Przeciągają się prace remontowe na Kalwaryjskiej. Starostwo przeprasza

Dodano: 14 listopada 2017; W ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont ulicy Kalwaryjskiej. Jednak po zerwaniu nawierzchni prace utknęły w martwym punkcie.

We wtorek przy będącej przedłużeniem Kalwaryjskiej ulicy Zakalwaria, obok cmentarza, pracownicy starostwa rozpoczęli nakładanie asfaltu

- Jak długo może trwać układanie nawierzchni? Dlaczego nikt nie interesuje się tym remontem – napisał w mailu do naszej redakcji zdenerwowany mieszkaniec.

Za remont odpowiedzialne jest piaseczyńskie starostwo (ulica Kalwaryjska to droga powiatowa). Tak opóźnienie prac tłumaczy wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski: - Frezowanie starego asfaltu zlecamy firmie zewnętrznej, natomiast nową nakładkę asfaltową robią pracownicy starostwa. Nie zawsze te dwie czynności udaje się tak skoordynować, żeby następowały bezpośrednio po sobie – przekonuje.

Złośliwości pod adresem powiatu nie szczędzi gmina. Na facebookowym profilu redagowanym przez samorząd Góry Kalwarii o realizowanym przez powiat remoncie możemy przeczytać m.in. „Cieszymy się i podobnie jak mieszkańcy z niecierpliwością czekamy na zakończenie robót”.

Starostwo bije się w piersi. - Pozostaje mi tylko przeprosić mieszkańców za niedogodności. Do środy prace powinny być skończone – zapewnia wicestarosta Strzyżewski.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (17)

Eddi

Data: 14 listopada 2017, 11:27 Czy będą kary dla wykonawcy tej drogi,a może filmik propagandowy jak w Dobieszu?

rrr

Data: 14 listopada 2017, 11:51 Ten Pan od nakładek powinien już dawno nie pracować w Starostwie! Jest z PO i co na to koledzy z PIS???


Robson

Data: 14 listopada 2017, 11:57 A nikt się nie zainteresuje drogą i parkingiem na Mickiewicza przy Szpitalu Św Anny w Piasecznie zerknijcie co tam sie dzieje niech ktoś się tym zainteresuje..

ja

Data: 14 listopada 2017, 12:01 Radni powiatowi z wicestarostą na czele to zamiast naszej skarpy niech pilnują lepiej dróg. Opóźnienie i co nic.? My za wszystko płacimy. Odpowiednie służby powiadomione.

Kto mieczem wojuje...

Data: 14 listopada 2017, 14:52 Filmik propagandowy Starostwa wykonany za nasze pieniądze o t...ek potłuc. Jednak nie ludzie są najważniejsi.

ja

Data: 14 listopada 2017, 14:55 do Robson: Takich ulic i spraw jest dużo więcej. Za pieniądze podatników się promują a robota jest niezrobiona

Zapytanie

Data: 14 listopada 2017, 14:56 Czy będą naliczone kary?

mieszkaniec

Data: 14 listopada 2017, 16:09 @Zapytanie
Kary powinny być dla ZGK (i to nie umowne) który nie potrafi odtworzyć nawierzchni po swoich awariach !

konsekencje muszą być

Data: 14 listopada 2017, 18:21 czekali na deszcz żeby totalnie spiepszyć... to co powinno być zrobione dobrze
część przy żydowskim robili wczoraj wieczorem
tuż po deszczu
przecież tu chodzi o bezpieczeństwo kierowców


Nick

Data: 14 listopada 2017, 18:43 Złośliwości nie szczędzi gmina pisząc, że też czekają na zakończenie robót??? To jest złośliwość?!?!
Ale jak coś się dzieje to wszyscy na gminę walą, razem z redaktorem.
Widać kogo wspiera ta strona...


Bobby

Data: 14 listopada 2017, 20:33 Gmina nie szczędzi złośliwości? To chyba powiat nie szczędzi złośliwości zazwyczaj. Gmina delikatnie przypomniała w imieniu mieszkańców.

wyborca

Data: 14 listopada 2017, 23:05 No, w końcu ktoś przemówił, przeprosił, wytłumaczył. Szkoda, że nie wcześniej. A jak ktoś ma problem skoordynować tak proste dwie czynności, to .... nie powinien zajmować stanowiska kierowniczego. Aż strach pomyśleć co by było gdyby np. musiał skoordynować gotowanie obiadu z praniem i pilnowaniem dzieci. To może do którejś gospodyni domowej na nauki z koordynacji kierowników starostwa wysłać?

Gaja

Data: 14 listopada 2017, 23:33 Zaczną jak spadnie śnieg to przecież norma.

XYZ

Data: 15 listopada 2017, 13:47 W Dobieszu chodnik wzdłuż ulicy Mazowieckiej Starostwo zaczęło robić na przełomie Lipca i Sierpnia tego roku. Napisałem tego, gdyż na pewno w tym roku nie skończą. Wyobraźcie sobie że do dziś zrobiono ~200mb. To się nazywa szacunek dla pracy.

wpi

Data: 15 listopada 2017, 17:21 Dobrze było przynajmniej cebularze z WG WKZ i tp.. zwalniali!!

Aleksander

Data: 15 listopada 2017, 17:23 Tyle macie czasu, żeby tu pisać! Lepiej weźcie się za wodę i pilnujcie, żeby syfu ludziom do kranów nie podawać. A za remonty dróg też byście się wzięli, jak wygląda Batorego, Kościuszki czy Mickiewicza? Dziura na dziurze?

hmm

Data: 17 listopada 2017, 11:02 \"Złośliwości pod adresem powiatu nie szczędzi gmina.\"....

Wojna domowa, wojna domowa.
Woja na gesty, wojna na słowa....

Ludzie, czy w tych wojenkach chodzi o ludzi czy raczej o stołki? Kampanię wyborczą 2018 zaczęto??

Nie dajmy się zmanipulować, bo za wszystko zapłacimy..my! Za zły wybór również.