzeba przyjazdu władzy


hmm

Data: 17 maja 2018, 12:20 Jak policja będzie mostu pilnować to patroli nie będzie chyba więcej - czy to poprawa stanu bezpieczeństwa w Gminie?
Ktoś napisał: \"sprawę bezpieczeństwa w Gminie winni wziąć w swe ręce chyba mieszkańcy\" pomysł może dobry ale jak go zrealizować?
Na pewno z tym niewydolnym \"systemem bezpieczeństwa\" coś trzeba zrobić - i to szybko. Pan Jeżewski i lokalna władza nie ma tu chyba pomysłu, czyli potrzebna jest ... dobra zmiana+. Tego należy się usilnie domagać.

kochana policjo

Data: 17 maja 2018, 14:00 - Chodzenie dla samego chodzenia jest bezcelowe. Musimy być w miejscach, gdzie coś się dzieje.

skwerek !
basen ! chordy naćpanej pijanej młodieży
zródełko św. antoniego ! miejsce ćpania gibusów
pomnik adama i ewy! miejsce sprzedaży narkotyków
skierniewicka ! najwiecej żuli i złodzieji

mam wymieniać dalej miejsca co gdzieś sie dzieje?

Mieszkaniec

Data: 17 maja 2018, 19:24 Komentarze żałosne.
Piszą tyko krzykacze, którzy nic więcej nie potrafią.
Jeden mądrzejszy od drugiego. Szkoda oczu


hmm

Data: 19 maja 2018, 21:36 @Mieszkaniec
Zgłoś jakieś konkretne propozycje bo to co teraz napisałeś skierowałeś pod ... swoim adresem.

Już czas

Data: 20 maja 2018, 14:39 Jak pozbędziemy się burmiszcza ,automatycznie pozbędziemy się jego zastępców.
Przy okazji powinien zmienić się prezes ZGK.
Nie może tak być by miasto było zaniedbane ,a panowie w sile wieku kwiatki podlewali !

ale historia

Data: 7 czerwca 2018, 06:20 I niewiele się zmieniło, radiowozów niby więcej a cujnik antysmogowy zginął !

hmm

Data: 8 czerwca 2018, 09:20 Do zaniepokojonych stanem bezpieczeństwa:
Sytuacja mocno się poprawi we wrześniu/październiku...na agitkach przedwyborczych kandydatów!
Oby nie tylko na czas kampanii wyborczej - jak to było 4 czy 8 lat temu.

hmm

Data: 13 czerwca 2018, 14:36 Tragiczne pokłosie debaty:
\"– Detektywom wystarczył jeden dzień, żeby odnaleźć mojego syna – mówi PiasecznoNEWS.pl mama zmarłego 24-latka. – Skontaktowali się z nami, ponieważ ogłoszenie o zaginięciu Łukasza wzbudziło ogromny odzew w internecie. Zaoferowali, że bezpłatnie zajmą się jego poszukiwaniem. Natomiast działania policji to porażka. Do tej pory [rozmawialiśmy w środowe południe – przyp. red.] nie odezwali się do mnie – dodała. Kobieta we wtorkowy wieczór była w pobliżu miejsca, gdzie odnaleziono ciało, ale w trakcie czynności policyjnych nie pozwolono jej podejść bliżej.\"
Detektywi znaleźli w jeden dzień... to może winna ich zatrudnić policja?


dziwna cisza

Data: 22 czerwca 2018, 06:26 Najpierw narada ,a jak im drzwi powyłamywali to robią tajemnicę !

czytelnik

Data: 24 czerwca 2018, 17:04 Może zwinęli krewnego któregoś pana ze zdjęcia.
Burmistrz jest własnością tego portalu i on decyduje i zamim zdecyduje to oni wyjdą z pierdelka.

organ

Data: 25 czerwca 2018, 15:36 \"Gorakalwaria.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Góry Kalwarii i okolic.\"

I jak to się ma do rzeczywistości ?
Policmajstrów zamkli a tu cisza, a dziś mamy 25 czerwca.

zatroskany

Data: 26 czerwca 2018, 20:15 O radnym można było napisać ale mafii redaktor się boi !
A może pryncypał redaktora nie pozwala?


pytek

Data: 23 października 2018, 14:31
Czy to się zmieni:

- przecież ważniejsze są pomniki i miesięcznice , a nie jakieś ludzi w jakiejś tam Górze Kalwarii, macie swoja dobrą zmianę, i burmistrzów z wiochy co ich samo miasto g..... obchodzi

- A czemu redaktor nie napisał, że mówiono ilu u nas jest policjantów. A jest ich codzienne coś koło 2 , 3 na służbie to się pytam, jak mają być wszędzie?

- przecież ważniejsze są pomniki i miesięcznice , a nie jakieś ludzi w jakiejś tam Górze Kalwarii, macie swoja dobrą zmianę, i burmistrzów z wiochy co ich samo miasto g..... obchodzi

- Statystyki nas nie interesują, my potrzebujemy prewencji – mówił z kolei sołtys Czapina Zbigniew Adamczyk. – Po tym spotkaniu nie wiem nawet, co mam powiedzieć ludziom w swojej wsi. Ciągle słyszymy od policji to samo: „nie ma zgłoszeń, nic nie możemy zrobić” – dodawał.

- O nieskuteczność lub brak reakcji mieli do policji i straży miejskiej pretensje również m.in. radny Krzysztof Rychlewski, który jest jednocześnie prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej, oraz radny Wojciech Kochański. Wszyscy przekonywali, że policjantów musi być po prostu widać na mieście.

- Od lewej burmistrz Dariusz Zieliński, przewodniczący rady miejskiej Zenon Nadstawny, komendant straży miejskiej Robert Durka, komendant komisariatu podinsp. Tomasz Jeżewski i wiceburmistrz Jan Wysokiński

- Na te nietegie miny pracowali wiele lat .
Burmiszcze, kuźwa od wręczania dzieciom pucharów.
A drwal Wam się już do zespołu widzę nie zmieścił ,
on też bez winy nie jest.
Jest taki polski film \\\"Wesele\\\"- Smarzowskiego , tam
na koniec wesela i zarazem filmu padają mocne słowa
w s z y s c y w y p i e. . . . !

- \" przyjęliśmy zgłoszenie, ale nie mamy teraz radiowozu, a może Pani mogłaby pojechać za sprawcą?\\\" Kpina! To tylko jedna moja sytuacja, ile misi być takich w ciągu dnia? Tygodnia? Miesiąca?

- Z dyskusji wynika jeden wniosek : sprawę bezpieczeństwa w Gminie winni wziąć w swe ręce chyba mieszkańcy ... skoro nie ma Pana.
Niemoc jest groźna i może być tragiczna w skutkach.
Zdaje się, że nie idzie na lepsze, niestety.

- Panie Mateuszu, dlaczego Pan nie zamieścił mojego ostatniego komentarza? Czyżby dlatego, że wskazuję w nim na nieudolność burmistrza GK...?

- Policja w GK nie nadaje się do niczego, nawet jak się zgłasza zawiadomienie to z wielką łaską przyjmują je, jednocześnie od razu stwierdzając, że i tak nic się nie da zrobić...!!! (osobiście miałem właśnie taką sytuację). Mieszkam w GK i tak się składa, że pracuję w samej centrali Policji. Składając jakiś czas temu wspomniane wyżej zawiadomienie, nie informowałem o tym przyjmującego zgłoszenie, bo nie w moim stylu jest wykorzystywanie tego faktu do sprawniejszego załatwienia sprawy. Jednak patrząc na to co się dzieje w mieście i jak działa tamtejszy komisariat, co raz częściej mam ochotę \\\"szepnąć\\\" słówko o tym naszej kontroli. Może w końcu zrobiliby porządek...

- Do zaniepokojonych stanem bezpieczeństwa:
Sytuacja mocno się poprawi we wrześniu/październiku...na agitkach przedwyborczych kandydatów!
Oby nie tylko na czas kampanii wyborczej - jak to było 4 czy 8 lat temu.

Czy już czas na zmiany?