Mieszkańcy Zakalwarii: ruch ciężarówek stał się nie do zniesienia

Dodano: 29 wrzeœnia 2017; Nie cichną protesty mieszkańców ulicy Zakalwaria. Droga ta jest jednym z dojazdów na plac budowy obwodnicy.

Ulica Zakalwaria ma swój początek przy cmentarzu żydowskim i prowadzi w stronę torów kolejowych. To jedna z dróg, którymi ciężarówki dowożą piach na budowę obwodnicy.

- Kierowcy ciężarówek zaczęli wymijać się przed moim domem. Przez ich bezmyślne zachowanie mam głębokie koleiny miedzy wyjazdem z posesji a drogą. Tylko czekać aż urwie mi się coś w zawieszeniu – skarży się mieszkający przy tej ulicy pan Daniel. I na dowód wysyła nam zdjęcia rozjeżdżonej drogi.

To nie jedyna skraga na kierowców dowożących materiały na budowę obwodnicy ulicą Zakalwaria. Mieszkańcy narzekają, że kierowcy jeżdżą bardzo szybko i nie zwracją uwagi na to, że była to do tej pory spokojna ulica lokalna, na której często bawią się dzieci.

Burmistrz Dariusz Zielińki wie o protestach mieszkańców. - Interweniowaliśmy w tej sprawie zarówno w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jak i u wykonawcy. Cały czas monitorujemy tę sprawę i liczymy na szybką poprawę, m.in. na utwardzenie poboczy - mówi.

Przekonuje jednocześnie, że przy tak dużej inwestycji jak budowa obwodnicy trudno jest uniknąć uciążliwości. – Sytuacja poprawi się, kiedy powstaną drogi techniczne, którymi można będzie transportować materiały budowlane – mówi.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (28)

nowy

Data: 29 wrzeœnia 2017, 12:27 Na ulicy Walewickiej nie wiele lepiej

Żenada

Data: 29 wrzeœnia 2017, 12:31 A czy drogi techniczne nie powinny powstać najpierw...
Utwardzenie poboczy...w błoto zostało sypnięte trochę gruzu , tylko wyrywkowo.
Dziury w nawierzchni miały być naprawiane na bieżąco poinformował mieszkańców Pan Burmistrz - rzeczywiście, zostało w nie wrzucone kilka kamieni-brawo dla władz gminy.
Poza tym mieszkańcy zostali pozostawieni przez Urząd bez pomocy i sami wysłali pismo do GDDKIA . Postawiony został znak z ogr. pr. Nie wiadomo komu bo sam zarząd z siedziby przy ulicy Rybie gna ile wlezie. ..

pp

Data: 29 wrzeœnia 2017, 13:02 Ciągle słyszę, sprawdzimy, monitorujemy. Tylko efektów nie ma bo ciągle sprawdzają.

Nick

Data: 29 wrzeœnia 2017, 13:10 Bez przesady. Wszystkim i tak źle i tak niedobrze. Kolein na załączonym obrazku takich głębokich wcale nie ma. Widywałem gorsze drogi po których nawet nie jeździły samochody ciężarowe.
Gorzej właśnie na Walewickiej.

Efendi

Data: 29 wrzeœnia 2017, 14:53 Już im drogę rozjeżdzaja,zaraz będą protestować że jakiegoś psa im rozjechano, a na sam koniec obwodnicy fale nie chcą.taka to im tam się krzywda dzieje.

anty_polaco

Data: 29 wrzeœnia 2017, 15:12 A jak skończą budowę obwodnicy, to na co szanowne państwo będzie utyskiwać ;)

Maniek

Data: 29 wrzeœnia 2017, 15:51 Może dać napis by kierowcy jeździli w krawatach !

ZAKALWARIA

Data: 29 wrzeœnia 2017, 17:50 CIEŻARÓWKI UTRAPIENIEM A NIELEGALNE WYSYPISKO I PALENISKO GMINNYCH ŚMIECI JUŻ NIE?????????

Desperado

Data: 29 wrzeœnia 2017, 19:36 Łatwo się wypowiadać, jak kogoś problem nie dotyczy! Mój dom cały się trzęsie jak pracują maszyny..... Chcecie się zamienić? A ostatni odcinek Zakalwarii gdzie nie ma asfaltu podczas opadów to bajoro!
Może bez zbędnych komentarzy. Mieszkańcy Zakalwarii partcypowali w kosztach nawierzchni, którą teraz rujnują podwykonawcy inwestycji zatrudnieni przez GDDKIA. Nikt nie neguje potrzeby istnienia obwodnicy ale należy uszanować zdanie mieszkańców, którzy będą skazani na niedogodności przez kilka najbliższych lat!!!

Hmmm

Data: 29 wrzeœnia 2017, 21:11 Hmmm, a nie mogłyby helikoptery tej drogi budować? ;-p

jam

Data: 29 wrzeœnia 2017, 22:14 Gdyby to było przy innej bramie, to może bym się dziwił że skarżą i narzekają

Jasiek74

Data: 30 wrzeœnia 2017, 11:33 Dzieci to biech sie bawia w domu albo na podworzu a.nie.na ulicy.

.

Data: 2 paŸdziernika 2017, 16:39 Więcej wiary p. redaktorze widzę że pa boi się chulgana.

vvv

Data: 3 paŸdziernika 2017, 19:06 Ja tylko zapytam o jedno-w jakim normalnym miejscu dzieci bawią się na ulicy??????

...

Data: 4 paŸdziernika 2017, 09:13 A gdzie mają się bawić???
Najbliższy plac zabaw 2.5 km ...
To źle że się integrują a nie siedzą jak reszta miejskich dzików z telefonem lub przed komputerem? Zamiast komentować może warto zobaczyć jak wygląda normalne dzieciństwo ...zapomiał wół...i gdzie się wszyscy bawili jak nie na ulicy -a teraz komentarze debili co nawet sąsiada nie znają bo jedno od drugiego wyżej sra....I szkoda jak reszta się dogaduje👍

Hahahahahah

Data: 4 paŸdziernika 2017, 09:22 A banda Kretynów będzie miała nowy asfalt.... jak sobie wyleje 😂😂😂


Waldi

Data: 4 paŸdziernika 2017, 17:02 Drogi techniczne to się robi przed rozpoczęciem budowy ,ciekawe kto naprawi drogę po zakończeniu inwestycji bo pana burmistrza napewno nie będzie stać zresztą jaki gospodarz pozwala na niszczenie swojej własności

...

Data: 5 paŸdziernika 2017, 15:26 Pan Burmistrz mimo kilku wizyt mieszkańców głęboko się wypiął i palcem nie kiwnął... więc sięgamy po broń grubszego kalibru. Będzie wstyd dla Pana Zielińskiego

Tuuu.

Data: 5 paŸdziernika 2017, 15:31 A co gospodarza obchodzi Zakalwaria. ..aby Rybiem nie jeździli bo by Wysokinskiemu przeszkadzało , jeszcze by odkryli gdzie ma odprowadzenie wody z rynien domowych a tu ...kogo to...

Nick

Data: 5 paŸdziernika 2017, 23:14 \"Mimo kilku wizyt mieszkańców...\" Taa kilku, a nawet nikt pewnie nie raczył palcem kiwnąć ale narzekać łatwo.

Gorokalwarzanin

Data: 6 paŸdziernika 2017, 21:41 Haha! Pewnie Pan Daniel blokował rondo podczas protestów, które miały doprowadzić do powstania obwodnicy a teraz płacze.

Franek Nitti

Data: 8 paŸdziernika 2017, 10:41 @ Tuuu.
Ciekawe czy pan prezes Pełka posłał wyspecjalizowaną brygadę do sprawdzenia stanu rzeczy na posesji swego kolegi burmiszcza Wysokińskiego ?

...

Data: 10 paŸdziernika 2017, 10:26 Drodzy mieszkańcy ul.Zakalwari ,nie narzekajcie na ciężarówki jeżdżąc po naszej ulicy tylko zainteresujmy się lepiej tym że nic nie mamy \'\'\'Kanalizacji,Gazu ziemnego,Chodnik dla dzieci żeby mogły do szkoły iść normalnie a nie ulicą i schodzić na rosnąc krzaki bo samochód jedzie albo kobiety z wózkiem dziecięcymi muszą chodzić po ulicy bo chodnika brak,..itd..\'\'\' wszędzie już mają tylko my jesteśmy zacofani ale to nasza wina bo jako mieszkańcy nic nie piszemy do Burmistrza i skąd mamy coś mieć ale potrzeć na innych sąsiadów i obserwować co robią to mało głowy im się nie urwą....Więc nie zajmujmy się głupotami tylko walczmy o ważne rzeczy bo ulice naprawią a co zesztą ...???[GUCIO]...!!!!!!!


Do ...

Data: 10 paŸdziernika 2017, 13:36 Drogi Mieszkańcu ... burmistrz otrzymał już nie jedno pismo w sprawie naszej ulicy. Troje mieszkańców było na spotkaniu w gminie ...obiecano działanie w ciągu tygodnia...minął miesiąc i nic z obietnic. Gmina nie kiwnęła palcem , zlecili tylko podcięcie akacji i utwardzenie pobocza wykonawcy obw. czyli wysypaniu gruzu z drutami...a miała być tabliczka z nazwą ulicy , oczyszczone krzaki , pobocze dla pieszych utwardzone - a mamy śmietnik i szalet bo kiedy nie jadę to przejeźdzający kierowcy skrecają na kupę...bardzo częsty widok niestety

vodcod

Data: 10 paŸdziernika 2017, 22:11 Głosujcie dalej na tych nierobów.

EDDI

Data: 11 paŸdziernika 2017, 14:53 A może sprawą zajmie się wspaniałomyślny pan vice starosta Arkadiusz?

eddi

Data: 11 paŸdziernika 2017, 21:38 Dlaczego administrator nie publikuje komentarzy? Czyżby bronił pana vice starostę, który jest mieszkańcem naszego miasta i zamiast dążyć do dobrego szuka sensacji i robi jak ptak do własnego gniazda?


!!!

Data: 12 paŸdziernika 2017, 06:13 Teraz już prezes wie kto odprowadza wodę z deszzu do kanalizacji i musi ,a przynajmiej powinien coś z tym zrobić.
I wiem co zrobi ----- podniesie nam cenę wody i ścieków po nowym roku !