Szlachetna Paczka ma już lidera, teraz poszukuje wolontariuszy

Dodano: 4 wrzeœnia 2017; - Mamy już lidera na teren Góry Kalwarii, poszukujemy teraz wolontariuszy – mówi Anna Tryniszewska, koordynator regionalny projektu Szlachetna Paczka.

Liderem projektu Szlachetna Paczka jest w Górze Kalwarii Igor Protasowicki. – Obecnie szukamy wolontariuszy do pracy przy tworzeniu historii rodzin i utrzymywaniu kontaktu z darczyńcami. Zgłosić się może każdy. Osoby pełnoletnie zostaną pełnoprawnymi wolontariuszami Paczki, natomiast niepełnoletnie wolontariuszami wspierającymi – zachęca Igor Protasowicki.

Rolą wolontariusza Szlachetnej Paczki, czyli SuperW, jest budowa relacji z rodzinami, którym potrzebna jest pomoc, oraz z darczyńcami. Każdy SuperW zostaje opiekunem konkretnych rodzin.

Więcej o roli wolontariusza można dowiedzieć się na stronie internetowej www.superw.pl - tam też można zgłosić się jako wolontariusz.

Szlachetna Paczka to jest program skierowany na udzielanie mądrej pomocy ludziom, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej - bezrobotnym, dotkniętym chorobą lub starszym. Organizatorem jest Stowarzyszenie Wiosna założone przez ks. Jacka „Wiosnę” Stryczka w Krakowie.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Adolf

Data: 10 wrzeœnia 2017, 07:50 Tu niewiele da się zakręcić ,większe możliwości są u 0wsika !