Komediodramat w scenerii dalekiej Północy w sobotę w kinie Uciecha

Dodano: 1 marca 2017; W sobotę w kinie Uciecha w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego pokazany zostanie film w reżyserii Grimura Hákonarsona. Po filmie – dyskusja.

Komediodramat „Barany. Islandzka opowieść” rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurður Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

„Barany. Islandzka opowieść” – islandzki kandydat do Oscara – jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących – czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób – swojego stylu życia i niezależności. Finał „Baranów. Islandzkiej opowieści”  – jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat – nie pozostawi nikogo obojętnym.

Prelekcję i dyskusję poprowadzi dr Włodzimierz Pessel, skandynawista z Instytutu Kultury Polskiej UW, współredaktor tomu "Islandia. Wprowadzenie do wiedzy o społeczeństwie i kulturze", opiekun Studenckiego Klubu Islandzkiego.

Film wyświetlony zostanie w kinie Uciecha w sobotę 4 marca o godz. 18.00. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy (uczniowie, studenci i seniorzy) – 7 zł.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!