Policjanci będą szczegółowo kontrolować kierowców i pieszych

Dodano: 25 paŸdziernika 2017; Ruszyła policyjna akcja, której celem jest zapobieganie wypadkom śmiertelnym na drogach. W najbliższym czasie czekają nas wzmożone kontrole.

Celem akcji jest zmniejszenie ilości wypadków na drogach na terenie naszego powiatu, bo ich liczba w ostatnim czasie wzrosła. - Od 1 lipca do 16 października na naszych drogach doszło do 24 wypadków. Śmierć poniosło w nich aż 6 osób, a 25 osób zostało rannych – informuje kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Policja już nasiliła kontrole. - Jednym z elementów prowadzonej akcji jest represyjne stosowanie prawa wobec kierowców i rowerzystów popełniających wykroczenia drogowe – mówi Sawicki.

Policjanci mają kontrolować m.in. pieszych, którzy poza terenem zabudowanym poruszają się bez obowiązkowych elementów odblaskowych.

Akcja potrwa do 30 listopada.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (10)

Oli

Data: 25 paŸdziernika 2017, 11:44 Totalnie beznadziejna akcja, kilka dni w listopadzie dbają o bezpieczeństwo, a co z resztą roku, policjanci siedzą w komisariatach i nawet tyłka nie wystawiają.

Plik

Data: 25 paŸdziernika 2017, 14:11 I bardzo dobrze!!! Takie kontrole to powinny byc przez cały rok.... A z innej beczki: OGROMNY UKŁON nalezy sie policji oraz osobom ktore sie do tego przyczyniły za porzadek i spokój pod ośrodkiem w Lininie!! Dzięki waszym ciągłym patrolom mieszkancy Linina oraz okolicznych miejscowosci czuja sie bezpieczniej!!! Teraz mozna spokojnie przejechac a nawet przejść obok osrodka gdzie Czeczenów oraz ich rozbitych aut na ulicy POPROSTU NIE MA!!!!! Cisza jak makiem zasiał.......normalnie jakby zamkneli tą enklawe😀!!! BRAWO DLA WAS

Egon

Data: 25 paŸdziernika 2017, 15:45 Oni tylko informują !
A na ulicy żadnego\"krawenżnika\".
Pod bankomatem to samo,kara musi być .

Nick

Data: 25 paŸdziernika 2017, 18:09 Bardzo pożyteczna akcja!
Idzie zima, krótkie dni, opady, ślisko. Rozumiem brak ścieżek rowerowych i to, że w małym mieście rower to dobry i wygodny środek transportu ale patrząc jak poruszają się rowerzyści i piesi w małych miejscowościach to ręce opadają.

pozytek

Data: 26 paŸdziernika 2017, 00:37 to by byl z akcji przedwszystkim informacyjnych takich jak obecne spoty tv które chociaż obrazują co się może wydażyć od nadmiernej prędkości .. a policja to powinna się zając kryminalistami i patologiami a nie mandaty i z suszarką stać na pochybel portfelom ..

XYZ

Data: 26 paŸdziernika 2017, 13:01 Dlaczego w Polsce spadła ilość osób, które umierają na drogach podczas wypadków samochodowych. Ano dlatego, że stan dróg się poprawił. Mianowicie wybudowano drogi dwupasmowe. A u nas-w powiecie Piaseczyńskim, niestety ta liczba wciąż będzie rosła dopóki nie zostaną wybudowane drogi, które będą miały po dwa pasy w jednym kierunku. Panie Starosto - czekamy i mam nadzieję, że się doczekamy. Budowa obwodnicy GK to pierwszy krok, a co z trasą Piaseczno-Góra Kalwaria?

Paweł

Data: 26 paŸdziernika 2017, 15:44 Byłem niedawno świadkiem \"błyskotliwej\" i \"elokwentnej\" kontroli drogowej, na trasie Łomianki- Młociny. Drogówka zatrzymała chłopaka, który prawidłowo jechał autem Daewoo Tico. Tuż obok luksusowe Jaguary, Audi, BMW pędziły z prędkością grubo powyżej dozwolonej, ale panowie policjanci byli jakby ślepi i głusi.. ;)

martin 1232

Data: 26 paŸdziernika 2017, 17:49 Szkoda że niema żadnej kontroli drogowej między 6 a 7 rano przy lewiatanie nagminne pzejezdżanie na czerwonym świetle,skracanie drogi na podwójnej ciagłej i przejezdzanie koło lewiatanu i do lewiatanu od strony Piaseczna no ale jest zrobiony monitoring i lepiej siedzieć w dzupli niż stanąć i popatrzeć i jak tu ma być bezpiecznie???

paweł

Data: 29 paŸdziernika 2017, 12:18 pic na wodę fotomontaż, jeżdżę ta drogą co drugi dzień w różnych godzinach, ale żadnych patroli nie widziałem - chyba że się pochowali po krzakach, nawet yanosik nie krzyczał, to samo na drodze z Góry do Piaseczna

truteń Zenobiusz

Data: 1 listopada 2017, 19:09 Zabrakło informacji w jakim mieście