Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Sołtys pozyska – wieś zyska, czyli gdzie znaleźć pieniądze na rozwój

Dodano: 12 marca 2018; Skąd pozyskiwać pieniądze na rozwój swoich wsi – o tym rozmawiali sołtysi z powiatu piaseczyńskiego podczas specjalnej konferencji.

„Sołtys pozyska – wieś zyska” – pod takim hasłem odbyła się w poniedziałek Piasecznie konferencja z udziałem sołtysów z całego powiatu.

Jednym z inicjatorów spotkania był Zbigniew Adamczyk, gospodarz wsi Czaplin, położonej na terenie gminy Góra Kalwaria. W czasie konferencji rozmawiano przede wszystkim o tym, skąd gospodarze sołectw mogą zdobywać pieniądze na rozwój swoich wsi.

– Życzę państwu, żebyście nie musieli zastanawiać się, skąd brać fundusze na rozwój swoich wsi, a myśleli jedynie nad tym, co dobrego można za te pieniądze zrobić dla waszych miejscowości – witał przybyłych wicestarosta piaseczyński Arkadiusz Strzyżewski.

W całym powiecie piaseczyńskim jest 175 sołectw (najwięcej, bo 37, na terenie gminy Góra Kalwaria). W ponad połowie w nich (dokładnie w 50,8%) funkcje sołtysa sprawują kobiety.

(mb)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

wredny

Data: 12 marca 2018, 16:03 Wczoraj w zasięgu kamery na kinie był wypadek !
Czyżby osoba sprawcy spowodowała że artykułu nie będzie ?

Obcy

Data: 12 marca 2018, 17:32 Czy to sołtys ?
Zdjęcie nie podpisane ,a butów nie widac !

XYZ

Data: 13 marca 2018, 08:38 Skąd te pustki na sali, ano stąd, że godziny zostały dobrane tylko pod urzędników, a nie pod Sołtysów, którzy pracują zawodowo. Na przyszłość proszę wyciągnąć wnioski!!!

do XYZ

Data: 14 marca 2018, 15:23 A co urzędniczy odpracowują pańszczyznę? Są godziny pracy i tyle- każdy ma prawo do odpoczynku. Myślisz, że niektóre grupy zawodowe są do Twojej dyspozycji całą dobę!!!!!

Pa

Data: 14 marca 2018, 18:59 A tymczasem z gazety piaseczyńskiej dowiadujemy się że mamy śmietnik przy cmentarzu !
Jeżeli wywożą tak blisko należy obniżyć cenę za wywóz.
Co Wy na to ?

wyborca

Data: 14 marca 2018, 22:32 Cieszę się, ze widzę p. Paprocką. Trzymaj się kobieto, dobrze, że ludzie w Kątach nie zachowują się jak byli kolesie z PiS no ale stołek sołtysa nie taki atrakcyjny jak miejsce w zarządzie i obiecany stołek burmistrza w wyborach samorządowych

XYZ

Data: 15 marca 2018, 20:05 Skoro konferencja była dla Sołtysów, to godziny powinne być dostosowane dla nich, a nie dla urzędników, którzy zaliczyli swój kolejny dzień pracy. 8-16 i poza tymi godzinami nic urzędnika nie obchodzi. A taki Sołtys jest dyspozycyjny dla swych mieszkańców przez cały czas. Szkoda tylko, że nie zarabia tyle ile urzędnik. Ale szacunku oraz autorytetu Sołtysa nie kupuje się za pieniądze.