Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Rozpruli chodnik i zostawili. Po naszej interwencji obiecują naprawić

Dodano: 7 lutego 2018; Od prawie miesiąca fragment chodnika przy ulicy Armii Krajowej jest rozpruty i odgrodzony barierką. – Kostka brukowa wala się po ulicy, ale nikogo to nie interesuje – denerwuje się nasz Czytelnik.

O interwencję w tej sprawie nasza redakcja została poproszona za pośrednictwem Waszego Sygnału. „Jacyś ludzie rozwalili ten chodnik miesiąc temu, bo podobno naprawiali jakąś rurę. Dziury nie załatali do tej pory” – napisał „mieszkaniec AK”. Dodaje on, że taka sytuacja jest niebezpieczna, tym bardziej, że kostka brukowa z rozebranego chodnika „wala się po ulicy”.

Robert Korczak z urzędu miejskiego w Górze Kalwarii przyznaje, że ubytek w chodniku jest pozostałością po pracach wykonywanych w tym miejscu przez gminną spółkę - Zakład Gospodarki Komunalnej. - ZGK usuwał awarię wodociągu. Spółka zapewniła nas, że pilnie - gdy tylko pozwoli pogoda - odtworzy nawierzchnię – informuje Korczak.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (29)

Czytelnik

Data: 7 lutego 2018, 10:40 Ja pier.... kiedy oni maja to poprawic jak caly czas jest mroz i sie nie da robic robot ziemnych. Normalnie sensacja wywolana przez tego pana!!!

Nick

Data: 7 lutego 2018, 16:02 Z igły widły, ciągle panika i wyolbrzymianie sytuacji...
Przewrażliwieni niektórzy są.

pokrzywdzony przez zgk

Data: 7 lutego 2018, 16:44 Niech ZGK nie używa słów których znaczenia nie zna !
odtworzyć to :

przywrócić dawny stan zrekonstruować , odbudować , odrestaurować , zrewaloryzować , rewaloryzować , zregenerować

marianek

Data: 7 lutego 2018, 16:58 Apel do ZGK i p. KORCZAKA ;proszę o zainteresowanie się dołami i zapadlinami w chodnikach przy głównych ul. Góry kalwarii. Najlepiej obrazuje ich stan woda po opadach ,deszczu wtedy widać te zapadliny, ,chodniki nie były remontowane od czasu ich ułożenia. Nic nie trwa wiecznie panowie za to odpowiedzialni. Chociaż jest jeden wyjątek ,na ul. Pijarskiej przy wejściu do DOMU KULTURY W G ORZE KALWARII taka dziura została naprawiona bo byłby wielki wstyd gdyby wchodzący tam ludzie nabierali wody do butów po opadach deszczu,a cała ta robota była banalnie prosta p. dyrektorze z ZGK polegała na wyjęciu kosti brukowej ,podsypanie zaprawy cementowo piaskowej i ponownym jej ułożeniu,technologię już podałem nie będe miał roszczeń z tego tytułu pan jest przecież budowlańcem i to zna.proszę aby osoby za to odpowiedzialne potraktowały wszystkie dziury w chodnikach jak tę przy budynku Domu Kultury na Pijarskiej. I na koniec,odnoszę wrażenie że urzędnicy gminni nje mieszkają w Górze, a jeżeli tak to pewnie widzą tak samo problem jak JA .WIDZĄ a nie GRZMIĄ I NIECH CZASAMI POMYŚLĄ ŻE NASZE MIASTO POWINNO WYGLĄDAĆ ŁADNIEJ-wszak bierzecie za to pieniądze.


horror

Data: 7 lutego 2018, 17:57 Po gminie grasuje rozpruwacz chodników! Uważajcie na siebie... chodniki :)

mieszkaniec

Data: 7 lutego 2018, 18:37 Na tą chwilę sprawa mało ważna z uwagi na warunki pogodowe. Więc Redakcja nie ma się czym chwalić o swojej interwencji. Może Redakcja by się dowiedziała JAKIE KONSEKWENCJE WYCIĄGNĄ PAN BURMISTRZ W ZGK PO ZATRUCIU WODY I NIE POINFORMOWANIU MIESZKAŃCÓW przecież obiecywał , że konsekwencje wyciągnie i co dalej ???????

Oki

Data: 7 lutego 2018, 20:41 Żadna panika, taka sama sytuacja miała miejsce na rogu Kilińskiego i Pijarskiej, rozkopali i zostawili dołek na samym skrzyżowania. Prośby o to by poprawić drogę nic nie dały, interweniowała GDDKiA ZGK Góra Kalwaria naprawił jeszcze tego samego dnia. Więc można.

nikoś1

Data: 8 lutego 2018, 09:46 Z tego wynika ,że miejscowość powinna zmienić nazwę na DZIURA!

hmm

Data: 8 lutego 2018, 11:21 @Nick
\"Przewrażliwieni niektórzy są.\"
- drwal,
- słupki na Pijarskiej,
- nieznani sprawcy (wielokrotni),
- skwerek za milion,
- zardzewiałe latarnie,
- walka z zielenią,
- bunga-bunga,
- casus pani Sylwii,
- zdrowa woda,
- wiele innych \"zdarzeń\".

Było czas przywyknąć. Dziwne, że niektórzy jeszcze się dziwią. I nadal są przewrażliwieni.


Nick

Data: 8 lutego 2018, 15:38 @hmm To nie koniec świata, niektórzy po suszach nie mieli wcale wody miesiącami!!! Przypadek z tym balem to pewnie mogła być i plotka i kłamstwo, zardzewiałe latarnie wszędzie są, w Polsce wszędzie się usuwa drzewa sadząc \"tyczki\" mówiąc że to w trosce o ochronę środowiska itd.

Zawsze może być gorzej a tu często z byle czego robi się wielką aferę.

czytelnik

Data: 8 lutego 2018, 16:11 @ mieszkaniec
Niczego więcej po spółce nie należy się spodziewać !
Co zaś tyczy się konsekwencji to sprawa zostanie załatwiona z \"urzędu\" bowiem to koniec pana burmiszcza.
Z radnymi też sobie damy radę.
W listopadzie mam nadzieję.

hmm

Data: 8 lutego 2018, 17:12 @Nick
\"To nie koniec świata, niektórzy po suszach nie mieli wcale wody miesiącami!!!\" = czy z tym wcale i miesiącami to nie \"plotka i kłamstwo\" - bo przykładu żadnego nie widzę.

\" Przypadek z tym balem to pewnie mogła być i plotka i kłamstwo,\" - tylko zbyt dużo faktów wielu przytaczało.

\" zardzewiałe latarnie wszędzie są,\" - nie sądzę, by wszędzie (choć z czasem żelazo rdzewieje) ; tudzież by zardzewiałe za nowe \"sprzedawano\".

\" w Polsce wszędzie się usuwa drzewa sadząc \\\"tyczki\\\" mówiąc że to w trosce o ochronę środowiska itd.\" - znów wszędzie, gdzie argumenty na owo wszędzie? Nie chcę podejrzewać o pustosłowie, hasłowość czy...

\"Zawsze może być gorzej a tu \" - czy tu nie może być lepiej... trochę częściej...nie zawsze, ale częściej.

Dobrze, że choć tyle \"przypadłości\" dostrzegłeś i oceniłeś - choć w mym tekście jest ich więcej.
Czy te pominięte trudniejsze do obrony?


Konrad

Data: 9 lutego 2018, 08:06 Do CZYTELNIK - taa, z powodu mrozu nie da się robić prac ziemnych... Ja z okna swojego domku na Wojska Polskiego widzę, że cały czas trwają prace ziemne przy obwodnicy na Cedronie (widzę pomarańczowe migające światełko maszyny i słyszę jej charakterystyczny dźwięk pip pip pip). Poza tym ile razy jestem w czerskiej Biedronie to widzę, że prace przy obwodnicy trwają, tak samo między Kątami a Baniochą. Tu się da mimo zimy i mrozu a na ul. AK już mróz przeszkadza? Dziwne masz podejście.

Ja

Data: 9 lutego 2018, 09:12 Zgk ma więcej rozsądku niż wicestarosta który chwalił się zalatanymi dziurami na ul. Kalwaryjskiej a za tydzień już pieniądze poszły na marne bo spowrotem pojawiły się dziury. Dlatego jak ktoś ma pojęcie o pracy to nie załata dziur przy niesprzyjających warunkach pogodowych: deszcz, mróz. Nie swoje pieniądze bardzo łatwo się wydaje co widać po budynku starostwa wyremontowanym za grube miliony. I co przeszklone ściany i biura podawcze na dole. A na gorze u VIP co się dzieje... No widać po ostatnie sesji w powiecie.

Nick

Data: 9 lutego 2018, 12:30 @hmm nie będę już zwracał uwagi na takie drobnostki. Przykłady? Warszawa. Rozejrzyj się wszędzie się wycina i sadzi malutkie drzewka mimo że tamte duże były zdrowe. Zardzewiałe latarnie to wszędzie są.
Ludzie w różnych małych miejscowościach nie mieli wody ponad rok! Było o tym głośno ale widocznie słyszysz co chcesz.

hmm

Data: 9 lutego 2018, 14:02 @Nick
Nie dostrzegłem odpowiedzi na me wątpliwości:

- \"czy z tym wcale i miesiącami to nie \\\"plotka i kłamstwo\\\" - bo przykładu żadnego nie widzę.: - zamiast \"Ludzie w różnych małych miejscowościach nie mieli wody ponad rok! \" wdzięczny będę za podanie kilku nazw tych miejscowości z naszej Gminy; tyko kilku, nie wszystkich,
- \" zardzewiałe latarnie wszędzie są,\" - nie sądzę, by wszędzie (choć z czasem żelazo rdzewieje) ; tudzież by zardzewiałe za nowe \"sprzedawano\". Zamiast \" Zardzewiałe latarnie to wszędzie (znów pustosłowie z tym wszędzie) są. \" chcę przeczytać, gzie (poza Górą) \"zardzewiałe za nowe \"sprzedawano\"\",
- i na koniec \"Zawsze może być gorzej a tu \" - czy tu nie może być lepiej... trochę częściej...nie zawsze, ale częściej.\" zapytam wprost: \" - czy tu nie może być lepiej... trochę częściej...nie zawsze, ale częściej.\",

-\" Dobrze, że choć tyle \"przypadłości\" dostrzegłeś i oceniłeś - choć w mym tekście jest ich więcej.
Czy te pominięte trudniejsze do obrony?\" - te trudniejsze rzeczywiście odpuszczę z widocznych powodów...marianek

Data: 9 lutego 2018, 18:16 Do hmm pisz człowieku po polsku, a nie półsłówkami cały Twój styl pisowni to o kant d....y potłuc.

Nick

Data: 9 lutego 2018, 21:58 @hmm widzę, że nie wiesz w ogóle co się w Polsce dzieje i wierzysz w plotki na temat tego balu itp. A na resztę co nie odpowiem to powiesz, że białe jest czarne więc szkoda pisać.
I nie pisałem, że miejscowości w gminie nie miały wody tylko w Polsce, rozejrzyj się.

Nick

Data: 9 lutego 2018, 22:00 A lepiej może być tylko jak widać wszyscy są nastawieni na narzekanie jak widać.

Nick

Data: 10 lutego 2018, 13:30 @hmm to przeczytaj ponownie.

Niestabilny

Data: 10 lutego 2018, 17:17 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

leśny

Data: 11 lutego 2018, 10:03 I znowu ten sam pan i radny i kierownik kanalizacyjny winien !
Niedługo wybory -pamiętajcie !

Wojtek

Data: 11 lutego 2018, 18:58 Szanowni krytykanci, jak wam nie pasuje mieszkać w GK to wy...........ć (wyjechać) ktoś wybrał takie władze i była to wola suwerena.W Pierdziszewie czy w Zadupinie czekają na was

miksuś

Data: 11 lutego 2018, 19:44 Zgk ma więcej rozsądku niż wicestarosta ::
z proporcji wpisów to nie wynika, chyba, że ktoś liczy w nowym systemie \"27:1\"


Ja

Data: 13 lutego 2018, 22:11 Wreszcie się rozwali ten układ w starostwie. Teraz dobiorą się im do d...y.

hmm

Data: 14 lutego 2018, 11:04 @marianek, Nick &Co.

Mądrej głowie dość po słowie...

\"Ludzie w różnych małych miejscowościach nie mieli wody ponad rok! \" - i przeżyli?

Nick

Data: 14 lutego 2018, 18:26 @hmm reprezentując taki żenujący poziom inteligencji odpowiedz sobie sam.

Niestabilny

Data: 15 lutego 2018, 18:55 ; ) Po tygodniu załapał pan czy kolega zadzwonił ? ; )

Filip

Data: 25 lutego 2018, 19:44 @Wojtek
Piszesz że ktoś te władze wybrał !
Nie do końca, gdyż znany jest przypadek kiedy pewien radny się nie załapał i zrobił taką awanturę że jest radnym do dnia dzisiejszego.
I wiem że gdyby nie dostał żadnego głosu też będzie !