Mieszkańcy Zakalwarii: ruch ciężarówek stał się nie do zniesienia

Dodano: 29 września 2017; Nie cichn± protesty mieszkańców ulicy Zakalwaria. Droga ta jest jednym z dojazdów na plac budowy obwodnicy.

Ulica Zakalwaria ma swój pocz±tek przy cmentarzu żydowskim i prowadzi w stronę torów kolejowych. To jedna z dróg, którymi ciężarówki dowoż± piach na budowę obwodnicy.

- Kierowcy ciężarówek zaczęli wymijać się przed moim domem. Przez ich bezmy¶lne zachowanie mam głębokie koleiny miedzy wyjazdem z posesji a drog±. Tylko czekać aż urwie mi się co¶ w zawieszeniu – skarży się mieszkaj±cy przy tej ulicy pan Daniel. I na dowód wysyła nam zdjęcia rozjeżdżonej drogi.

To nie jedyna skraga na kierowców dowoż±cych materiały na budowę obwodnicy ulic± Zakalwaria. Mieszkańcy narzekaj±, że kierowcy jeżdż± bardzo szybko i nie zwracj± uwagi na to, że była to do tej pory spokojna ulica lokalna, na której często bawi± się dzieci.

Burmistrz Dariusz Zielińki wie o protestach mieszkańców. - Interweniowali¶my w tej sprawie zarówno w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jak i u wykonawcy. Cały czas monitorujemy tę sprawę i liczymy na szybk± poprawę, m.in. na utwardzenie poboczy - mówi.

Przekonuje jednocze¶nie, że przy tak dużej inwestycji jak budowa obwodnicy trudno jest unikn±ć uci±żliwo¶ci. – Sytuacja poprawi się, kiedy powstan± drogi techniczne, którymi można będzie transportować materiały budowlane – mówi.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Tre¶ć:

Komentarze (28)

nowy

Data: 29 września 2017, 12:27 Na ulicy Walewickiej nie wiele lepiej

Żenada

Data: 29 września 2017, 12:31 A czy drogi techniczne nie powinny powstać najpierw...
Utwardzenie poboczy...w błoto zostało sypnięte trochę gruzu , tylko wyrywkowo.
Dziury w nawierzchni miały być naprawiane na bież±co poinformował mieszkańców Pan Burmistrz - rzeczywi¶cie, zostało w nie wrzucone kilka kamieni-brawo dla władz gminy.
Poza tym mieszkańcy zostali pozostawieni przez Urz±d bez pomocy i sami wysłali pismo do GDDKIA . Postawiony został znak z ogr. pr. Nie wiadomo komu bo sam zarz±d z siedziby przy ulicy Rybie gna ile wlezie. ..

pp

Data: 29 września 2017, 13:02 Ci±gle słyszę, sprawdzimy, monitorujemy. Tylko efektów nie ma bo ci±gle sprawdzaj±.

Nick

Data: 29 września 2017, 13:10 Bez przesady. Wszystkim i tak Ľle i tak niedobrze. Kolein na zał±czonym obrazku takich głębokich wcale nie ma. Widywałem gorsze drogi po których nawet nie jeĽdziły samochody ciężarowe.
Gorzej wła¶nie na Walewickiej.

Efendi

Data: 29 września 2017, 14:53 Już im drogę rozjeżdzaja,zaraz będ± protestować że jakiego¶ psa im rozjechano, a na sam koniec obwodnicy fale nie chc±.taka to im tam się krzywda dzieje.

anty_polaco

Data: 29 września 2017, 15:12 A jak skończ± budowę obwodnicy, to na co szanowne państwo będzie utyskiwać ;)

Maniek

Data: 29 września 2017, 15:51 Może dać napis by kierowcy jeĽdzili w krawatach !

ZAKALWARIA

Data: 29 września 2017, 17:50 CIEŻARÓWKI UTRAPIENIEM A NIELEGALNE WYSYPISKO I PALENISKO GMINNYCH ¦MIECI JUŻ NIE?????????

Desperado

Data: 29 września 2017, 19:36 Łatwo się wypowiadać, jak kogo¶ problem nie dotyczy! Mój dom cały się trzęsie jak pracuj± maszyny..... Chcecie się zamienić? A ostatni odcinek Zakalwarii gdzie nie ma asfaltu podczas opadów to bajoro!
Może bez zbędnych komentarzy. Mieszkańcy Zakalwarii partcypowali w kosztach nawierzchni, któr± teraz rujnuj± podwykonawcy inwestycji zatrudnieni przez GDDKIA. Nikt nie neguje potrzeby istnienia obwodnicy ale należy uszanować zdanie mieszkańców, którzy będ± skazani na niedogodno¶ci przez kilka najbliższych lat!!!

Hmmm

Data: 29 września 2017, 21:11 Hmmm, a nie mogłyby helikoptery tej drogi budować? ;-p

jam

Data: 29 września 2017, 22:14 Gdyby to było przy innej bramie, to może bym się dziwił że skarż± i narzekaj±

Jasiek74

Data: 30 września 2017, 11:33 Dzieci to biech sie bawia w domu albo na podworzu a.nie.na ulicy.

.

Data: 2 października 2017, 16:39 Więcej wiary p. redaktorze widzę że pa boi się chulgana.

vvv

Data: 3 października 2017, 19:06 Ja tylko zapytam o jedno-w jakim normalnym miejscu dzieci bawi± się na ulicy??????

...

Data: 4 października 2017, 09:13 A gdzie maj± się bawić???
Najbliższy plac zabaw 2.5 km ...
To Ľle że się integruj± a nie siedz± jak reszta miejskich dzików z telefonem lub przed komputerem? Zamiast komentować może warto zobaczyć jak wygl±da normalne dzieciństwo ...zapomiał wół...i gdzie się wszyscy bawili jak nie na ulicy -a teraz komentarze debili co nawet s±siada nie znaj± bo jedno od drugiego wyżej sra....I szkoda jak reszta się dogaduje👍

Hahahahahah

Data: 4 października 2017, 09:22 A banda Kretynów będzie miała nowy asfalt.... jak sobie wyleje 😂😂😂


Waldi

Data: 4 października 2017, 17:02 Drogi techniczne to się robi przed rozpoczęciem budowy ,ciekawe kto naprawi drogę po zakończeniu inwestycji bo pana burmistrza napewno nie będzie stać zreszt± jaki gospodarz pozwala na niszczenie swojej własno¶ci

...

Data: 5 października 2017, 15:26 Pan Burmistrz mimo kilku wizyt mieszkańców głęboko się wypi±ł i palcem nie kiwn±ł... więc sięgamy po broń grubszego kalibru. Będzie wstyd dla Pana Zielińskiego

Tuuu.

Data: 5 października 2017, 15:31 A co gospodarza obchodzi Zakalwaria. ..aby Rybiem nie jeĽdzili bo by Wysokinskiemu przeszkadzało , jeszcze by odkryli gdzie ma odprowadzenie wody z rynien domowych a tu ...kogo to...

Nick

Data: 5 października 2017, 23:14 \"Mimo kilku wizyt mieszkańców...\" Taa kilku, a nawet nikt pewnie nie raczył palcem kiwn±ć ale narzekać łatwo.

Gorokalwarzanin

Data: 6 października 2017, 21:41 Haha! Pewnie Pan Daniel blokował rondo podczas protestów, które miały doprowadzić do powstania obwodnicy a teraz płacze.

Franek Nitti

Data: 8 października 2017, 10:41 @ Tuuu.
Ciekawe czy pan prezes Pełka posłał wyspecjalizowan± brygadę do sprawdzenia stanu rzeczy na posesji swego kolegi burmiszcza Wysokińskiego ?

...

Data: 10 października 2017, 10:26 Drodzy mieszkańcy ul.Zakalwari ,nie narzekajcie na ciężarówki jeżdż±c po naszej ulicy tylko zainteresujmy się lepiej tym że nic nie mamy \'\'\'Kanalizacji,Gazu ziemnego,Chodnik dla dzieci żeby mogły do szkoły i¶ć normalnie a nie ulic± i schodzić na rosn±c krzaki bo samochód jedzie albo kobiety z wózkiem dziecięcymi musz± chodzić po ulicy bo chodnika brak,..itd..\'\'\' wszędzie już maj± tylko my jeste¶my zacofani ale to nasza wina bo jako mieszkańcy nic nie piszemy do Burmistrza i sk±d mamy co¶ mieć ale potrzeć na innych s±siadów i obserwować co robi± to mało głowy im się nie urw±....Więc nie zajmujmy się głupotami tylko walczmy o ważne rzeczy bo ulice naprawi± a co zeszt± ...???[GUCIO]...!!!!!!!


Do ...

Data: 10 października 2017, 13:36 Drogi Mieszkańcu ... burmistrz otrzymał już nie jedno pismo w sprawie naszej ulicy. Troje mieszkańców było na spotkaniu w gminie ...obiecano działanie w ci±gu tygodnia...min±ł miesi±c i nic z obietnic. Gmina nie kiwnęła palcem , zlecili tylko podcięcie akacji i utwardzenie pobocza wykonawcy obw. czyli wysypaniu gruzu z drutami...a miała być tabliczka z nazw± ulicy , oczyszczone krzaki , pobocze dla pieszych utwardzone - a mamy ¶mietnik i szalet bo kiedy nie jadę to przejeĽdzaj±cy kierowcy skrecaj± na kupę...bardzo częsty widok niestety

vodcod

Data: 10 października 2017, 22:11 Głosujcie dalej na tych nierobów.

EDDI

Data: 11 października 2017, 14:53 A może spraw± zajmie się wspaniałomy¶lny pan vice starosta Arkadiusz?

eddi

Data: 11 października 2017, 21:38 Dlaczego administrator nie publikuje komentarzy? Czyżby bronił pana vice starostę, który jest mieszkańcem naszego miasta i zamiast d±żyć do dobrego szuka sensacji i robi jak ptak do własnego gniazda?


!!!

Data: 12 października 2017, 06:13 Teraz już prezes wie kto odprowadza wodę z deszzu do kanalizacji i musi ,a przynajmiej powinien co¶ z tym zrobić.
I wiem co zrobi ----- podniesie nam cenę wody i ¶cieków po nowym roku !