Żądają zamknięcia ośrodka w Lininie. Zaczęli zbierać podpisy

Dodano: 4 maja 2017; Mieszkańcy rozpoczęli zbiórkę podpisów pod listem do ministra Mariusza Błaszczaka w sprawie zamknięcia Ośrodka dla Cudzoziemców w Lininie. Akcja będzie trwała do 20 maja.

Zbiórkę podpisów prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Polska Pamięć i Tożsamość oraz Stowarzyszenie Razem dla Góry. Bezpośrednim impulsem był opisywany przez Gorakalwaria.net incydent sprzed miesiąca, kiedy troje mieszkańców ośrodka wtargnęło na teren szkoły w Coniewie i zaatakowało tam ochroniarza i nauczyciela. „Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce, (...) gdyż na władze gminy i policję nie możemy liczyć” – napisali autorzy listu do ministra Błaszczaka.

Poniżej publikujemy pełną treść listu. Można go podpisywać w następujących miejscach:

- AL-DOM ul. Sobieskiego 21 Góra Kalwaria

- eMK Med ul. por. Jana Białka 5 Góra Kalwaria

- Restauracja Marysieńka ul. Dominikańska 7 Góra Kalwaria

- ul. Armii Krajowej 5i Góra Kalwaria

- Biuro Usług Płatniczych ul. Dominikańska 7 Góra Kalwaria

- Sklep EDEN Dominikańska 1

Podpisy mają ponadto zbierać sołtysi wsi leżących na terenie gminy Góra Kalwaria.

 

 

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (87)

LX

Data: 4 maja 2017, 15:32 Pyszna demagogia.

rodzic

Data: 4 maja 2017, 15:38 Podpisujcie się wszyscy jak chcecie żyć w bezpieczeństwie i spokoju. A jeśli ktoś mówi o tolerancji i rasizmie niech weźmie jedną rodzinę Czeczeńską na weekend. Poznacie swoją kulturę, religię. Może nie zgwałcą waszej córki jak na zachodzie.

Aaa

Data: 4 maja 2017, 16:15 Wie ktoś kto jest autorem treści i formy tego listu? Bo nie wiem czy się śmiać czy płakać kiedy czytam takie rzeczy pisane przez dorosłych ludzi, tym bardziej kiedy kierowany jest do tak poważnej osoby jaka jest minister.
\"Dnia 5.04.2017 roku w biały dzień(...)\" I paru innych trafnych spostrzeżeń- pogratulować!

Widok

Data: 4 maja 2017, 16:28 Podpisujemy! Lewackim płaczem się nie przejmujemy, oni z tego żyją.

pomys

Data: 4 maja 2017, 16:31 Przecież minister nie wie gdzie Dziura Calwaria !
Trzeba się zwrócić do ciecia ,chyba jest tam brama i cieciownia .

zatroskany

Data: 4 maja 2017, 16:39 Całymi miesiącami nic i nagle dwa artykuły pod rząd !
Czyżby redaktor się przebudził ?

link

Data: 4 maja 2017, 16:55 Do Aaa : nie wazne jak napisane wazne ze ktos sie odwazył i to napisał.Rozumiem błedy ortograficzne ale nie czepiaj sie takich szczegółów tylko lepiej zawin rękawy i podpisz się pod petycją

Do aaa

Data: 4 maja 2017, 17:56 Krytykowac kazdy idiota potrafi . Przez tyle lat nikt nawet nie pomyslal o jakichkokolwiek dzialaniach . Brawa i gratulacje dla tych co to pismo stworzyli . A Pan Minister - tez ma 220 w gniazdku ? Nie ? Jest takim samym czlowowiekiem jak my !

parzystokopytna

Data: 4 maja 2017, 17:58 Czy ktoś (może organizacja) zbiera kasiorkę na pomnik konia w każdej wsi ?
To taka akcja między innymi Sikorskiego i Gertycha.

LININowiec

Data: 4 maja 2017, 18:12 coraz wiekszy rasizm w naszej gminie !!!!!!!!!!!!!!!
widać ze ktos sie za duzo naoglądał TVP gdzie co dzien strasza imigrantami i uchodzcami


zzzz

Data: 4 maja 2017, 19:00 Przecież to nie konkurs ortograficzno-gramatyczny dziwię się że niektórzy zwracają uwagę na to co mniej ważne a nie widzą powagi sprawy

mordziak

Data: 4 maja 2017, 19:44 Forma i treść listu moga tylko świadczyć o autentyczności przeżyć jego autorów,którym należą się wyrazy uznania i podziekowania za inicjatywe i odwage. Jeszcze w Polsce nie zostaliśmy totalnie przemieleni przez polewactwo, jeszcze stac nas na oburzenie wobec panoszenia się tych bardziej uposazonych pigmentowo \"gosci\". Swoją drogą, patrząc na foto zatrzymanego, nasuwa sie porównanie do tych bojowników dżihadu, grasujących po świecie. Wojna w Czeczenii zakończyła się chyba w 2009, ale podobno rządzi tam niedobry Kadyrow.

Rynek

Data: 4 maja 2017, 20:42 W ubiegłe wakacje przypominam gdyż było zajście też z Czeczenami przyjechała straż miejska wymienili z obcokrajowcami kilka zdań , po czym gdy straż miejska odjechała oni krzyczeli w swoim języku różne rzeczy i zaczepiali wszystkich a także zrzucili jakiegoś mężczyznę z ławki . Ja osobiście jestem za zamknięciem ośrodka w Lininie.

Rusek

Data: 4 maja 2017, 22:02 JC

janek

Data: 4 maja 2017, 22:38 Ha ha przyjechali i zwiali, na co oni nam są potrzebni, to już lepiej dać dofinansowanie policji jeśli to możliwe by opłacić nie wiem 4 etaty plus samochód który będzie tylko i wyłącznie od patrolowania i szybkiego reagowania na incydenty zagrożenia zdrowia i życia naszych mieszkańców. Nie wiem w jakim trybie pracuje policja ale wskazane by byli dostępni 24 h czyli pewnie więcej tych etatów ale nasze bezpieczeństwo nie ma ceny.

Aaa

Data: 5 maja 2017, 07:19 Na prawdę napisanie listu to czynność która wymaga odwagi? Jeśli tak bardzo niebezpieczne dla Waszych dzieci jest to że instnieje ten ośrodek, to gdzie byliście kochani rodzice przez tyle lat od kiedy on powstał? Szukaliście odwagi na napisanie listu??? Osobiście nie mam zamiaru złożyć podpisu na tej liście, więc proszę mi nie narzucać co mam robić. Wszyscy widzą tylko jedną stronę, a prawda jest taka że ktoś tym ludziom dał przyzwolenie na takie zachowania. Skoro takie sytuacje jak ta zdążają się od samego poczatku (a wiem że zdążają się różne bo mieszkałam w najbliższym sąsiedztwie przez wiele lat) to czemu organy prowadzące ośrodek nic z tym nie zrobiły? Tak samo jak Policja. To oni pośrednio odpowiadają za zachowanie i sytuację zarówno w ośrodku jak i poza nim. Skoro dali sobie i nam wszystkim jednocześnie \"wejść na głowę\" to kto o zdrowych zmysłach bedzie się dziwił że postępują tak a nie inaczej. Jeśli dostają jawne przyzwolenie na takie zachowanie i widzą to \"bezprawie\"- najzwyczajniej czują się bezkarni. Ich zachowanie budzi wiele niepokoju, ale tylko wśród Nas, dla nich to codziennosc. To ich kultura i religia w której zostali wychowani. W momencie kiedy rzadacie od nich zmiany zachowania czy sposobu myslenia, musicie zdeklarować się że przekonacie ich do swojej kultury jednoczenie udowadniając że ich jest zła a jak juz się uda, od podstaw zacząć wprowadzać w kulturę europejska żeby byli w stanie ja zrozumiec- powodzenia. Ludzie myślcie czasami samodzielnie i stawiajcie się w sytuacji drugiego człowieka zamiast ślepo brnąć w to co ktoś Wam narzuci. Rozumiem strach ale te lęki zapewniacie Polakom którzy nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Ktoś jest odpowiedzialny za to żeby pilnować tych zachowań i wyciągać konsekwencje. To nie jest jedyny ośrodek w kraju w którym żyją muzułmanie ale czy wszystkie zamykają przez ich zachowanie? Na pewno są poszczególne przypadki zachowań w wróżnych ośrodkach, tylko chyba nikt nie słucha wiadomości jeśli twierdzi że agresję przejawiają na codzień tylko muzułmanie i nie odnoszę się do ataków terrorystycznych. Przy rozwiązywaniu problemów polecam zacząć od przyczyny a nie od skutku ;)

ales

Data: 5 maja 2017, 10:27 Do Aaa: ale nikt do podpisania petycji cie nie zmusza, nie chcesz nie podpisuj proste. My rodzice walczymy już od dawna z tym problemem, jak coś się działo zaraz było pozamiatane pod dywan i to my zawsze byliśmy tymi nietolerancyjnymi ale byliśmy wtedy sami bez żadnego oparcia w nikim. Nikt z nas nie chciał nigdy sprawy naglasniac w mediach itp żeby nie zaszkodzić szkole-wiadomo,próbowaliśmy zawsze sami rozwiązać problem ale nikt nigdy nie chciał z nami rozmawiać wręcz robiono z nas winnych i głupich za każdym razem. To jest dzicz a nie ludzie niestety. Choćby człowiek pękł to i tak nigdy nie znajdzie z nimi wspólnego języka a oni z nami. �

max

Data: 5 maja 2017, 11:28 Do Aaa. A co szanowny obywatel sam zrobił w tej sprawie skoro mieszka niedaleko i udziela takich rad???Gorąco życzę\" bliskiego spotkania\"z tą narodowością i to jak najszybciej a wtedy SORRY ALE ONI MAJĄ TAKĄ KULTURĘ .

Abecadło

Data: 5 maja 2017, 17:12 Nie dajmy sie uciszyć! Sprawa została nagłośniona. Trzeba wreszcie zrobić porządek i znimi i z ratuszem!!!
https://ndie.pl/mieszkancy-gory-kalwarii-zadaja-zamkniecia-osrodka-dla-uchodzcow-bierzemy-sprawy-swoje-rece/

benek

Data: 5 maja 2017, 19:02 Ad Aaa nie zgadzam się z takim tokiem rozumowania wedle lewaka Sorosa. Niech wracają do siebie i tam ganiaja sie z maczetami i rozwijaja swoja \"kulturę\". Co za bzdura, że mamy ich przekonywac do naszej cywilizacji, my ich tu wcale nie chcemy i nie chcemy islamu. Nie po to nasi przodkowie całe wieki walczyli z islamską agresją, żeby teraz zamiast krzyza byl pólksiężyc. Czyżby lewacka propaganda wyprostowała niektórym zwoje mózgowe?

OSP

Data: 5 maja 2017, 19:56 Drodzy Państwo jeżeli minister nie załatwi tej sprawy pozytywnie to wyjdźmy na ulice!!!!!!!!!

ktos z UK

Data: 5 maja 2017, 21:48 Ludzie nie liczcie na to,że władza coś zmieni .Bierzcie sprawy w swoje ręcę blokujcie dostęp do ośrodka we wszelki dostępny sposób.Nawet ,żeby Policja musiała interweniować wtedy się nauczą ,że muszą się z Wami liczyć

Mmmmm

Data: 5 maja 2017, 21:53 A ja podpiszę, dla bezpieczeństwa mojego miasta.

(była) fanka SK

Data: 5 maja 2017, 23:18 A Pan redaktor Miecugow powiedział dziś w Szkle Kontaktowym: \"Czego najbardziej boją się Polacy? Polacy najbardziej boją się uchodźców. A najbardziej boją się rolnicy, którzy nigdy nie widzieli uchodźcy\". Ciekawe, na jakiej podstawie tak stwierdził. Pan redaktor chyba nie widzi powagi sytuacji opowiadając takie bzdury i drwiąc z rolników. Proponuję mu sprowadzić się w okolice Ośrodka i bliżej zapoznać się z tematem i sąsiadami (nie)rolnikami.

Mieszkaniec

Data: 6 maja 2017, 13:56 Bezwzględnie pozbyć sie ,,pana,, Zielińskiego i reszty sobiepaństwa z ratusza bo jak do tej pory nie robili nic dobrego dla bezpieczeństwa mieszkańców. Jesynie dbaja o posadki i koryto. Gdyby sprawa nie ujrzała światłą dziennego poza granicami tego sobiepaństwa to śitwa z ratusza nawet nie raczyłaby sie w tej sprawie odezwać. Jest oczywiste,ze po czasie wszystko wróci do normy jeśli nie pozbędziemy sie obecnych kacyków. To my mamy władzę. w nas jest śiła wyborcza wiec nie możemy dopuscić,zeby przy ratuszowym korycie utrzymali się dalej pasożyty!!!

Mieszkaniec bis

Data: 6 maja 2017, 14:09 Ludzie otwórzmy oczy! Zwróćmy wreszcie uwagę na to jak postępuje z nami nasza lokalna włada! Mają nas głęboko gdzieś! Dbają jedynie o własne interesy! Są zakłamani,fałszywi i obłudni! W dodatku czuja się tak pewnie i śmiało w swojej bezkarności,ze nawet tego nie ukrywają! Sprawa ,,zainteresowali,, sie,kiedy zostali przyparci do muru faktem,że afera wypłynęła na zewnątrz. Na początku oczywiście twierdzili,ze nic sie nie dzieje jednocześnie inwestujac nasze ciężkie pieniądze w środki majace na celu bezpieczeństwo szkoły. Ze szkoły podstawowej robią twierdzę,topiąc w to nasze pieniadze a jednoczesnie traktują nas jak idiotów twierdzac,ze nic złego sie nie stało i nie podejmują żadnych właściwych działań. Dopiero kiedy na problem zwrócili uwage inni ,,pan,, Zieliński był łaskaw pokazać się tępemu gminowi próbujac go otumanić. Pamiętajmy o tym w trakcie wyborów!!!

marekmarkowski

Data: 7 maja 2017, 18:50 Minister takimi listami sie przejmować nie będzie od prawiczków pisowkich , a co do domu sobie ich wezmie z Linina ?

lalka

Data: 8 maja 2017, 11:45 Jak słyszę o najezdzie wyzbawców islamu to zaraz mi się przypomina Trylogia Sienkiewicza. Gdy tylko zazielenily sie stepy, żeby była pasza dla zwierząt, wyruszały na nas cale hordy, którym odpór dawalo nieliczne wojsko, bo panowie szlachta nie kwapili się uchwalic podatki na obronę. Teraz to nawet odporu nie ma w Europie granice otwarte, hulaj dusza, a Polskę i Wegry przesladuje sie za próby przeciwstawienia się islamizacji Europy

Aka

Data: 9 maja 2017, 09:58 Brawo mieszkańcy!

peso

Data: 9 maja 2017, 10:53 Do lalka :trafiłaś w dziesiątkę z tą trylogią. :-)

Konrad

Data: 9 maja 2017, 13:41 Ale macie tchórzy w tej waszej milicji, tragedia że takie patałachy nadal pracują

Ryszard

Data: 9 maja 2017, 13:46 ta gmina to wstyd dla całej Polski... nie dajcie wygrać wyborów tym niemotą które obecnie tam rządzą...

zawszepolska

Data: 9 maja 2017, 15:48 WARTO OBEJRZEC Idz Pod Prad Tv. Tutaj jest link do dzisiejszego odcinka: \" Polowanie na Polki w Egipcie! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO\" 09.05.2017https://www.youtube.com/watch?v=z5C1n2lBQ5M. Jest tam tez mowa o waszej sprawie. Brawo za odwage i inicjatywe. Trzymam kciuki za powodzenie i pamietajmy RAZEM MOZEMY WIELE!

1683rok

Data: 10 maja 2017, 07:04 Z Warszawy jestem można się podpisać jakoś przez internet do tej waszej petycji ?

alzo

Data: 10 maja 2017, 07:20 Dodam że w reportażu Kowalski &Chajęcki. IDZ POD PRĄD(polowanie na polki w Egipcie) konkretnie na temat obecnej sytuacji w gminie rozmowa zaczyna się mniej więcej od 22-23 minuty,dodam również że WARTO postąpić DOKŁADNIE tak jak w reportażu proponują czyli zaangażować radnych,władze itp macie okazję a oni niech się wykażą, zbliżają się wybory więc mają twardy orzech do zgryzienia. Nie pomogą to do widzenia przy najbliższych wyborach!!!!!!!

mieszkaniec Kątów

Data: 10 maja 2017, 12:44 Zwracam się do sołtysa naszej wsi o zaangażowanie się w tą sprawę i zebranie podpisów . Wielu mieszkańców chciało by podpisać a nie są w stanie pojechać do Góry.

Dariusz

Data: 11 maja 2017, 00:37 Jeśli ktoś łamie prawo to go aresztować. Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej na wszystkich mieszkańcach ośrodka to nadużycie. Pamiętacie historię z koszem na głowie nauczyciela w jakimś technikum. Czy zamknęli szkołę i bo trafiły się tam agresywne chrześcijańskie dzieci?
W Polsce tygodniowo z powodu przemocy domowej giną 3 kobiety podaje Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. Zdelegalizować chrześcijańskie małżeństwa !?

Rozbawiona

Data: 11 maja 2017, 07:53 Niedobrze mi się robi jak czytam co zaczynają wypisywać niektóre portale społecznościowe!! Cytuje: URZĄD DO SPRAW CUDZOZIEMCÓW :\"TO NIE MIESZKAŃCY OŚRODKA W LININIE WYWOŁALI ZAJŚCIE W SZKOLE \" to przepraszam kto????? Pewnie nauczyciel sam się uderzył, sam sobie zniszczył okulary a dzieci same pozamykały się w klasach ot tak dla zabawy..... Litości!!!! Inny artykuł :od 2007 roku nie było ŹADNEGO incydentu ( jak to niektórzy nazywają) w szkole! Tam co chwile dochodzi do różnych \" incydentów \" tylko szybko zamiata się to pod dywanik. Na szczęście ( dla niektórych na nieszczęście) świadkami ostatniego byli rodzice, nie wytrzymali i wzięli sprawy w swoje ręce no bo ile można??? A i jeszcze jeden wątek z jednego z artykułów: do ośrodka na Lininie nie wpłynęła żadna petycja którą mieszkańcy gminy wystosowali do ministra..... przepraszam ale co chcieli złożyć swoje podpisy??? Śmiech na sali. Niektórzy zaczynają trząsć portkami jak widać tylko błagam piszcie coś sensowniejszego w swojej obronie!! :-)

Sebastian

Data: 11 maja 2017, 18:12 Zamknąć ośrodek, dzieci muszą być bezpieczne.

xyz

Data: 11 maja 2017, 23:05 Problem Ośrodka w Lininie to nie jest problem obecności tych czeczeńskich jednostek, które agresywnie zachowywały się w szkole 5 kwietnia. Ich deport niewiele zmieni, jeśli Ośrodek pozostanie. Ludzie boją się mówić, boją się zgłaszać sprawy policji w obawie, że uchodźcy się zemszczą. Wolą siedzieć cicho i żyć w strachu, jak np.jedna pani mieszkająca w pobliżu Ośrodka stwierdziła, że \"boi się zostawać sama w domu, bo gdy mąż wychodzi do pracy to Czeczeni wchodzą na podwórko, walą w drzwi i zglądają kąty. Również przedsiębiorcy i świadczący usługi boją się spotkań z nimi, gdyż uchodźcy życzą sobie być obsługiwani bez kolejki, w razie odmowy awanturują się okropnie, są agresywni i potrafią nawet wyjąć z samochodu siekierę... A najbardziej martwi mnie fakt, że wielu okolicznych mieszkańców nie jest poinformowanych o obecnej sytuacji i aferze wokół tej sprawy. Niestety nie każdy gustuje w surfowaniu po internecie, myślę, że sprawę powinna pokazać telewizja. Jest to bardzo poważny problem i trzeba zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby wszyscy mieszkańcy dowiedzieli się, że jedyna nadzieja w naszych podpisach po petycją. Podpisujcie się! Razem możemy więcej!

trzeci sort

Data: 12 maja 2017, 13:52 Dlaczego podpisów nie zbieracie przy samym ośrodku - Osiedle LININ. Mamy ich już dość. Pożytku żadnego, a miały być takie profity. Głupiego chodnika nie są w stanie wymusić na Gminie. Siedzą jak u pana Boga za piecem.

Anita

Data: 13 maja 2017, 19:37 Zamknąć to

lalka

Data: 14 maja 2017, 06:42 Chciałam tu podzielić sie moimi refleksjami po obejrzeniu wczoraj w TVP Info programu Młodzież kontra. Wystepował tam pan Borowski, przedstawiony jako opozycjonista z czasow PRL, o którym zrobiło się głośno po pobiciu go na ost miesięcznicy smoleńskiej. Otóz ten pan jest reprezentantem lobby czeczeńskiego i wywiera naciski na kregi rządowe, aby np przyjąć tych koczujących w Mińsku, bo zagraża im reżim Kadyrowa. Ileś lat temi Polska pozwoliła, aby 80000 Czeczenów przeszło przez nasz kraj do UE. Podkreslał cały czas ich dumę i waleczność z Rosją, mało tego, padł szalenczy pomysł, aby Polska utworzyła jednostkę zbrojną z Czeczenów!!! To dopiero Rosja zacznie się nas bać! Ten pan ubolewał nad losem tych mieszkających w Polsce, bo mają za malo kasy, słowem biedaczki, obsadz ich w ramki, daj broń, a oni prędzej czy pozniej obrócą tę broń przeciwko nam, a nie Rosji. Nie wiem dlaczego TV lansuje tego pana i takie poglądy, bo tej pory było o nin cicho, może to jakaś walka w Pisie. Jednakowoż w odniesieniu do walki o likwidację Linina moze byc cieżko, bo jeśli tu działa takie lobby proczeczeńskie, ktoś sie na tym lansuje, to końce w wodę. I znów uważają ludzi za kretynów, kto rozsądny uwierzy, ze przed Rosją obroni nas czeczeński batalion, to mogłaby być klasyczna piąta kolumna. Dodam, że ten gościł ich wielokrotnie w swoim domu.

yeti

Data: 15 maja 2017, 05:05 Czy ktoś może się orientuje, skąd w naszej gminie tylu cudzoziemców? W Biedronce k Czerska jest istna wieża Babel, szczególnie w weekendy. Poza ukraińskim czy angielskim słychać tam wiele róznych języków. Czy ci ludzie tu gdzieś pracuja, czy przejeżdżaja jako turysci czy jako kandydaci na nasz socjal. Skąd tylu cudzoziemców, skoro podobno mamy nie przyjmować migrantów.

zembaty

Data: 15 maja 2017, 05:11 Podobno w Polsce mamy juz ok 2mln Ukraińców, a min Morawiecki chce dojsć do 5mln. Do czego to doprowadzi, na Wilanowskiej ten język jest równie powszechny jak polski.

Wiola

Data: 16 maja 2017, 13:42 Dajcie cos o tym na Twitter !!!!!!!!

redisbad

Data: 16 maja 2017, 13:43 Brawo Mieszkańcy. Szacunek za odwagę. Jeśli się nie zjednoczymy teraz w takich sprawach to za dziesięć lat będziemy mieli taką sytuację z muzułmanami jak na zachodzie...

Agnieszka

Data: 16 maja 2017, 13:52 Popieram mieszkańców, jestem przeciw uchodźcom.

andrzej

Data: 16 maja 2017, 13:54 Walczcie mieszkańcy Góry Kalwarii o swój dom i swoje rodziny.Jestem całym sercem z Wami

Rafał

Data: 16 maja 2017, 14:01 Zamknąć ośrodek , miłych panów odesłać do kraju . Jeżeli ktoś chce , może wziąć pod swój dach i otoczyć opieką , a nie uprawiać czczą demagogię i grać na cudzych uczuciach . Jeżeli dzisiaj my nie zrobimy z nimi porządku , to jutro oni z nami zrobią . To tylko kwestia czasu . Kłamstwo powtarzane po tysiąckroć , nigdy nie stanie się prawdą . Wilki i owce mogą żyć obok siebie , tylko czy owcom wyjdzie to na dobre , obawiam się , że nie . Miłym panom - mówimy - żegnamy !

Katarzyna Krzeptowska

Data: 16 maja 2017, 14:14 Stop islamizacji Polski, niech rząd dotrzymuje co obiecali w innym wypadku trzeba ich wymienić.

radek44

Data: 16 maja 2017, 15:27 Nareszcie jest w Polsce jakaś Gmina która wie jak sie zachować

Luk

Data: 16 maja 2017, 16:00 Zgadzam się, że za takie wybryki uchodźców należy się im deportacja, w końcu żyją na koszt podatnika i to naszych zasad powinni przestrzegać i nas szanować za to, że wyrazilismy zgodę(jako podatnicy) ich utrzymywać. Jestem za likwidacją ośrodka w Lininie.

AS

Data: 16 maja 2017, 16:04 NIE chcemy w Polsce imigrantów!!

Paweł

Data: 16 maja 2017, 16:38 Panie ministrze musi Pan zamknąć ten ośrodek. Przede wszystkim nawazniejsze powinno być dla Pana bezpieczeńswo polaków. Zobaczymy czy tak bedzie? W innym wypadku bedziemy zmuszeni wziąć sprawy w swoje ręce.

tete

Data: 16 maja 2017, 17:10 Już znowu w UE wałkuja sprawę relokacji tzw uchodzców. Czy tym ludziom całkiem odebrało zdrowy rozsadek? Jak można zapraszać i karmić wlasnych katów? W dodatku dołączył nowy miłośnik muslimów Macron, a z Polski znów robi sie czarnego luda. A Timmermans jedzie jutro do Wyborczej, pewnie będzie naradka, jak dokopać Polsce

popieram

Data: 16 maja 2017, 17:29 Jestem z wami. Jak list nie pomoże to trzeba będzie ich samemu wyłapać i wywiezdz ... na butach

tome111

Data: 16 maja 2017, 17:32 Popieram w całości . Odesłać.

Przemas

Data: 16 maja 2017, 17:59 Nie jestem mieszkańcem Góry Kalwarii, ale w 100% popieram waszą inicjatywę.

IPP TV

Data: 16 maja 2017, 19:02 PIS co wy robice chcecie krwi Polaków ?? Zakaz !!! trzeba budować mury jak Węgry prosimy nie mydlić oczu Polakom chcecie to co jest w Szwecji Francji Niemczech !!!! Polecam Program do oglądania !!! https://www.youtube.com/watch?v=IFMD3F05jYg

Tom

Data: 16 maja 2017, 19:02 Ten przykład świadczy o tym że pis to tylko mniejsze zło niż platformersy kto nie będzie miał w domu broni i prawa do obrony w sposób dowolny zostanie pozbawiony głowy Mieczem ...

Andy

Data: 16 maja 2017, 22:24 Deportowac. Wszystkich - dla przykladu. Nie trzeba wymyślać koła - wystarczy zacząć stosować obowiązujące prawo wobec Wszystkich.

Vico

Data: 16 maja 2017, 22:29 Hmm zawsze mi sie wydawalo ze mamy bojowych Polakow a tu to...policja sie boi.. moze czas z niej odejsc a nie brac wyplate z pieniedzy podatnikow, a tzw kibole tylko w ustawkach/...Podpisuje sie pod likwidowaniem takich osrodkow w ktorych sa muzulmanie.To jest Polska a nie kraj islamski.

Marek

Data: 16 maja 2017, 23:01 Każdy mieszkaniec powinien podpisać.

wyborca

Data: 16 maja 2017, 23:51 Popieram Państwa inicjatywę. Jednak boję się, że wybrali Państwo zły adres z prośbą o pomoc. Przecież czeczeńców do Polski sprowadził P. Lech Kaczyński. A środowisko PIS popiera wszystkich, którzy ich zdaniem mają na pieńku z Moskwą więc mogą ściągnąć tego towarzystwa więcej i robią to bez rozgłosu mydlą oczy sprzeciwem wobec uchodźców z Syrii a to dla nas takie same zagrożenia. Trzymam kciuki

Hektor

Data: 17 maja 2017, 04:26 mieszkancy GK nie dajcie sie,kupa kupa i walczcie o wasze domy,rodziny,spojrzcie co taka falszywa i zdradziecka polityka przyniosla zachodowi,sa na krawedzi zaglady swojej cywilizacji,nachodzcy i obozy z nimi znaczy regres waszej miejscowosci,ucoieczka kapitalu i ludzi,spadek wartosci waszych posesji i dobytku,ogolny regres i upadek.

Włodzimierz

Data: 17 maja 2017, 09:10 Jestem za likwidacją. 👍 pozdrawiam. 👍.

Zbyszul

Data: 17 maja 2017, 10:06 Zacznijmy myslec o Polsce i Polakach ...

Mariusz

Data: 17 maja 2017, 10:08 Popieram. I żądam wydalenia tych ludzi. Chcących wprowadzać własne prawa.

Gonzo

Data: 17 maja 2017, 18:22 W najnowszym numerzr Przeglądu Piaseczyńskiego jest sensowny artykuł o tej sprawie. Najlepsza była wypowiedż p Wysokińskiego, że jak usunie sie fragment o nic nie robieniu gminy i policji, to on jest sklonny podpisać! Wątpię, czy pisiaki zamkną Linin, bo rzadzi tam chora ideologia walczących z Rosja bohaterów. W dodatku prześladują nas szaleńcy z UE, którzy koniecznie chca nas zniszczyc przy pomocy muslimów.Mamy taką kupę ludzi z Ukrainy czy Bialorusi, ale oni pracuja, a my mamy przyjmować mlodych bysiów z Afryki i hodowac to towarzystwo, az nas wyeliminuja fizycznie.

krisbi

Data: 17 maja 2017, 19:45 POPIERAM!

Polak mały

Data: 17 maja 2017, 20:55 Lokalna społeczności trzymam za was kciuki ! Zarządzajcie swoją gmina jak tylko sobie życzycie !!! Polacy organizujcie się !!

kostek

Data: 18 maja 2017, 11:19 Politycy tylko kręcą i odwracają kota ogonem.

On

Data: 18 maja 2017, 18:19 I gdzie są teraz dresiki z KBW? Tacy niby odważni do mieszkańców własnego miasteczka a już czeczeńców to się moją. Tchórzostwo i hołota.

XYZ

Data: 18 maja 2017, 21:56 Podpisy pod petycją można również składać w sklepie KAMA w DOBIESZU

czekam na głos

Data: 19 maja 2017, 22:48
P R A W D Z I W Y C H

polskich chrześcijan, a nie takich, co:

- stawiają swoje prawo przed Prawem Boskim,
- Ewangelię (jeśli dobrze znają) za nic mają,
- sami sobie udzielają rozgrzeszenia etc., etc...

Adam

Data: 19 maja 2017, 23:20 Tych co stoją w ciągu dnia pod ośrodkiem to nie można skierować do prac społecznych? Przyuczenia do zawodu? Była zasada - kto nie pracuje to nie je - słusznie - jak na Białorusi - nie chcesz pracować to płać a tu nie pracują, dostają wszystko, o samochodach pod ośrodkiem nie wspomnę.

paszczak

Data: 20 maja 2017, 06:09 Ad czekam na głos człowieku naiwny, zainspirowany chyba wypowiedzią bpa Pieronka, który nawołuje Polaków do popełnienia zbiorowego samobójstwa, czyli przyjmowania tych nierobów z Afryki czy Azji. Tu nie ma miejsca dla tzw dobrego Samarytanina, tu trzeba dać odpór najezdzcom, którzy chca zniszczyc nasza cywilizację. Powinno sie ich odsyłać, a takie teksty sa szkodliwe społecznie. Taka chora litosc , bo to kobiety bo to dzieci prowadzi tylko do zagłady Europy, o czym przekonali sie starożytni Rzymianie. Polacy nie chcą popełnić zbiorowego samobójstwa, nie chcą islamizacji Polski, drenażu swoich kieszeni przez tabuny zdrowych leni z Afryki, nie chcą pólksieżyca ani szariatu. W dodatku te naciski oszalałych lewaków z UE w sprawie tzw relokacji. Trzeba dac wsparcie rządowi, a nie wypisywac głupoty o chrzescijanskim milosierdziu, prowadzacym do anihilacji. Milosierdzie nie stoi przed osobistym bezpieczeństwem i ma swoje granice. Wszystkim tym \"milosiernym\" zycze spotkania 3go stopnia z dzihadystą. Rzad wydaje miliony na pomoc bezposrednia i to wystarczy, nie trzeba dodatkowo w Polsce roszczenionych imigrantów.

olik

Data: 20 maja 2017, 07:53 W wpi24.net jest artykuł o czeczencu który napadł w zeszłym roku na jeden ze sklepów w górze kalwarii, warto przeczytać!!

do mieszkańca Kątów

Data: 20 maja 2017, 08:06 A może Wasz Sołtys jest rozsądny i zachowuje apolityczność?

Henryka G

Data: 20 maja 2017, 11:08 Z chęcią bym podpisała może by tak online też zbierać podpisy? Nie każdy kto chciałby się podpisać jest w Polsce

Seba

Data: 20 maja 2017, 13:46 Zlikwidować to getto nie może być tak by cudzoziemiec się panoszyl to nie dopuszczalne

do paszczaka

Data: 20 maja 2017, 22:13 Szanowny paszczaku!

Proszę Cię, byś przeczytał wpis, do którego się odniosłeś.:
- spokojnie,
- kierując się wyłącznie obiektywnym myśleniem własnym,
- pomijając głos politykierów- o ile jeszcze możesz... .

Zauważ, że w tym wpisie:
- nie ma myśli z bp Pieronka, a raczej z Papieża, czy Słowa Bożego - podstawy wiary dobrego chrześcijanina,
- nie ma słowa o imigrantach ekonomicznych (na tym oparłeś część swego wywodu),
- nie chodzi o głos takich, co \"Ewangelię za nic mają\", \"swoje prawo przed Boskim stawiają\", czy \"sami się rozgrzeszają\".
- brak oceny obecnego rządu ( czy w pełni i świadomie go popierasz?).

Zważ, że:
Rzym rozpadł się od środka - jak wiele innych dużych imperiów,
- wielu \"roszczeniowych imigrantów\" to również Polacy, którzy korzystają z \"socjalu\" innych państw, w tym z UE. Czy dobrze by było gdyby ich relegowano? Tu pomyśl o sytuacji Polaków np. w Wlk. Brytanii, często słyszących niemiłe komentarze na swój temat,
- kto stoi za działaniami \"oszalałych lewaków\"? Pracowników do organów UE delegują państwa członkowskie, którzy realizują dyrektywy .. tychże państw, zamieszkałych przez ponad 400 mln obywateli. Organy UE realizują zasady umowy stowarzyszeniowej, którą zaakceptowało dobrowolnie każde państwo przed akcesją.
Członkostwo w UE jest ... dobrowolne, ale jeśli doń wstąpiłeś to szanuj jej prawo..

Nie wiem czy mi Ciebie żal, bo nie wiem co naprawdę myślisz i, przede wszystkim, co naprawdę wiesz.
-
-

paszczak

Data: 21 maja 2017, 16:44 Odnoszac sie do wpisu skierowanego do mnie, chcę podkreślić, że jako osoba studiujaca historie mam nieco inny oglad rzeczywistosci i staram się zrozumiec podglebie procesów historycznych. Rzym starożytny może i był podgnity od środka, ale mogl sie jeszcze kolatac wiele lat, gdyby fizycznie nie rozwali£a go barbarzyńska dzicz. Papież może być nieomylny w sprawach wiary, ale q tym przypadku nie ma racji. Chrzescijaństwo ma ten niekorzystny element wiary, ze każe nadstawiac policzek ad infinitum, a islam to religia walki. Jak się zderzą to kto przegra, w dodatku w UE wyplenia sie chrzescijaństwo. Co sie stało z Francja, która była wierna córa Koscioła? Wieloletni drenaż mózgów przez lewaków Sorosa zdusił w tym spoleczeństwach prawie całkowicie wolę oporu. Na tych byczkow z Afryki pracuja staruszkowie z Europy, a im ciągle ma£o. W Szwecji na emeryturę idzie się chyba po 70tce. Agresja tych uposazonych pigmentowo, to oddzielna sprawa. Sprawami migracji zajmował się kiedyś Instytut Historii PAN i opublikowal na ten temat kilka prac. Odnosnie emigrujacych Polakow, to ich wola, jesli chca być ponizani u obcych i p£acić podatki na muslimów. Zarobia trochę grosza więcej bo pecunia non olet, ale nie ma czego im zazdrościć. Kolejne rzady sa winne, ze ta emigracja jest tak liczna, ale Polacy pracuja, a to towarzystwo muslimskie to na socjal jedzie. Jeszcze UE wymyśliła, żeby ten socjal w nas był taki sam jak np w Niemczech, czyli jakies Uebermensche nam sie tu objawia czy jak? Cieszę się, ze wiekszość Polaków zachowa£a zdrowy rozsadek i nie ma wyprostowanych zwojów mózgowych. Ludzie nie chca tego osrodka i tyle. Czy cala akcja odniesie skutek, czy bedzie to wybieranie jaj komara spod kamienia, to zobaczymy. To bedzie test na wiarygodnosc wladz wszelkich szczebli. A czasy sa takie, ze przypowiesc o dobrym Samarytaninie to conajmniej przezytek. Pomaganie tylko na miejscu, jak to juz robi rzad, Caritas czy PAH.

arena

Data: 21 maja 2017, 20:08 A dlaczego to Arabia Saudyjska nie przyjmuje swoich braci w wierze? Niektorzy z PO wygaduja rożne głupoty o przyjmowaniu sierot czy wdow. W swiecie islamskim zajmuje sie nimi dalsza rodzina. Poza tym wciaga sie kregi koscielne do stosowania szantażu moralnego, bo chrzescijanie to takie ofiary losu, ze mozna im totalnie wskoczyc na glowe, beda do smierci utrzymywac te miliony agresywnych leni. Teraz jest fala przybyszow z Bangladeszu a przeciez tam wojny nie ma. Niemcy pozwolily na przyjazd tych milionow i niech ponosza konsekwencje.

klara

Data: 23 maja 2017, 10:24 W związku z tym że czekamy na odpowiedź władz miasta odnośnie poparcia zamknięcia ośrodka dla uchodźców w Lininie zostało przedłużone zbieranie podpisów do końca maja. Punkty z dostępna petycją pozostają bez zmian. Jeśli jest ktoś chętny do zbierania podpisów prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem \"Razem dla Góry \" oraz \"Stowarzyszeniem Rodzin Polska Pamięć i Tożsamość \"

tome111

Data: 23 maja 2017, 18:05 Popieram w całości . Odesłać.