Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Remont mostu. Czy ruchem w godzinach szczytu będzie kierować policja?

Dodano: 11 maja 2018; Do końca prac remontowych na moście, a więc do połowy czerwca, na przeprawie przez Wisłę obowiązywał będzie ruch wahadłowy.

Korek w stronę Grójca czasami sięga aż do Chynowa (fot. mb)

Mimo że remont zaczął się z początkiem maja, prawdziwy dramat rozpoczął się w bieżącym tygodniu, kiedy na moście na dobre wprowadzono ruch wahadłowy. To spowodowało nie tylko paraliż komunikacyjny miasta, ale i ogromny korek na wszystkich drogach prowadzących do ronda.

- Remont mostu jest niezbędny i był robotą planowaną – przekonuje Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie zgadza się z opinią, że z pracami można było poczekać do czasu zakończenia budowy obwodnicy Góry Kalwarii. - Nie jest możliwe wykonanie tych prac po oddaniu do ruchu obwodnicy Góry Kalwarii, ponieważ termin zakończenia prac przy obwodnicy przypada na koniec 2019 r., a naprawy bieżące należy wykonywać sukcesywnie, w miarę potrzeb – mówi.

Władze naszej gminy przekonują, że o rozpoczęciu remontu nie zostały oficjalnie poinformowane przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad. -  Gdy tylko - nieoficjalnie - dowiedzieliśmy się, iż ruszają prace, skierowaliśmy do GDDKiA pismo z prośbą o przesunięcie remontu na wakacje ze względu na spodziewane duże utrudnienia w ruchu – informuje Robert Korczak z Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii.

- Wczoraj [w czwartek – red.] podczas kolejnej rady budowy obwodnicy zastępca burmistrza Jan Wysokiński stanowczo zwrócił się do przedstawicieli Generalnej Dyrekcji, by zrobiła, co w jej mocy, by ograniczyć komunikacyjne uciążliwości – dodaje Korczak.

W piątek władze Góry Kalwarii zwróciły się też o pomoc do policji. W skierowanym do Komendy Powiatowej w Piasecznie piśmie proszą, by policjanci w godzinach szczytu ręcznie kierowali ruchem na rondzie oraz żeby wzmogli kontrole na drogach lokalnych, po których – pomimo zakazu – poruszają się  tiry próbując objechać korek.

- Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy tego pisma. Kiedy do nas dotrze, będziemy mogli ustosunkować się do próśb i wniosków w nim zawartych – powiedział naszemu portalowi w piatek po godzinie 13.00 komisarz Jarosław Sawicki, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (14)

Zniecierpliwiony kierowca

Data: 11 maja 2018, 14:03 Jak zwykle wymoweczki się znajdą, a zajadacz chleba musi cierpieć. Nienawidzę polityków w naszym kraju :(i innych szmat

Killzone

Data: 11 maja 2018, 14:40 Bosze, ale nieudacznicy. Pańskie stanowcze wystąpienie p. Wysokinski mamy głęboko w ... .

Jan

Data: 11 maja 2018, 15:19 Chyba od strony Grojca

xyz

Data: 11 maja 2018, 16:11 Ten kto wymyślił ten remont w takim czasie powinien dostać nakaz codziennego przejazdu tą trasą w jedną i w drugą stronę. Teraz, aby dojechać do pracy trzeba wyjechać minimum godzinę wcześniej lub pływać promem (koszt za samochód osobowy 9 zł). Kto nam odda ten czas i pieniądze? Polecam urzędnikom pojeździć tą trasą w takiej sytuacji.

Luki

Data: 11 maja 2018, 17:35 No tak a prace remontowe już podobno przedłożone przynajmniej o miesiąc bo most jest w gorszym stanie niż pierwotnie zakładano

Wladza

Data: 12 maja 2018, 10:32 Niby jest władza a i tak g.. moze za przeproszeniem no więc drodzy rodacy demokraci czas wybrać lepsze władze w nadchodzących wyborach które będą nie tylko się nazywać ale i działać

X

Data: 13 maja 2018, 00:06 Policja szuka świadków zdarzenia?

Robson

Data: 13 maja 2018, 16:00 Milicja z Góry Kalwari lepiej niech pilnuje komendy bo im ją ukradną a ruchem niech piaseczno drogówka się zajmie

szofer

Data: 13 maja 2018, 16:25 A co nas obchodzi korek w kierunku Grójca .
(podpis pod zdjęciem)

wyborca

Data: 13 maja 2018, 21:10 1.wystarczyłoby ustawić sygnalizację świetlną przed rondem i jadące na most samochody nie blokowałyby przez cały czas przejazdu przez rondo, tym co nie jadą trasą nr 50 no ale to wymagałoby nie lada myślenia!!
2 prace powinny być wykonywane w godzinach wieczorno nocnych tak jak w cywilizowanym świecie!!
3 kiedy w końcu nasi decydenci popatrzą na rozwiązania komunikacyjne na świecie i postawią na komunikację miejską i podmiejską zbiorową ale nie w wersji bydlęcych wagonów rodem z ZSRR tylko szybki!!!, wygodny i ekologiczny transport
Przy okazji.. tyle było mowy o smogu w okresie zimowym. Obecny smog ze spalin i promieniowania słonecznego jest o wiele, wiele bardziej szkodliwy, bezpośrednio rakotwórczy a My mieszkańcy Góry Kalwarii jesteśmy od wielu lat na jego działanie narażeni. Mogę dać głowę, że wskaźnik zachorowalności na nowotwory i śmiertelności w naszym mieście jest wyższy, niż w kraju a po tak zorganizowanym remoncie będzie jeszcze wyższy! A władze, to powinny interweniować w tej sprawie nawet u samego prezesa prezesów bo odpowiadają za nasze zdrowie i bezpieczeństwo - dobra najwyższe!!!!
I jeszcze modny temat policji - może ruszycie d... bo nas rozjeżdżają, jadą TIRy po małych osiedlowych uliczkach! Dlaczego nie ma działań prewencyjnych policji!!

nsz

Data: 14 maja 2018, 10:27 Gdyby remont robiło 10 ludzi na trzy zmiany to w tydzień by skończyli, a nie 1,5 miesiąca.

R.Leon

Data: 15 maja 2018, 09:13 Krotko i wezlowato.Niech mi ktos pokaze co sie w GK odbylo normalnie/skarpa?,skwerek?,Kalwaryjska?/itp

Rubel

Data: 15 maja 2018, 14:14 Remont robi 3-4 Mietków. Prace powinny trwac 24/7. Do tego calkowity brak elastyczosci. Np natezenie ruchu z Grojca to 30 a do Grojca 130. Jednak czas otwarcia drogi jest taki sam dla obu kierunkow. O wnioski nie trudno.

Ja

Data: 16 maja 2018, 17:21 Panie Mateuszu Pan jako radny powiatowy i radny Sejmiku tak wiele zrobił dla Góry Kalwarii że.... szkoda iż nie pomógł Pan panu Parolowi w rozwiązaniu problemu zalewania ul. Kalwaryjskiej. A gdyby poprosił Pan jeszcze pana Strzyzewskiego z PO to problem byłby rozwiązany. I pan strzyzewski mógłby na swoich plakatach wyborczych napisać o czymś co sam dokonał a nie podpinalby się pod dokonania Burmistrza góry kalwarii czy Starosty Powiatu.