Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Mieszkanka: takiego brudu jeszcze nie widziałam. Gmina: przecież sprzątamy

Dodano: 3 lipca 2018; Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie czystości na placu zabaw koło dawnej jednostki wojskowej? – pyta pani Anna.

Prośbę o interwencję otrzymaliśmy za pośrednictwem Waszego Sygnału. „Na plac zabaw przychodzę z dzieckiem prawie codziennie. Takiego brudu i zaniedbania nie widziałam nigdzie indziej. Wszędzie walają się pety, kosz się wysypuje. Jednym słowem brud!” – pisze nasza Czytelniczka i na dowód swoich słów przesyła nam zdjęcia, których część publikujemy.

„Czy w tym mieście musi być na każdym kroku taka totalna fuszerka?! Nie przyszło nikomu do głowy, żeby np. od czasu do czasu podlać trawę na tym placu zabaw, żeby to jako tako wyglądało?” – pyta pani Anna.

W urzędzie gminy na temat porządków na placu zabaw nie chciano z nami rozmawiać. Odesłano nas do Ośrodka Sportu i Rekreacji twierdząc, że to ta jednostka jest odpowiedzialna za utrzymanie tego typu obiektów.

Dyrektor OSiR Paweł Maciejewski twierdzi, że plac zabaw jest systematycznie sprzątany. - Na bieżąco wykonywane są zabiegi pielęgnacyjno-porządkowe, polegające między innymi na koszeniu trawy, pielęgnacji drzew, uzupełnianiu piasku w piaskownicach i wywozie śmieci. Dokonywana jest również bieżąca konserwacja urządzeń znajdujących się na placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej – przekonuje.

Plac zabaw przy ulicy Dominikańskiej gmina wybudowała w 2014 roku.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (10)

xyz

Data: 3 lipca 2018, 10:59 Jak zwykle poważne zachowanie w naszej gminie na odpowiednim poziomie. Zwalanie tematu z jednych na drugich. Zdjęcie pokazuje rzeczywistość, więc chyba nikt sobie tego nie wymyślił?

admin

Data: 3 lipca 2018, 11:17 Nic dziwnego w całym mieście jest brud i oni nie widzą problemu. Zastanawiam się czy ci ludzie w domach i wokół siebie też nie mają za czysto bo nie widzą brudu wokół. Chodnik i cała ulica od Edenu aż do koszar jeden wielki brud po dniach Góry i nikomu to nie przeszkadza wniosek z tego ze góra to brudasy!!!

Poll

Data: 3 lipca 2018, 11:29 Litości Pani Aniu. Kultura niektórych użytkowników tego placu powala. Żeby wszystko było sprawne i i utrzymane w czystości trzeba by było zatrudnić dozorcę 24h/dobę.

Maxx

Data: 3 lipca 2018, 13:14 Wszystko ok. Ale może również sami zadbajmy o czystość naszego miasta. Ktoś ten syf zostawia po sobie.

Niewrażliwy

Data: 3 lipca 2018, 14:52 No faktycznie. Parę papierków.

Boniek

Data: 3 lipca 2018, 15:55 Pan Maciejewski mija się z prawdą.
I to jest jeszcze jeden powód by władzę zmienić .

nurek

Data: 3 lipca 2018, 17:55 Pracuję w firmie sprzątającej i coś wam napiszę :
spaliłbym się ze wstydu gdyby ktoś zwrócił mi uwagę że jest brudno !
A ten jeszcze beszczelnie mówi :\"że plac zabaw jest systematycznie sprzątany. \"

hmm

Data: 3 lipca 2018, 19:28 Czyli formalnie wszystko w porządku? Czy tez nie?

nowy

Data: 4 lipca 2018, 03:19 Czy ten plac zabawa i siłownia są dostępne dla wszystkich mieszkańców?

Nick

Data: 4 lipca 2018, 12:33 Sprzątać można tylko co z tego jak przyjdą tacy co mają gdzieś czystość, a później alarm, że brudno... Faktycznie trzeba by zatrudnić kogoś na 24 godziny.
Tak tragicznie z resztą też to tam nie jest, bez przesady.