Mniej dzieci z ośrodka w Lininie będzie uczęszczało do gminnych szkół

Dodano: 31 sierpnia 2017; Od nowego roku szkolnego zmniejszy się liczba dzieci z ośrodka dla cudzoziemców w Lininie, które będą uczęszczały do szkół na terenie naszej gminy.

Do placówek oświatowych trafi łącznie 44 dzieci z ośrodka (37 do szkół i 7 do „zerówek”). To znacznie mniej niż w roku ubiegłym, kiedy do szkół na terenie gminy uczęszczało około 90 dzieci cudzoziemskich.

Spadek liczby uczniów – głównie narodowości czeczeńskiej – mieszkających w ośrodku w Lininie, to efekt rozmów burmistrza z szefostwem Urzędu do spraw Cudzoziemców. Rozpoczęły się one po głośnym incydencie, który wydarzył się na początku kwietnia w szkole w Coniewie. Grupa dorosłych osób narodowości czczeńskiej wtargnęła wtedy do szkoły i naruszyła nietykalność cielesną jednego z nauczycieli. Po tym zdarzeniu mieszkańcy zaczęli zbierać podpisy z żądaniem likwidacji ośrodka w Lininie.

Od nowego roku szkolnego do szkoły w Coniewie będzie uczęszczało 12 dzieci z ośrodka w Lininie. Reszta będzie uczyć się w innych szkołach na terenie naszej gminy.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (21)

Andrzej

Data: 31 sierpnia 2017, 13:04 Szanowna Redakcjo, to przede wszystkim dzięki akcji rodziców z Coniewa. Pan Burmistrz owszem pomógł, ale to rodzicom z Coniewa i Stowarzyszeniom \"Polska Pamięć i Tożsamość\" i \"Razem dla Góry\" należą się podziękowania i uznanie.

ole

Data: 31 sierpnia 2017, 14:13 No nareszcie Coniew odetchnie......

Do Andrzej

Data: 31 sierpnia 2017, 15:30 DOKŁADNIE masz rację!!!! To rodzice z Coniewa nagłosnili sprawę mówiąc DOŚĆ!!

Dzielnicowy

Data: 31 sierpnia 2017, 16:55 Coniew odetchnie ale za to tą plaga zostana dotknięte inne szkoły.

Aizi

Data: 31 sierpnia 2017, 21:25 Problem rozłożony na wszystkie szkoły haha

Beata M.

Data: 31 sierpnia 2017, 22:54 Gdyby nie determinacja rodziców z Coniewa nic by się nie zmieniło . Władze podpieły się pod nią a przez całe lata same żadnej inicjatywy nie wykazały . Kończy się okres cierpienia Coniewskiej szkoły , już niebawem z powrotem rozkwitnie ...A i tak , mimo ciężkich warunków nauczyciele z tej szkoły robili kawał dobrej roboty i tamtejsze gimnazjum było najlepsze w gminie jeśli chodzi o poziom nauczania !! Skończy sie równiez okres ochronny dla szkoły w Czersku, ponieważ tam też niebawem trafia dzieci z ośrodka ....Juz nie trzeba robić przemeldowania dzieci by poszły tam do szkoły .. .. Spokojnie drodzy Państwo wracajcie do Coniewa :)

Mieszkaniec

Data: 31 sierpnia 2017, 22:55 Do Andrzej - dobrze prawisz !!!

rodzic

Data: 31 sierpnia 2017, 23:02 Redakcjo szanowna !
Spadek liczby to przede wszyskim efekt działania rodziców dzieci z Coniewa oraz wspomnianych w komentarzu p. Andrzeja stowarzyszeń . Burmistrz , z całym szacunkiem, ma tu najmniejsze zasługi . Na wszystkich spotakaniach z UdSC byli zawsze obecni rodzice i to oni walczyli o stan obecny !!!

emu

Data: 1 wrzeœnia 2017, 06:10 Nie wiem, czy takie rozłożenie dobrze wpłynie na gminę. Czy oni się zmienią na korzyść?

Do emu

Data: 1 wrzeœnia 2017, 09:05 Oni sie nigdy nie zmienią niestety.............ale w mniejszej grupie nie będa tacy HEJ DO PRZODU,uszy im troszeczkę oklapły i dobrze bo to co wyprawiali i jak sie rozpanoszyli po gminie a zwłaszcza w okolicach osrodka to przechodzi ludzkie pojęcie!!! a teraz max 5 aut pod osrodkiem ,,czeczenów na srodku ulicy brak ,wiec mozna NORMALNIE I SPOKOJNIE przejechac

Robert

Data: 4 wrzeœnia 2017, 18:06 jak zobaczę czeczena w 2 na kalwaryjskiej to szukam dla córki innej szkoły , myślę że uda się taką znaleść

Do Robert

Data: 6 wrzeœnia 2017, 09:10 To chyba będziesz musiał poszukać w innej gminie

dorian

Data: 6 wrzeœnia 2017, 18:34 Jaka gmina tacy Czeczeni. Tego garba Góra się nie pozbędzie, a ci szaleńcy od Sorosa dalej chca zaludniać Europę uposażonymi w pigment.

Czeczen

Data: 7 wrzeœnia 2017, 12:15 Przecież to jest niezgodne z prawami człowieka. Szkoda, że już mniej dzieci będzie tam chodzić.

Polka

Data: 7 wrzeœnia 2017, 15:52 do: czeczen.
Wojna w Czeczenii już się skończyła, więc możecie wracać do siebie. Tam nikt nie będzie łamał waszych praw.

ego

Data: 9 wrzeœnia 2017, 22:03 A jak się zachowują czeczeńskie dziewuszki, też takie agresywne?

Do ego

Data: 11 wrzeœnia 2017, 12:44 Z pozoru biedne niewinne istoty ...
Dopóki nie zaczniesz!!😌

yeti

Data: 12 wrzeœnia 2017, 19:27 Nie mogę wyjść z zadziwia, jak Zachód mógł tak totalnie zgłupiec, żeby z własnej woli zafundować sobie taki Armagedon. Skoro my mamy dość tej w sumie niezbyt licznej grupy muzułmanów, to jak można znieść te tysiace na ulicach, nawet bez aktów agresji z ich strony . Najgorsze jest to, ze władze UE nadal trwają w tym szaleństwie, a Mutti Merkel przeznacza dla islamistów kolejne miliony euro. Niestety, część z nich ma obywatelstwo UE i będzie tu legalnie przyjezdzać. Po Wwie widać wielu przybyszów spoza Europy, nawet na Wilanowskiej chodziła niedawno grupa z Pakistanu czy Bangladeszu. Wbrew rzadowym deklaracjom wcale w Polsce tak nie jest bezpiecznie. Zmienia sie tez struktura własnościowa mieszkań w Wwie, nowe mieszkania kupuja od deweloperów cudzoziemcy, w tym wielu Ukraińcow za gotówke, a Polak musi się zadłuzyć na lata. Jeśli nawet uda nam sie obronic to pewnie predzej czy pózniej bedziemy sasiadować z kalifatem europejskim . Totalnym upadkiem będzie zmuszenie Polski do przyjęcia migrantów, o co z zaangazowaniem walczy nasza totalna targowica, wspierana przez lewackie fundusze.

Venona

Data: 17 wrzeœnia 2017, 18:22 Polacy pośrednio zachęcają muzułmanów do mieszkania w Polsce, np przez objadanie się kebabami. Gdzie się człowiek nie obróci to napotyka te budy z tym obrzydliwym zarciem. Odkryto kiedyś cały magazyn miesa na kebaby, już gniło, ale Polak i takie pożarł. To nie jest nasza tradycja i potem co się dziwić, że jest ich coraz więcej w Europie i w Polsce tez.

ror

Data: 19 wrzeœnia 2017, 10:25 Trwa powolna infiltracja islamu do Polski, na co zwraca uwagę red. Gadowski . W Wwie powstaje zamkniete islamskie osiedle, budowane przez inwestora z Malezji, oczywiście z meczetem. W internecie kraży filmik z modłow muzułmanów pod blokiem, co jest symbolem zajmowania naszego terenu, że nie w spomnę o tzw legalnych wizytach islamistów z UE, np w galeriach handlowych. Juz w 2015 był opracowany szlak przerzutu przez Białoruś i Polske, co teraz zaczyna się realizowac, a podobno tak strzezemy granice. Za tym w tle stoi Putin, któremu zalezy na sianiu zamętu w UE. Islam nas powoli oswaja ze swoja obecnością i może być jak w powieści Houllebecqua \"Uległość\". Tak wiele osób oglada np obce kulturowo tureckie seriale, dlaczego TVP je kupuje, zamiast inwestować w polskie filmy? A ile polskich mięsożerców pozera kebaby? Kiedyś były zapiekanki czy hot dogi, a teraz pelno budek z tym islamskim zarłem, a jedzacym brzuchy rosną i zdrowie wysiada.

Wkurzony

Data: 21 kwietnia 2018, 08:15 Sprawa ucichła a czeczenskie rodzinki znowu zaczynaja zjeżdżać sie na wał w Krolewskim Lesie!!! Tylko teraz zeby nikt ich nie zauważył wjerzdzaja bardziej w głąb ..... Chyba znowu trzeba uderzyć do odpowiednich instytucji.A ja się pytam : gdzie jest policja???? Przecież mieli patrolowac okolice Wisły??? A jesli nawet patrolują to proszę to robić w godzinach wieczornych a nie o 08.00 rano.Miłego dnia