Mieszkańcy Góry Kalwarii oddali hołd Powstańcom Warszawskim

Dodano: 2 sierpnia 2017; We wtorek punktualnie o godz. 17.00 zawyły syreny. Gminne władze oraz kilkudziesięciu mieszkańców spotkali się pod pomnikiem przy ul. Białka.

- Chociaż marzenia o wolności młodego pokolenia Powstańców nie spełniły się i na jej odzyskanie trzeba było czekać wiele lat, to ta ofiara krwi, ten trud podjętej walki nie poszedł na marne – mówił w przemówieniu przed pomnikiem burmistrz Dariusz Zieliński. Wspominał bohaterów dwóch miast – Warszawy i Góry Kalwarii – braci Bąków, a także utworzoną w czasie Powstania w pobliskich lasach „Rzeczpospolitą Chojnowską”.

Tradycyjnie swoje obchody Powstania zorganizowali na rondzie młodzi ludzie związani z facebookowym profilem Legijna Góra Kalwaria. Efektowny film z tego wydarzenie można zobaczyć TUTAJ.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

M

Data: 2 sierpnia 2017, 11:13 Wszystko fajnie tylko dlaczego gmina zaniedbała temat odnośnie wywieszenia flag po długości głównej ulicy w gorze Kalwarii? Tak jak bywało to w poprzednich latach.. Jak można to zaniedbać w tak ważnym dniu.

XYZ

Data: 4 sierpnia 2017, 08:06 Z fotorelacji wynika, że na Uroczystości 1 VIII 44, mieszkańców pojawiła się tylko gromadka. Pamięć uczcili tylko urzędnicy.

Mieszkaniec

Data: 4 sierpnia 2017, 11:33 Właśnie byli obecni nie tylko urzędnicy, ale też mieszkańcy i to w różnym wieku: począwszy od noworodków w wózkach, dzieci, młodzież aż do starszych mieszkańców.

Ciekawostką było to, że wśród reprezentacji instytucji, stowarzyszeń składających kwiaty byli przedstawiciele PiSu z Góry Kalwarii. Natomiast reprezentacji Platformy Obywatelskiej w ogóle nie było. Słabo to wróży tej partii w okręgu wyborczym w gminie Góra Kalwaria. Czyżby się wycofali z życia publicznego?

Nick

Data: 4 sierpnia 2017, 13:00 Przecież w ubiegłym roku było podobnie, może ze 40 osób było i tyle. Pojedyncze osoby.

KASIA

Data: 4 sierpnia 2017, 21:10 Mieszkańcy byli w okolicach ronda.

mirek

Data: 7 sierpnia 2017, 10:16 do XYZ a ty gdzie byłeś(aś)?

JB

Data: 10 sierpnia 2017, 00:02 Ciekawe, na ilu powstańczych grobach byli ci lokalni patrioci, którzy chętnie palą, ale race na rondzie. Na okolicznych cmentarzach jest wcale nie mało takich mogił. Na groby ofiar smoleńskich cała wierchuszka obowiązkowo maszeruje z wieńcami co roku. Ciekawe, kto bardziej zasłużył się Ojczyźnie. Dziwny ten nasz współczesny patriotyzm. Powstańcza kotwica na kamieniu to też podróba, niczym dotychczasowy herb miasta. Nie ma w okolicy historyka, który to zauważy?

XYZ

Data: 10 sierpnia 2017, 08:17 do mirek: niestety nie zdążyłem. O godzinie W stanąłem samochodem na poboczu, wszyscy pasażerowie wraz ze mną wyszli na zewnątrz i przez minute staliśmy na baczność.