Mieszkańcy ulicy Leśnej: dojście do miasta to teraz droga przez mękę

Dodano: 26 stycznia 2018; - Chcąc dojść do miasta musimy brnąć w błocie i lawirować pomiędzy samochodami obsługującymi budowę obwodnicy – skarżą się mieszkańcy ulicy Leśnej.

Z naszą redakcją skontaktowali się mieszkańcy ulicy Leśnej, którzy mieszkają przy tym fragmencie drogi, który znajduje się za budowaną obecnie obwodnicą. Aby dojść do miasta muszą przejść przez teren budowy wąską dróżką, którą poruszają się także ciężarówki obsługujące inwestycję.

Problem stał się jeszcze większy ostatnimi czasy, bo po niedawnych roztopach droga ta po prostu tonie w błocie. – Żeby dojść do miasta musimy zakładać kalosze – skarżą się mieszkańcy. Obawiają się, co będzie, kiedy po feriach od poniedziałku ten fragment ulicy pokonywać będą dzieci w drodze do szkoły. – Zgłaszaliśmy ten problem dwukrotnie w urzędzie gminy, ale nie było żadnego odzewu – przekonują mieszkańcy, którzy się z nami skontaktowali.

Radny Andrzej Posiewka, który sam mieszka przy ulicy Leśnej, przekonuje, że uciążliwości będą mniejsze, kiedy ciężarówki skończą wywozić z terenu budowy czarną ziemię, która osadza się na oponach i powoduje powstawanie błota na drodze. Operacja ta ma się zakończyć prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

– Wiem o problemie, bo sam codziennie tamtędy jeżdżę, ale pewnych uciążliwości po prostu nie da się uniknąć. Alternatywą było całkowite zamknięcie tego fragmentu drogi i zorganizowanie dla mieszkańców objazdu przez Ługówkę, a tego chcieliśmy uniknąć -  przekonuje radny Posiewka.

Po telefonie od naszej redakcji radny obiecał zadzwonić do osoby odpowiedzialnej za ten fragment budowy obwodnicy z prośbą o oczyszczenie ulicy z błota.

Mateusz Baj

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (46)

Mieszkanka Leśnej

Data: 26 stycznia 2018, 12:02 Panie Radny szkoda że nie można wylać asfaltu tak jak na Krzakach!!!

Mieszkaniec

Data: 26 stycznia 2018, 12:06 Redaktor idealnie opisuje sytuację, po wczorajszych roztopieniach i przejezdach ciężkich maszyn budowlanych warunki były iście dla aut 4x4, nie wiem może trzeba poprosić: \" Pana Stanisława, bezdomnego z Warszawy o takie auto 4x4\" a tak poważnie ktoś w projekcie zapomniał o mieszkańcach Leśnej fundując im w zimie błoto a w lecie kurz. Wycieczki piesze czy jazda rowerem przez plac budowy błony czy kurzowy pokazuje poziom kultury i szacunku do mieszkańców. Interweniuje do decydentów o pochylenie się nad tematem i rozwiązanie problemu.

Anonim

Data: 26 stycznia 2018, 12:19 Radny bezradny

NINA

Data: 26 stycznia 2018, 12:21 Należy jeszcze wspomnieć, że pracownicy załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w lesie lub przy pobliskich domach!!!!!!mieszkaniec

Data: 26 stycznia 2018, 12:22 Jaka gmina taka droga

hehe

Data: 26 stycznia 2018, 12:35 przecież błoto jest wszędzie. przed gk do granicy z warką, za gk do kątów i po wyjeździe z baniochy aż do granicy z piasecznem. wysiądziesz w piasecznie na 17 stycznia i idziesz po błocie. na drodze są dziury i chlapią na ciebie przejeżdżające samochody. na poboczu parkują auta. najlepiej wejść do rowu i się czołgać.

XXI wiek, nie potrafia zrobic chodnikow albo czegos chodnikopodobnego z asfaltu czy z innego materialu, po ktorym mozna isc i nie myc potem calych butow, a potrafia co rok remontowac te sama droge.zezem

Data: 26 stycznia 2018, 12:40 Wielkie larum grają !
My mieszkańcy ulicy Strażackiej mamy tak od lat .
Więcej banków prosimy.

Mirek

Data: 26 stycznia 2018, 12:45 @Mieszkaniec
Jest taki pan wszyscy go znamy !
Znany jest z tego że : że się pochyli ,że się przyjrzy i tak dalej.
Myślę że on pomoże ,należy tylko do się do się zwrócić.

O!

Data: 26 stycznia 2018, 14:06 O! Pojawił się negatywny temat i wreszcie pojawił się jakiś artykuł!

LEŚNA

Data: 26 stycznia 2018, 14:12 Wczoraj przejście suchą nogą było niemożliwe. A jaki ubaw mieli panowie z jeżdżących ciężarówek, widząc ludzi wracających z pracy po kostki w błocie. Żenada!


Agata

Data: 26 stycznia 2018, 15:31 Tam od kilku dni mozna sie zakopac! Mozna bylo wylac asfalt na objazd na Krzakach i ul. Wojska Polskiego a tu jak na jakiejs wsi zabitej dechami jezdziy i chodzimy w blocie!

Oki

Data: 26 stycznia 2018, 15:53 Panie radny to ciężarówki z ziemią mogą jeźdźić objazdem,a tak w ogóle to wykonawca ma obowiązek sprzątać po sobie zabrudzoną drogę i umożliwić swobodny dojazd mieszkańcom do swoich posesji. Ktoś tu łamie przepisy i warunki umowy jeżeli takie są, chyba że ktoś coś zaniedbał.

rybia

Data: 26 stycznia 2018, 16:07 No tak, a ulica Rybie, która każdy wie jak wygląda po której codziennie też przejeżdżają ciężarówki na teren budowy (chociaż ich waga przekracza dopuszczalna do poruszania sie po trasie) a och kierowcy nie zwazajac na pieszych kurzą, robią jeszcze większe wyboje a o przejściu po ulicy w czasie mrozu czy roztopów nie wspomnę. Pomyślcoe czasen czy chcielibyście drodzy radni chodzić codziennie taka drogą

Mieszkaniec 2

Data: 26 stycznia 2018, 19:33 Skoro oni nam utrudniaja swobodny dojazd do naszych domów to może i my zacznijmy utrudniać im dojazd do budowy wystarczy się zebrać zaprosić tych w pantofelkach zza biorek niech trepca w tą i z powrotem po tym blocie

Anonim

Data: 26 stycznia 2018, 20:55 Pan radny od siedmiu boleści. Jak zwykle dużo mówi nic nie robi!!!

Paździor

Data: 27 stycznia 2018, 08:39 W marcu jest termin wpłaty I raty podatku !
Tylko kto się odwży niezapłacić !
U \"Ferdka\" w \"prywatno- publicznej toalecie jest taki napis:
W KUPIE SIŁA !

Tomek

Data: 27 stycznia 2018, 17:11 Radny nieporadny. Wiejska gmina, myślenie zasciankowe, i jedna prowizorka. To jest g....no nie gmina. Na szczęście wkrótce wybory .

3xy

Data: 27 stycznia 2018, 18:19 Mieszkańcy Leśnej zapomniani przez Boga i ludzi. Od dwudziestu lat nic się nie zmienia. Żadnego placu zabaw, ani boiska dla dzieci (a jest ich naprawdę dużo). Na spacer z wózkiem trzeba iść slalomem uciekając na pobocze przed samochodami, kto nie ma auta ten musi iść pieszo do miasta do lekarza czy też kościoła dobre 5 kilometrów. Po wszystkich okolicznych wioskach jeżdżą busy, a u nas jak za króla Ćwieczka. Nie ma kanalizacji ani gazu. Wstyd Panie Radny.

Mieszkaniec

Data: 27 stycznia 2018, 18:31 Dziękujemy Panie Radny za brak chodnika na ulicy Leśnej, za brak kanalizacji i gazu. Wszystkie wsie w pobliżu mają takie udogodnienia, Leśna nadal czeka.

Ania

Data: 27 stycznia 2018, 19:37 Zapraszam na Głowackiego. Pług jak co roku nie dojechał do końca i trzeba zakładać łyżwy bo piaskiem też nie posypane. Sąsiadka ostatnio się przewróciła dzięki Bogu nogi i ręce całe.

Joe

Data: 28 stycznia 2018, 09:11 ! Anonim
Ciekawe dlaczego ten radny od siedmiu boleści nie poszedł na emeryturę ?
Mało mu jeszcze?

Mirek

Data: 29 stycznia 2018, 10:46 Nie trzeba budowy żeby przez większość gminnych dróg nie dało się przejść. Pojedźcie do jakiejkolwiek miejscowości i wjedźcie w jakąś boczną drogę. W zimie zaspy lub lodowisko, wiosna jesień błoto w lato chmura kurzu jak jakiś samochód przejedzie. Nowe domy wszędzie się budują a infrastruktura jak 50 lat temu. Brak kanalizacji, wody, gazu, drogi, oświetlenia. I to wszystko 30 km od stolicy. Wstyd!

Jendrzej

Data: 29 stycznia 2018, 15:10 Co Wy chcecie od tych radnych, przejrzyjcie ich oświadczenia majątkowe a bedziecie wiedzieli za co dostają diety.
Przypomnę Wam ża podwyżkę podatków : wody ,ścieków i ostatnio wywóz śmieci.

Oki

Data: 30 stycznia 2018, 10:25 Góra Kalwaria to najbardziej zacofane miasto w Polsce jeżeli chodzi o infrastrukturę dróg i systemu organizacji działania władz miasta.

Mieszkaniec z Leśnej

Data: 30 stycznia 2018, 22:06 Czas najwyższy zmienić radnego!

szczery

Data: 31 stycznia 2018, 14:44 Mieszkańcy tak protestowali bo chcieli obwodnice. I sami doprowadzili do tego że to miasto umrze . Już sklepy się zamykają . A będzie obwodnica to już całkiem nastąpi zgon tego naszego miasta. ludzie wracając do swoich miejscowości, jechali przez nasze miasto . Po drodze robili zakupy. Teraz to się skończy. A włodarze dopiero pokarzą na co ich stać .

Tekla

Data: 31 stycznia 2018, 15:48 @Mieszkaniec z Leśnej
Nie tylko radnego !
Zmienić ich wszystkich, nie może tak być że człowiek od którego coś zależy krzyczy 10 procent !
W pierwszej kolejności wywalić tych co głosują przeciw mieszkańcom, tych co głosowali za podwyżką za wywóz nieczystości.

Mefistofeles

Data: 1 lutego 2018, 11:27 @Mieszkaniec z

Mefistofeles

Data: 1 lutego 2018, 11:43 @Mieszkaniec z Lesnej Najwyższy już czas zmienić większość tych pożal sie Boże radnych ,zwłaszcza tych co grzeją i pasą swoje cztery litery już grubo ponad 20 lat i sieja wokół siebie krzywdę tym ,którzy im nie pasują .

zuza

Data: 1 lutego 2018, 12:15 mieszkańcy Leśnej mają tymczasowe problemy związane z budową obwodnicy, które za jakiś czas się skończą. Zapraszam na Willową w Kątach. Błoto, doły, kałuże - wiosna. ślisko, doły i niebezpieczne nierówności - zima, kurz, pył i doły latem. Brak kanalizacji - zalany las. Na pisma z prośbą o naprawienie drogi Urząd Miasta odpowiada: po wizji lokalnej stwierdza, że drogę jak najbardziej należy naprawić, w sprzyjających warunkach atmosferycznych zostanie przysłana koparko-ładowarka i wyrówna. Takie równania odbywają się ok. 2 razy w roku i nic nie dają na dłuższy czas. Ogrodzenia zniszczone, przejść suchą nogą się nie da, ale ulica się szumnie nazywa \"Willowa\".

Slawek

Data: 2 lutego 2018, 19:59 Nie narzekajcie drodzy mieszkańcy Leśnej. Przecież wyborcy z krzaków czy kalwaryjskiej nie głosowali na Pana P. Wybraliście sobie to macie...

Mieszkaniec

Data: 3 lutego 2018, 10:58 Czas zmienić radnego ! Nic nie potrafi zalatwic

Mieszkaniec

Data: 3 lutego 2018, 20:49 Czas zmienić radnego ! Nic nie potrafi zalatwic

ludzie

Data: 4 lutego 2018, 23:19 Czy wy ludzie z leśnej musicie lamentowac ?
Wszystkie drogi budowy są w takim samym stanie .!
To tylko dwa lata i nikt o tym nie będzie pamiętał .

rozum

Data: 5 lutego 2018, 08:31 @mieszkaniec Oj nie masz racji ,załatwić to ci on potrafi ,sobie ,rodzinie i znajomym i chociaż przez te dwadzieścia kilka lat nachłeptał się do obrzydliwości to najwidoczniej jeszcze mu mało .

Robson

Data: 11 lutego 2018, 09:48 I co placzecie nie bylo obwodnicy ryczyli wszyscy teraz jak ja robia to samo wam to ciagle zle ludzie

Mieszkaniec

Data: 12 lutego 2018, 21:24 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

janczar

Data: 15 lutego 2018, 10:35 Ręce opadają, radny obiecał zadzwonić....
W tej sprawie są dwa wątki, pierwszy to kompletnie nieprzygotowana inwestycja, prosząca się o interwencję nadzoru budowlanego.Wykonawca ma obowiązek sporządzenia planu organizacji ruchu na czas prac, zarówno dla pieszych , jak i zmotoryzowanych.
sytuacja, gdy po budowie, pomiędzy ciężkimi pojazdami błąkają się dzieci wracające ze szkoły, czy matki z dziećmi to kryminał
drugi aspekt to pełna buty i ignorancji postawa bezradnego radnego, wywołany z letargu, opowiada o alternatywnej trasie przez Ługówkę..., piesi też?
czy ten pan postanowił zadbać o kondycję swoich wyborców?

chochlik

Data: 15 lutego 2018, 12:31 Celem artykułu była poprawa bezpieczeństwa oraz wyegzekwowanie na wykonawcy, by raczył sprzątać na bieżąco stworzony przez siebie bałagan.
jak dotąd firma planeta pozostaje głucha, a może nie ma jej kto powiedzieć?
bo przecież nie kompatybilny z każdą od 25 lat władzą radny...
j

Ls

Data: 16 lutego 2018, 18:01 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ls

Data: 16 lutego 2018, 18:02 Radny

ano

Data: 19 lutego 2018, 17:35 Nie ma to jak płakać na brak obwodnicy, ale jak zaczęli robić to też źle bo błoto, ile jest domów na lesnej, 40, 50 ? miała być droga całkiem zamknięta to proszę się cieszyć że nie musicie do góry nadrabiać kilku km na około. Chyba oczywiste jest to że jak są roboty to jest i brudno, coś za coś ludzie.

Ania

Data: 21 lutego 2018, 07:48 Co by ten radny nie zrobił i tak będzie źle. Dajcie już spokój z tym hejtem. Idą wybory, to może niezadowoleni wyborcy( mieszkańcy) wyłonią kandydata, zorganizują spotkanie przedwyborcze i do pracy rodacy. Powodzenia

bobo

Data: 22 lutego 2018, 10:40 A kto z tej LESNEJ chodzi do miasta.

ciekawa

Data: 22 lutego 2018, 19:08 @ Ania
Czy w ogóle coś ten pan robi, prócz pracy w ZGK-u ?

Ania

Data: 23 lutego 2018, 19:43 do Ciekawa
Przecież napisałam co by nie zrobił to i tak będzie źle. Ludzie różnie wyrażają swoja opinię, ale są anonimowi- bezkarni. Ale skoro uważasz, że nic nie robi to startuj na radną i zobaczymy co zrobisz. Życzę powodzenia