Teraz rosną tu brzózki. Czy wkrótce powstanie duże osiedle mieszkaniowe?

Dodano: 4 lipca 2017; Spółdzielnia Mieszkaniowa w Górze Kalwarii wystawiła na sprzedaż dwuhektarowy teren u zbiegu ulic Rybie i Budowlanych.

- To teren przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne, można tu stawiać sześciokondygnacyjne budynki – zachwala prezes spółdzielni Krzysztof Rychlewski. Na gruncie pomiędzy ulicą Budowlanych a stacją paliw mogłoby powstać duże osiedle mieszkaniowe, porównywalne z tym przy ulicy Skierniewickiej.

Za grunt o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych spółdzielnia chce uzyskać ponad 9 mln zł. Na co zamierza przeznaczyć te pieniądze? – Na niezbędne remonty, termomodernizację budynków oraz uszczelnienie dachów – wylicza prezes. Przekonuje, że remonty są niezbędne, a dzięki sprzedaży terenu spółdzielnia uniknie zaciągania kredytów.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (22)

Kasia

Data: 4 lipca 2017, 10:10 Pieniążki się rozeszły panu prezesowi? Rozejdą się i te .Wyremontowal swój blok ,ogrody piękne przy nim zrobił.W koncu ma w tym bloku dwa mieszkania .Niezła fucha Panie Rychlewski

kamery atrapy

Data: 4 lipca 2017, 14:31 moze te 9 MILIONÓW przeznaczy nam prezesik na PRAWDZIWE kamery monitoringu na osiedlu a nie ATRAPY które niby coś rejestrują !!!!!!!!!!!!!!!!!
zapłcili za nie jak za prawdziwe a te pieniążki co niby dali za nie mają w kieszeni


mieszkaniec skierniewickiej

Data: 4 lipca 2017, 14:32 bedziemy blokować niszczenie zieleni !!!!!!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec GK

Data: 4 lipca 2017, 15:19 no jak to tak , brzuski narodowy symbol wycinać, no chyba że krzyże będą robić

do mieszkańca GK

Data: 5 lipca 2017, 11:29 \"brzózki \" zobacz jaki błąd zrobiłeś gamoniu ha ha ha no nie mogę...w tytule masz napisane ,a Ty co...przez u zwykłe napisałeś i \"s\" zamiast \"z\" (szukaj odmiany).

Marcins

Data: 5 lipca 2017, 14:10 Grunty sprzedaje się tylko raz. Czy organy Spółdzielni Mieszkaniowej w Górze Kalwarii rozważały budowę przez nią w tym miejscu domów wielorodzinnych? Trochę trzeba przy tym posiedzieć, ale będzie można zarobić i będzie kaska na stopniowe remonty.

Kasia

Data: 5 lipca 2017, 14:37 Tak ,Już widzę jak będziecie blokować. Ile osób ze skierniewickiej było na walnym? Jak podjechał autobus to jedna osoba wsiadla .Mogliby wszystko przegłosować w waszym imieniu. Prezes zrobi co zechce aby sobie doradzić.

leon

Data: 5 lipca 2017, 14:43 Mieszkaniec GK !
weź korepetycje ignorancie .

0laf

Data: 5 lipca 2017, 16:15 Pieniądze bierze się tylko raz,ale to my weźmiemy,za kilka lat będzie inny prezes nie będziemy przysparzać mu bonusów !

pp

Data: 6 lipca 2017, 06:41 współczuję mieszkańcom osiedla. Zamiast placu zabaw dla dzieci, miejsca na spacery, zieleni i miejsc parkingowych opłacany przez nich pracownik funduje im sąsiedztwo osiedla zamkniętego. Z czym to się wiąże? Pierwszy problem to będzie z parkowaniem. Drugi to będzie z wyjazdem. Już teraz ludzie narzekają, że ciężko wyjechać w stronę Piaseczna. To jak Wam przybędzie samochodów razy dwa to będziecie stali po pół godziny rano żeby dojechać do skrzyżowania z Pijarską. Nie liczcie na to że deweloper zbuduje odpowiednią ilość miejsc parkingowych. Macie przykład obok na ul. Szopena. Tam mieszkańcy parkują nie na swoim osiedlu tylko wokół niego. Tutaj będą parkować na Waszych ogólnodostępnych miejscach.

pp

Data: 6 lipca 2017, 06:47 Opłata na fundusz remontowy wzrosła trzykrotnie w ostatnim roku. To jednak nadal mało. Ciekawe dlaczego? SM ma długi np. wobec ZGK są to zaległości większe niż za miesiąc i na sumę sześciocyfrową. Zapytajcie swojego prezesa ile spraw SM przegrała w sądzie. To też są nie małe koszty pokrywane z Waszego czynszu! Prezesa pensja poszła w górę razy dwa, a w zamian marnotrawi Wasze pieniądze. Wy dalej siedźcie w domu i udawajcie że nic się nie stało.

mieszkanka

Data: 6 lipca 2017, 12:31 Do PP.
Ciekawa jestem skąd masz takie ciekawe informacje? Pokaż mi choć jedną z uchwał RN, która podniosła, jak twierdzisz, opłaty na fundusz remontowy aż trzykrotnie w ciągu roku? Oczywiści równie chętnie zobaczę uchwałę dwukrotnie podwyższającą wynagrodzenie Prezesa. Skoro jesteś tak świetnie zorientowany to chyba jesteś członkiem tej spółdzielni i zapewne znasz się na prawie spółdzielczym, które daje ci możliwość wglądu w te uchwały. A jeżeli chodzi o wyjazd do ulicy Pijarskiej, to nie tylko ludzie ze Skierniewickiej tamtędy wyjeżdżają, ale również z Rybia, Marianek, Zakalwarii, Krzaków itd.

pablo

Data: 6 lipca 2017, 14:11 @mieszkanka
Ja jestem członikem SM i byłem w zeszłym roku na Walnym. Wtedy prezes potwierdził, że jego wynagrodzenie wzrosło dwukrotnie. Oczywiście jego zarządzenia zatwierdza rada nadzorcza, ale ta jak widać przyklepuje wszystko.
Opłaty na fundusz remontowy rzeczywiście wzrosły. Było to sprytnie ukryte, bo zmniejszono zaliczki na ciepłe ogrzewanie o kwotę o jaką wzrosły opłaty na fundusz remontowy. Tylko, że jak się płaciło zaliczki, to potem po podliczeniu był zwrot nadpłaty. Teraz zaliczek płaci się mniej to zamiast zwrotu będzie dopłata. To taka ukryta podwyżka, której tylko debil nie wyłapie.

$

Data: 9 lipca 2017, 08:51 Czy wśród mieszkańców nie ma nikogo odważnego by zawiadomić prokuraturę choćby w Białymstoku na poczynania rady i prezesa ?

mis

Data: 10 lipca 2017, 13:47 i co by to dało?

Kasia

Data: 10 lipca 2017, 14:00 Mieszkają Ci ludzie w spółdzielni jak barany .Dorabia się majątku kolejny prezes i to na bezczela ,a ludzie nic .Cisza. Puszcza Was w końcu z torbami jak spółdzielnia padnie ,to wtedy się obudzicie .

xyz

Data: 11 lipca 2017, 13:40 a co my niby możemy zrobić

Kasia

Data: 12 lipca 2017, 08:10 Dużo możecie, przede wszystkim na zebrania chodzić .Absolutorium dostał, wszyscy głosowali na niego bo garstka osób była. Tak się dac okradać to żenada po prostu

Mieszkaniec okolicy

Data: 12 lipca 2017, 14:46 Wstyd, żeby na zebraniu było 50 osób z 3 osiedli!!!!!!!!!!!! Jeżeli Wy macie w d.... to, co robią Panowie K w spółdzielni to nie zdziwcie się ze spółdzielnia ma długi. Pan z administracji ubzdurał sobie miedzy blokami na Wyszyńskiego zrobić alejki i nasiać trawki (zrobić wychodek dla psów) a durni ludzie cieszą się bo chociaż dzieci im nie hałasują. Tylko zanim ta trawka urosła kilka razy ja przekopali i siali na nowo, bo trzeba było zrobić odwodnienie, krzewy przy śmietniku posadzić żeby broń Boże żadne dziecko piłką nie kopało i to wszystko za pieniądze, które w ząbkach zanosicie co miesiąc PANOM PREZESOM. A oni robią co chcą bo motłoch się nie sprzeciwi. Najlepiej zadać pytanie: \"co my możemy\" otóż wszystko bo bez Was nie ma ich i ich wypasionych pensyjek. Dziękuje za uwagę.

Kasia

Data: 13 lipca 2017, 13:55 To Pan prezes sobie ubzdural a nie pan z administracji .Wszędzie syf a przed swoim blokiem założył ogrody królewskie.W końcu ma w tym bloku apartament dwupoziomowy z dwóch mieszkań. Po co mu dzieci biegajace pod oknami .Ludzie obudzicie się!!!!

mieszkaniec osiedla

Data: 15 lipca 2017, 15:07 Skoro Prezes zrobił swój blok to teraz może weżmie ,się za blok 2A szczególnie za remont klatki schodowej,bo wygląda jak na warszawskiej Pradze,20 lat blok stoi a remontu żadnego,jak z zewnątrz tak wewnątrz a tynki leca.W innym przypadku trzeba zastanowić się nad płaceniem remontowego,bo nie wiadomo na co idą te pieniądze.

Kasia

Data: 17 lipca 2017, 15:34 A po co ma robić inne bloki skoro swój wyremontowal?