Nie wyklikaliśmy czujnika jakości powietrza, ale... i tak będziemy go mieli

Dodano: 12 stycznia 2018; Żadna z lokalizacji w naszym mieście nie znalazła się w finałowej setce, której firma ubezpieczeniowa Aviva zafunduje bezpłatnie czujniki jakości powietrza. Ale są też dobre wiadomości.

Przypomnijmy, że z naszego miasta zgłoszone zostały dwie lokalizacje: budynek Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (ul. ks. Sajny 2a – obok kościoła parafialnego) oraz budynek nowego przedszkola (ul. Bema 1). W glosowaniu internetowym pierwsza z lokalizacji otrzymała 185 głosów, a druga – 66 (aby znaleźć się w finałowej setce trzeba było uzbierać co najmniej 356 głosów).

Ale jest też dobra wiadomość: zgodnie z regulaminem konkursu, komisja konkursowa wskazała 50 dodatkowych lokalizacji, które także dostaną zewnętrzne czujniki jakości powietrza. Wśród tych lokalizacji znalazł się budynek POIK-u przy ul. ks. Sajny.

Ale to nie wszystko. Pojawił się bowiem pomysł, żeby w związku ze stale pogarszającą się jakością powietrza, systemem pomiarów objąć całą gminę. – Chcemy pójść za ciosem i spowodować, żeby na terenie naszej gminy powstał cały system czujników mierzących jakość powietrza. Takie systemy stworzyły już u siebie gminy Piaseczno i Lesznowola. Przygotowaliśmy specjalną petycję do burmistrza w tej sprawie – mówi Arkadiusz Strzyżewski, jeden z inicjatorów akcji.

Podpisy pod petycją można składać w siedzibie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (ul. ks. Sajny 2a – punkt czynny jest całodobowo) do 16 stycznia.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (16)

jarek

Data: 12 stycznia 2018, 12:33 Po co te głosowania? , wiadomo ze potrzebny czujnik.

pan smog

Data: 12 stycznia 2018, 13:46 idealnie !!!! po na 3 maja jest taki dom co tak kopci ze cały rynek i centrum jest za mgla smogową !!!!!!

Nick

Data: 12 stycznia 2018, 14:28 Pomysł i inicjatywa dobra tylko co to zmieni? Będzie wiadomo kiedy jest źle, kiedy bardzo źle a kiedy dobrze. Może zamiast patrzeć na dane jak szkodliwe jest powietrze pora zacząć przeciwdziałać i konkretnie. Kary za palenie śmieci po 500 zł i inne...

Wojtek

Data: 12 stycznia 2018, 14:56 Dlaczego straż miejska w górze nie kontroluje domów,albo słabo, na rybiu,straszny smród z domów,trzeba na nich zadzwonić ,żeby nie palili śmieci,dostaną mandaty to się nauczą!!!

Agata

Data: 12 stycznia 2018, 15:08 Muszą być większe kontrole straży miejskiej,mają do tego uprawnienia,bo tylko takie działania,coś zmienia,w naszym mieście,wieczorem okna nie można otworzyć ,smród,na osiedlu przy ulicy skierniewickiej,trzeba nagłaśniać ta sprawę , żeby władze miasta rozwiazaly ten problem.

Zbyszek

Data: 12 stycznia 2018, 15:52 \"Przygotowaliśmy specjalną petycję do burmistrza w tej sprawie – mówi Arkadiusz Strzyżewski, jeden z inicjatorów akcji.\"
Bez sensu przecież ten pan będzie przyglądał się sprawie tak długo że czas upłynie !
Po za tym najlepsza lokalizacja to komisariat,nikt tak nie dopilnuje sprawy jak oni mamy przykład jak monitorują miasto .

....

Data: 12 stycznia 2018, 20:06 Mam pytanie dlaczego Straż Miejska i Gmina nie interesuje się mieszkańcami osiedli w Górze Kalwarii wszystkich którzy są właścicielami czworonogów .Myślimy że to był by dobry temat gdzie czworonogi się załatwiają aby tylko nie na prywatnych posesjach .

milkana

Data: 12 stycznia 2018, 21:07 umieścic czujnik na Pekinie to skali zabraknie!!! Parcela i Pekin tam jest najgorzej wieczorem nie da się wyjśc z domu!!!

do dzieła w kupie siła

Data: 13 stycznia 2018, 07:23 Może redaktor dowiedziałby się czy czasem ktoś nie ma Toi-toja do wyklikania ?
Skoro gminy nie stać na podstawowe potrzeby swoich wyborców może sobie wyklikamy myślę że odzew będzie jak trzeba !

wycinki lasów

Data: 13 stycznia 2018, 22:51 tak się kończą masowe wycinki lasów państwowych, w tym chojnowskiego lasu

ryś

Data: 14 stycznia 2018, 07:20 Dajcie mi wypłatę arusia to nie będę palił śmieci aby się ogrzać.i tyle w temacie cwaniaczku

wali mnie to

Data: 14 stycznia 2018, 07:46 Do Agata
Może powołać straż która będzie kontrolowała strażników burmiszczoskich ?

Albin

Data: 14 stycznia 2018, 15:57 Nie wyklikaliśmy cujnika ale mamy zegar słoneczny,
nie mamy kibla i nie mamy herbu, mamy przewodniczącego rady prezesa zgk-u.
Lista tego co mamy jest długa.

XYZ

Data: 15 stycznia 2018, 14:38 P. Arkadiuszu, zamiast zamawiać czujniki, niech lepiej się Pan zajmie, edukacją mieszkańców, a co za tym idzie zapobieganiem powstawania Smogu. Wszyscy wiemy, że powietrze w Górze jest bardzo złej jakości. Co Pan zamierza z tym zrobić. Kupienie czujnika nie jest rozwiązaniem. Niech lepiej napisze Pan pismo do Straży Miejskiej, aby ta skontrolowała czym mieszkańcy palą.

5-kolumna

Data: 15 stycznia 2018, 16:23 Odkąd portal stał się własnością miasta (burmistrza) trudno o rzetelne wiadomości !
Portal zajmuje się (jeśli już) \"duperelami\" .
Dlaczego nie ma nigdzie informacji że na gminę została nałożona wysoka kara za wycinkę drzew w otoczeniu zamku w Czersku ?
Czekamy na odp.

Poll

Data: 16 stycznia 2018, 07:42 XYZ
Właśnie wydaje mi się, że elementem edukacji jest pokazanie czym oddychamy. Jeżeli wartości z tego czujnika przełożymy na obliczenia, że np. ten i ten związek chemiczny może spowodować to i to w naszym organizmie i przez to możemy żyć krócej to warto w to wejść. Poza tym znaczna część społeczeństwa i tak nie zostanie przekonana do ogrzewania bardziej ekologicznego. Jeżeli dane z tego czujnika osiągalne byłyby live w sieci to wiele osób aktywnych sportowo czy nawet matek z dziećmi wiedziałoby kiedy wychodzić z domu a kiedy w nim pozostać.