Głaz upamiętniający zrzut cichociemnych odsłonił uczestnik tamtych wydarzeń

Dodano: 10 paŸdziernika 2017; - Jestem wzruszony i poruszony tym, co spotkało mnie w Baniosze – powiedział Aleksander Tarnawski, który w 1944 roku wyskoczył z samolotu ze spadochronem w okolicach Baniochy.

Uroczystość upamiętniająca wydarzenia z nocy z 16 na 17 kwietnia 1944 r. odbyła się we wtorek 10 października przy ul. Wiejskiej w Baniosze. Wspominano zrzut czterech żołnierzy cichociemnych, którzy wyskoczyli z samolotu własnie w tych okolicach.

W uroczystości brał udział Aleksander Tarnawski, jeden z czterech cichociemnych, którzy zostali wówczas zrzuceni z samolotu Halifax. To właśnie on odsłonił we wtorek pamiątkową tablicę. Bohater był wyraźnie wzruszony podniosłością uroczystości. – Dziękuję w imieniu swoim i moich kolegów cichociemnych. To był najpiękniejszy dzień w moim życiu – mówił.

Uroczystość uświetniła okolicznościowa akademia w wykonaniu uczniów ze szkoły w Baniosze. Nie doszedł natomiast do skutku zapowiadany widowiskowy pokaz skoków spadochronowych w wykonaniu żołnierzy jednostek specjalnych – z helikoptera zrzucono jedynie na pobliskie pole zasobnik.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

?

Data: 11 paŸdziernika 2017, 06:09 Więcej takich miejsc,by było się gdzie lansować !
Te górskie dziady zapomniały że mają obelisk za miastem.
Tam nkt nie składa kwiatów bo za zaleko,ale kto wie może faktury idą .

pawel

Data: 11 paŸdziernika 2017, 12:35 nie dlatego że zapomnieli lub za daleko, jakby napisali że obelisk od katastrofy pod s......... to na klęczkach by szli

Robi43

Data: 11 paŸdziernika 2017, 14:58 Ja widziałem zrzut z samolotu......helikoptera nie było

szeregowy

Data: 11 paŸdziernika 2017, 15:05 To był pewnie jeden z dwóch sprawnych helikopterów jakie posiada armia niejakiego Antka.

Lotnik

Data: 11 paŸdziernika 2017, 19:49 \" z helikoptera zrzucono jedynie na pobliskie pole zasobnik.\"

Cóś więcej o tym asobniku ?
Co zawierał ?

co i jak

Data: 12 paŸdziernika 2017, 10:37 ...\"Uroczystość uświetniła okolicznościowa akademia\"... czy już nadejszła wiekopomna chwila?...

\"Nie doszedł natomiast\"... – oj, to kiedy dojdzie?...

... \"z helikoptera zrzucono jedynie na pobliskie pole zasobnik\"... a co w środku i dla kogo?

a poza tym \"Więcej takich miejsc,by było się gdzie lansować !\" - o co chodzi?