Obwodnica: od października czekają nas poważne utrudnienia przy stadionie

Dodano: 13 wrzeœnia 2017; Prace przy budowie obwodnicy nabierają coraz szybszego tempa. Wkrótce można spodziewać się zwiększenia tempa robót przy planowanym węźle stadion.

Budowa obwodnicy: widok od strony ul. Wiejskiej w kierunku ul. Zakalwaria

– Na razie wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem – poinformował radnych podczas ostatniej sesji burmistrz Dariusz Zieliński. Zaznaczył jednak, że inwestycja - jako całość - w dalszym ciągu nie ma ostatecznej decyzji ZRID-owskiej, czyli swego rodzaju pozwolenia na budowę.

Na wrzesień nie są przewidziane żadne dodatkowe utrudnienia związane z inwestycją, ale już w październiku można spodziewać się budowy drogi technicznej w okolicach stadionu i, co za tym idzie, zmian w organizacji ruchu.

- Każdy miesiąc będzie intensyfikował prace i może powodować konieczność wprowadzania nowych ograniczeń w ruchu. Będziemy o tym na bieżąco informować mieszkańców – mówi burmistrz Zieliński.

Na ruch ciężarówek dostarczających materiały na budowę skarżą się mieszkańcy ulicy Zakalwaria. „Ciężarówki obsługujące budowę jeżdżą po naszej ulicy z zawrotną prędkością i rozjeżdżają nam drogę” – poskarżyła się naszej redakcji jedna z mieszkanek tej ulicy.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (25)

Zapraszamy ....

Data: 13 wrzeœnia 2017, 16:28 Taka prawda...samochody pedzą jak oszalałe . Nie zwalniają nawet widzac bawiace sie dzieci badz matkę z wozkiem -
Tu nie ma chodnika . Całe pobocza zryte , asfalt pozarywany. Na końcu ulicy bagno do połowy łydki ze do domu nie można dojechać. Po awanture mieszkańca popruszyli gruzem i po sprawie niby... Ciężarówki jeżdżą środkiem nie ustępując autom osobowym , które muszą uciekać po krzakach bo większy to nawet nie zwolni. Zapraszamy , proszę postać i popatrzeć jaki rarytas . Bo rozumiemy ze Zakalwaria będzie miała nowy asfalt po tej dewastacji...!!!!!!!???

Nick

Data: 13 wrzeœnia 2017, 16:59 Super, ciężarówki jeżdżą nie tylko tam a poza tym którędy miałyby dojechać? Jakoś muszą.


Adela

Data: 13 wrzeœnia 2017, 20:23 Jak można budowac skoro brak pozwolenia. Zanim ta obwodnica powstanie wykończy mieszkajacych w okolicy, a wynik moze byc odmienny od oczekiwań.

Wojtek

Data: 13 wrzeœnia 2017, 20:31 Podobno w odpowiedzi na skargi mieszkańców wykonawca podjął decyzję o dostarczaniu materiałów budowlanych za pomocą zaprzęgów konnych.Dla komfortu mieszkańców konie zostaną pozbawione podków.

???

Data: 13 wrzeœnia 2017, 21:20 Co się dzieje z komentarzami? ? ?
Niewygodne?

hmm

Data: 13 wrzeœnia 2017, 21:31 A kiedy wzrośnie tempo prac przy węźle Grójecka ( \"Wkrótce można spodziewać się zwiększenia tempa robót przy planowanym węźle stadion.\")?

Czy w tym samym czasie?
Jak długo maja być budowane te węzły? Oby coś się nie zapętliło... (brak ZRID-u może być zły w skutkach; czytaj: brak koordynacji czasowej robót na obu węzłach może odciąć czasowo miasto od południa)

Szofer

Data: 14 wrzeœnia 2017, 06:53 Ludzie zawsze mają problemy, chcieli by obwodnicę tylko materiały na nią najlepiej jakby spadły z nieba, potrafią tylko siedzieć i narzekać

Śmieszne

Data: 14 wrzeœnia 2017, 09:12 Materiały mogą dowozic jak do tej pory...trasa pod obwodnicę. Jakoś dotąd mogli , tez jeździli z obciążeniem i wolniej

new in town

Data: 14 wrzeœnia 2017, 10:36 Ludzie, czasami musi być przez chwilę gorzej żeby potem było lepiej na lata.
Ja już mam dosyć tracenia po kilkanaście minut dziennie jadąc po południu przez GK w korku do domu.
Tyle lat wytrzymaliśmy wytrzymamy też najbliższe 2 lata, żeby potem odetchnąć z ulga.

Oki

Data: 14 wrzeœnia 2017, 15:27 Uważam że prace przy budowie tej obwodnicy są prowadzone dziwnie i chaotycznie, wydaje mi się że bez nadzoru. Jeśli nie ma pozwolenia, nikt tego nie pilnuje. Jeśli chodzi o ciężarówki z budowy jeżdżą bardzo szybko i nie ostrożnie, jak spytałem kierowcę \"co Pan wyprawia jak Pan jeździ\"? Odpowiedział że \" my możemy tak jeździć, bo budujemy obwodnicę.\"

Nick

Data: 14 wrzeœnia 2017, 17:08 A niech jeżdżą i po 90km/h ! Byle szybko obwodnicę wybudowali i wszyscy odetchną a ulice będą prawie puste bo większość tylko przejeżdża przez miasto, nie mieszka tu.

Do new.....

Data: 14 wrzeœnia 2017, 18:47 Gorzej żeby było później lepiej. ....a co ktoś sprzatnie ten syf i wyleje nowy asfalt? Bo ten po tygodniu zdewastowany , pozarywany. Hahaha-syf zrobiony zostanie.

rabatka

Data: 14 wrzeœnia 2017, 18:58 Od razu widać brak koordynacji. Czy tu jest jakiś nadzorca robót?

Tak źle i tak niedobrze

Data: 14 wrzeœnia 2017, 21:58 Nie było obwodnicy - źle. Budują obwodnicę - też źle. Najlepiej, jakby się pojawiła w ciągu jednego dnia. GK - miasto narzekaczy.

wronka

Data: 14 wrzeœnia 2017, 23:46 Praca wre. Dziś byłam świadkiem jak na Krzakach Pan w kasku i kamizelce odblaskowej grzyby zbierał...haha...

poll

Data: 15 wrzeœnia 2017, 09:13 Widzę że w sprawach sposobu budowy obwodnicy wypowiadają się sami inż. po wydziale budowy dróg i mostów.
Proszę Państwa w tym budowlanym szaleństwie jest metoda. W chwili obecnej powstają te elementy obwodnicy, które wymagają min. sezonowania czy testów obciążeniowych. Są to najbardziej pracochłonne elementy. Wylanie asfaltu czy zrobienie podbudowy to proste sprawy robione na gruncie. Co do sposobu jazdy ciężarówek to może i szybko się przemieszczają ale ja ani razu nie słyszałem żeby choć kolizja z którąś z nich była. Jak rozumiem pozwolenie na budowę jest tylko nie całości a poszczególnych elementów obwodnicy. W innym przypadku nikt o zdrowych zmysłach szpadla nie wbiłby w grunt mając z tyłu głowy groźbę nakazu rozbiórki.

Do poll

Data: 16 wrzeœnia 2017, 12:56 To masz złe informacje,
Jest jedno zniszczone auto...

violka

Data: 17 wrzeœnia 2017, 08:08 Czy ewentualne przyszłe pozytki z tej obwodnicy zrównoważą te zniszczenia środowiska - tysiące wyciętych drzew, zniszczenie siedlisk ptaków i zwierzat, zmarnowana dolina Cedronu, armagedon dla całej okolicy. Taki kształt tej obwodnicy to był błąd decyzjny, ale niektorym brak tej nitki tak przeszkadzał, że urzadzali wygłupy na krzyżówkach i przez nich mamy ten bałagan, a korki potem i tak będa. Jak władze rozwiążą teraz problem objazdów k stadionu, czy w stronę Warki będziemy się przemieszczać na latającym dywanie, czy kompletnej dewastacji ulegną te waskie uliczki Sasanki? Niech się cieszą demonstranci z krzyżówek, przez was ten armagedon!

zembaty

Data: 17 wrzeœnia 2017, 14:13 Przez paru oszołomów zniszczona cała okolica. Takie sa skutki terrorystów eko, a gdzie ich troska o przyrode. Patrzeć nie można na te zniszczenia, współczuje tym ludziom, których domy sa obok obwodnicy, ciekawe, czy nie będzie katastrof budowlanych.

fifka

Data: 18 wrzeœnia 2017, 07:17 Ciekawe, ilu Ukraińców pracuje na budowie, bo teraz bez ich pomocy ani rusz.

Nick

Data: 18 wrzeœnia 2017, 18:17 @violka a którędy miałaby przebiegać obwodnica? Nad drzewami??? Wokół GK same lasy więc bez wycinki się nie obeszło.

JB

Data: 18 wrzeœnia 2017, 20:42 proszę bardziej biegłych w organizacji ruchu drogowego o wyjaśnienie:
jak już wszystkie auta z tych wiaduktów, ślimaków, węzłów i zwykłych naziemnych jezdni spotkają się przy wjeździe na most w GK, to na jakich drogach utworzą się i jak daleko sięgną korki?

!

Data: 18 wrzeœnia 2017, 21:00 Mieszkańcom domu przy budowie popekało mieszkanie ..
Kto za to zapłaci...


Nick

Data: 19 wrzeœnia 2017, 20:43 A tym co popękało i pęka od lat przez gigantyczny hałas i korki? I smród spalin pod oknami?
Kto zapłaci hmm???

Im popękało tylko raz, a reszta użera się od lat. Jak skończą wszyscy odetchną. Musi być przez chwilę gorzej by potem było zawsze lepiej.

Zainteresowana

Data: 21 wrzeœnia 2017, 14:30 Na całej długości ul.Zakalwarii nie widziałam żadnego znaku drogowego dotyczącego z jaką prędkością mogą jeżdzić samochody (Wolna Amerykana).