Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Powiat wystawia na sprzedaż teren po byłej strzelnicy wojskowej

Dodano: 16 stycznia 2018; Prawie 17 hektarów w sąsiedztwie stadionu i nowo budowanej obwodnicy chce wystawić na sprzedaż piaseczyńskie starostwo.

Teren byłej strzelnicy wojskowej sąsiaduje ze stadionem (fot. mb)

Zgodę na sprzedaż wyraziła na ostatniej sesji rada powiatu. – Nie mamy pomysłu na ten teren. Nie chcemy, żeby leżał odłogiem – przekonywał radnych do głosowania na „tak” wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski.

Nie przekonał wszystkich radnych. – Zastanówcie się, co robicie! Pieniądze są potrzebne, ale nie za wszelką cenę – apelował do zarządu powiatu radny Józef Zalewski z Piaseczna. A radny z naszej gminy Jerzy Bichta przekonywał, że sprzedaż tego terenu to „marnotrawienie dorobku poprzedniego zarządu”. – Czy zabrakło wam już pieniędzy na wypłaty dla pracowników starostwa, że musicie wyprzedawać majątek? – pytał.

Ostatecznie większość radnych zagłosowała za wyrażeniem zgody na sprzedaż tego terenu.

Teren po byłej strzelnicy wojskowej został kupiony przez powiat od Skarbu Państwa, po obniżonej cenie, w 2007 roku. Obecnie jest on wyceniany na ponad 15 mln zł.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (19)

hmm

Data: 16 stycznia 2018, 14:02
Lepiej mieć 17 ha ziemi i ponosić koszt jej utrzymania, czy 15 mln przeznaczyć na rozwój powiatu. Z nieużytków chyba taki sam pożytek jak z nic nierobienia.
Bo radny Zalewski czy Bichta to ż a d n e j konkretnej kontrpropozycji nie złożyli, co raczej na obstrukcję (czy krytykanctwo) wygląda, niż na troskę o rozwój powiatu dla dobra mieszkańców. TYLKO NA TYLE ICH STAĆ?
Przedwyborczą prywatą to pachnie...mości Panowie!

A radny Strzyżewski to choć szczerze przyznał : \"Nie mamy pomysłu na ten teren. Nie chcemy, żeby leżał odłogiem\" – dość już chyba się należał tym odłogiem - może by warto przyjrzeć się innym odłogom i coś z nimi zrobić?
„marnotrawienie dorobku poprzedniego zarządu- do tego ”dorobku Zarządu \" pod wodzą Jana Dąbka radnemu Bichcie nie radzę się odwoływać i go przypominać; ludzie swoje wiedzą i pamiętają to i owo... A ich klub Nasza Gmina-Nasz Powiat to już tylko w Górze współrządzi (wiceburmistrz Rutowicz) - mieszkańcy innych gmin już im podziękowali. A starosta Dąbek dziwnym trafem na vicewójta Prażmowa..... awansował. Taki dobry...

hip-hip-hurra

Data: 16 stycznia 2018, 15:38 Sz.P.Burmistrzu Zieliński !
Szkoda panu było pana z wodociongóf,szkoda było p. z krzakóf nam pana nie żal !
A wszystko dzięki panu prezydentowi .

Andrew

Data: 16 stycznia 2018, 15:45 Chłopaki przychodzili przez tyle lat z prośbami o wybudowanie tam toru Motocrossowego, sami utrzymywali teren i rownali. Odbywały się tam nawet oficjalne zawody pod które gmina pierwsza leciała się podpisać... A teraz ktoś mówi ze nie ma pomysłu na ten grunt ???

bim

Data: 16 stycznia 2018, 17:33 Strzyżewski-PO-Wyprzedaż _dóbr przeciez to u tych partyjniaków normalne

Nie

Data: 16 stycznia 2018, 20:36 Jestem przeciwny sprzedaży, a przede wszystkim powinno sie zrobić pożadek z sytuacją która obecnie tam jest, ktoś wynajmuje teren strzelnicy, mieszkam niedaleko i ciężko wytrzymać gdy bez przerwy strzelają.

sTRZELEC

Data: 17 stycznia 2018, 10:04 A co ze strzelnicą ?

Zlikwidują?


FREAK

Data: 18 stycznia 2018, 14:19 Dobre miejsce na np. galerię handlową, oby tylko nie zakończyło się na zamkniętych osiedlach...

przyczyna

Data: 18 stycznia 2018, 19:26 Piniendze pilnie potrzebne bowiem niektórzy już się nie łapią po wyborach !

X

Data: 18 stycznia 2018, 21:17 Po jakiej cenie został kupiony. Proszę dokładnie pisać artykuły. Jaki będzie zysk powiatu?

lesny

Data: 19 stycznia 2018, 10:01 Juz widze te tlumy chetnych... Najpierw zadluzaja gmine fundujac nam skwerki, zegary sloneczne i inne pierdoly, a potem nie maja kabzy i wyprzedaja co sie da. Pewnie kupi zaraz jakis radny badz pokatny po preferencyjnej cenie.

Waldek

Data: 21 stycznia 2018, 15:07 Ciekawy jestem czy Zieliński zdążył sprzedać targowisko deweloperowi,bo jeśli zdążył to III kadencja już mu nie potrzebna.

Mirek

Data: 24 stycznia 2018, 09:35 Typowo wiejskie myślenie, niech stoi odłogiem i chwastem zarasta... Szkoda słów.

hmm

Data: 24 stycznia 2018, 13:07 @Mirek
Otóż to, bo najlepiej to brać z gotowego lub...cudzych kieszeni.

Niki

Data: 1 lutego 2018, 22:51 Szkoda, że wcześniej nie zostało to pomyślane przed budową obwodnicy. Można by było powiększyć obszar OSiR-u od stadionu do lasu i pobudować sportowe obiekty a tak teraz i terenu należącego do stadionu zaczyna ubywać .

Lach z Weteranowa

Data: 3 lutego 2018, 22:09 Sprzedali muzułmanom pod budowę meczetu?

młody sportowiec

Data: 4 lutego 2018, 06:37 @Niki
Jeśli sprzedadzą będą \"kanapki\" a jaśniej 10% !
Za liceum jest boisko i bieżnia , nigdy nie widziałem by ktoś korzystał z tgo obiektu ,chyba że ta młodzież która kopie piłkę ukrakiem ale musi przeskoczyć przez ogrodzenie.
Na budowę UE daje kasę ,a gminy nie stać na trenera czy nauczyiela (opiekuna) z prawdziwego zdarzenia !

drwal

Data: 9 lutego 2018, 13:03 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

O ja nie mogę!

Data: 20 lutego 2018, 14:40 Jak napisałeś porządek! Takie błędy robić!

druch boruch

Data: 7 kwietnia 2018, 07:03 Czas najwyższy zbudować tam remizę strażacką dla osp.
Ale z siedzibą zawodowych z Piaseczna by mieli bliżej,bo ciągną swoje wozy bojowe niemal codziennie.
Inna sprawa że nasi \"złodzieje \" robią podchody by obecną siedzibę straży zajumać.