Na rynku przed ratuszem w naszym mieście stanie wioska rybacka

Dodano: 31 maja 2017; Przez dwa dni na rynku przed ratuszem będą odbywały się pokazy związane z pracą i życiem rybaków.

W dniach 2- 4 czerwca odbędzie się doroczna impreza pod nazwą Zielone Świątki na Urzeczu. Na rynku w Górze Kalwarii stanie wioska rybacka.

W piątek i sobotę rybacy przybliżą i pokażą sprzęt połowowy. W sobotę dodatkowo na scenie na rynku zaprezentują się lokalne zespoły ludowe, kultywujące tradycje Urzecza. Jako gość specjalny wystąpi zespół Dolina Popradu z Piwnicznej-Zdroju.

Ostatniego dnia imprezy, w niedzielę, podziwiać będzie można orszak umajonych łodzi zielonoświątkowych, które wypłyną z portu w Górze Kalwarii.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje m.in. portal Gorakalwaria.net.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

PiS-AK

Data: 1 czerwca 2017, 16:38 No to poplyniemy!
Jest okazja pogac o placu i jego projekcie, ktory nadal jest watpliwy jesli chodzi o ostateczny wyglad.
Moze i siec trzeba jakas zawiesic nad tym placem by przybral forme nadwislianskiej miejscowosci, a nie krzywych linii z betonu, co maja sluzyc za sztywne lawki, niby obalonych krzyzy.
Wciaz nikt nie wie, jakie zostaly narzucone parametry dla zespolu RYSY architekci. Te zna tylko v-ce burmistrz o dosyc niskich kwalifikacjach zawodowych, jesli chodzi o rozwoj miasta.
O ile, dobrze pamietam, to nauczyciel ze szkoly zasadniczej co uczyl dzieci, jak pilnik w reku trzymac, by obrobic przedmiot w imadle zacisniety. Wciaz ten sam zespol pracuje z imadlem przy narzadach, ktore tam sie nie powinny znalezc.
Ktos wymieni sukcesy tego nauczyciela, ktory dostal zaufanie obejmujac stanowisko mu powierzone w 2011 roku przez p. Zielinskiego? Sam przeksztalcil w placowki oswiatowe? Nikt go o to nie prosil?

\"- Pan Jan Wysokiński jest gwarantem dobrej i skutecznej pracy całego urzędu - mówił burmistrz Zieliński, przedstawiając podczas ostatniej sesji swego zastępcę.
Wysokiński zawodowo z Górą Kalwarią związany jest od połowy lat 80. Najpierw był nauczycielem teorii przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Budowlanych, następnie pracował w Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół, który przekształcił w Zespół Placówek Oświatowych.\"
zrodlo: Kurier Poludniowy 2011 r.

ffff

Data: 1 czerwca 2017, 22:44 ręce opadają...

PiS-AK

Data: 2 czerwca 2017, 10:29 I Zastępca Burmistrza Jan Wysokinski sprawuje bezpośredni nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem i realizacją zadań przez:
Referaty oraz samodzielne stanowiska Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria:
Referat Inwestycji i Remontów;
Referat Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Promocji;
Stanowisko ds. społecznych.
Gminne jednostki organizacyjne:
Ośrodek Sportu i Rekreacji;
Ośrodek Pomocy Społecznej;
Zespół Obsługi Placówek Oświatowych.
Komendanta gminnej ochrony ppoż.

II Zastępca Burmistrza Marek Rutowicz sprawuje bezpośredni nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem i realizacją zadań przez:

Referaty Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria:
Referat Planowania Przestrzennego;
Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami;
Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska;
Referat Gospodarki Komunalnej.
Gminne jednostki organizacyjne:
Administracja Budynków Komunalnych.

Zrodlo: http://www.gorakalwaria.pl/651-48dccb45ba111.html

Jasno z tych kompetencji wynika, ze p. Wysokinski wchodzi na \"dzialke\" p. Rutowicza. Pierwszy zastepca powinien sie zajmowac oswiata, pomoca spoleczna, sportem, straza pozarna, moze kanalizacja, a co ma wspolnego z rozwojem przestrzennym miasta pod wzgledem architektonicznym? Tego nie wie nikt. Ktos, kto uczyl mlodziez w szkole zawodowej, jak wystrugac z kawalka drewna trzonek do mlotka, teraz decyduje o wygladzie miasta. Znamienna jest tego pana funkcja wciagania dzieci do polityki, to jakas druga schiza. Tak samo znamienne jest, ze na stronach Urzedu GK nie ma oswiadczen majatkowych zatrudnionych osob. Czy ktos cos skrywa? Te dane powinny byc jawne.



Admin

Data: 2 czerwca 2017, 10:54 @ PiS-AK

Pytaliśmy oficjalnie panią sekretarz urzędu, kiedy oświadczenia majątkowe zostaną opublikowane. Odpisała, że oświadczenia \"są analizowane\" i \"prawdopodobnie będzie to czerwiec-lipiec\".

PiS-AK

Data: 2 czerwca 2017, 12:12 @admin

To jakis absurd. Kazdy urzednik zatrudniony przez gmine, miasto, wlacznie z radnymi jest zobowiazany uwidocznic taka informacje. Wszyscy zatrudnieni w budzetowce nie moga sie uchylac od tego obowiazku. Prawnik by uzyl paragrafow. Rok w rok jest taki obowiazek, nie tylko przed wyborami. Inaczej, jak suweren ma to kontrolowac ta wiedze swoim oddanym glosem?
Ok. Gdzie sa zeszloroczne, albo jeszcze wczesniejsze? One wciaz powinny byc na stronach BiP urzedu widoczne. Nieprawdaz?
A pani Sekretarz okreslila, w ktorym roku? Mamy 2017. Budzet gminy na tych stronach jest tez przestazaly, bo z 2015 roku. Ten zatwierdzony. Tez ta sama pani czeka, az ktos sie upomni o wiedze z 2016 roku?

Admin

Data: 2 czerwca 2017, 12:21 @ PiS-AK

Wcześniejsze są tutaj:
http://bip.gorakalwaria.pl/public/?id=159213

PiS-AK

Data: 2 czerwca 2017, 13:23 Z tego wynika, ze pan Rutowicz ma dom 94 m2 wyceniony na 480 tys., a pan Wysokinski dom o pow. 180 m2 za 350 tys. ?
Obaj panowie maja wsplowlasnosc.
Chcialbym to porownac z czasem wczesniejszym i terazniejszym. Jeden pan, z tego widac, ze wiecej odlozyl niz wlozyl. Drugi odwrotnie. Na konto nie zagladam, ale ich wysokosc teraz znam. Pan Wysokinski ze stosunku pracy osiagnal w zeszlym roku 115284.13, i 675 zl tytulem + wynajem. Wynajem roczny, czy miesieczny?

Pan Rutowicz v-ce II 131911,46 tytulem zatrudnienia.

Obaj maja sa w posiadaniu Chevroletow, jeden z 2010, drugi 2011. Pan Wysokinski ma jeszcze Opla Insignia, taka staroc, co cud, ze jezdzi.

Jak ktos chce sprawdzic, co ma pan Zielinski, mozna zajrzec na te strony, ktore ADMIN podal. Ja na nie, nie moglem dotrzec. Moze za malo bylo mojej woli?

Pan burmistrz ma w zasobach Volvo V40 z roku 2003. Dom ma bezcenny 132 m2 za 300 tys. Pewnie na sprzedaz? VOLVO V40 w tym roczniku nie przekracza 10 tys., wiec nie powinien byc w ewidencji. Jestem przekonany, ze ma maly przebieg, bo burmistrz ma sluzbowke z kasy suwerena. Nie wiem, czy reszta panow takich \"wozow\" nie posiada?
Nie dziwota, ze suweren jest \"smieciem\". To taki chlam, co pałęta sie pomiedzy jednym kraweznikiem i drugim, jak wiatr historii zawieje. To ci panowie decyduja o wygladzie GK i jego rozbudowie. Nie wiedzialem, ze wladza ma tyle do powiedzenia w swej niekompetencji rozwijania ciekawie polozonego geograficznie miasta. Gora Kalwaria w otoczce Warszawy, wciaz jest zadupiem. Dlaczego? (…) Moze dlatego, ze RYSY rysuja ta przyszlosc, a nauczyciel od warsztatow technicznych trzonek drewniany zamienia na czerwony ceglany bruk.

PiS-AK

Data: 2 czerwca 2017, 15:32 Co tam Wlodzarze? Oni nigdy wizji nie mieli, widac to po majatkach. To im wystarczy.
Skoro wiosla, krypy, sieci, sprzet rybolowny ma sie pojawic na Rynku koscielnym, to czas porozmawiac o przystani wislanej. Wislę przywrocic do zeglownosci. Czy jest takie miejsce poza Rynkiem, zeby z woda polaczyc to miasto?
Nie wodolejstwem.
Czemu Rysy nie wytyczaja drog nad Wisle, jakie istnieja w Kazimierzu nad Wisla? Czemu nikt nie mysli o przystani dla wedrowcow z poludnia, co uznali, ze chca sie dostac do Gdanska, badz tym co z Gdanska chcieliby poplynac do Krakowa? Czemu nasza piekna rzeka jest niezeglowna? Chcialbym z wiez w Czersku zobaczyc krypy z zaglami bialymi. Wtedy bede mial swiadomosc, ze to miasto ma ochote sie rozwijac. Teraz kasa poszla w JEDNOSTKE. W sumie jej elewacje. I co? Spichlerz tam bedzie, czy rycerskie pole do walk na miecze? Na moj nos, urzad sie tam przeniesie i wtedy juz nikt tego miasta nie bedzie rozwijal, tylko imadlem traktowal by spod jego uscisku wystrugac trzonek do siekiery, badz innego narzedzia przymusu.

tak po prawdzie

Data: 2 czerwca 2017, 16:11 @PiS-AK
I jeszcze (honorowe) obowiązki \"drwala\" !

Krzyś

Data: 2 czerwca 2017, 19:23 W/s oświadczeń !
Już kiedyś kto napisał że to lipa (te oświadczenia).
Jest majątek ,a gdyby ktoś dał temu czy tamtemu 150% ceny nie odsprzeda swych dóbr !
Znaczy że mocno zaniżony !


Gaja

Data: 6 czerwca 2017, 22:24 Ale była impreza jak wszystkie zreszta













a




a