Michał Adamek mistrzem świata juniorów w Kickboxingu

Dodano: 6 września 2016; Michał Adamek, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Tom Bee Team, został w piątek Mistrzem Świata Juniorów w Kickboxingu w formule Kick-Light w kategorii wagowej -94 kg.

News will be here

W walce finałowej pokonał przed czasem w drugiej rundzie zawodnika z Azerbejdżanu i tym samym zdobył już drugi tytuł Mistrza Świata w swojej karierze.

W Mistrzostwach uczestniczyła także nasza zawodniczka Justyna Rosłon, mieszanka Czaplinka, która po świetnej walce eliminacyjnej, również wygranej przed czasem z zawodniczką z RPA, uległa w walce o brąz Włoszce. Ostatecznie Justyna zajęła 5-te miejsce w kategorii -60 kg juniorek w formule pointfighting.

Zawody odbywały się w Dublinie w Irlandii. Wzięło w nich udział prawie 1400 zawodników z 47 krajów świata. Polska reprezentacja ze 138 zawodnikami była jedną z najliczniejszych na zawodach.