To już ostatnie chwile dawnej hydrofornii na terenie byłych koszar

Dodano: 9 paŸdziernika 2017; Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę budynku dawnej hydrofornii na terenie byłych koszar.

- W najbliższym czasie złożymy wniosek o rozbiórkę i pozwolenie na budowę nowego budynku – zapowiada Marek Litwiniec, wiceprezes spółki Polsport, która w ubiegłym roku wydzierżawiła ten budynek od powiatu na 30 lat.

W miejsce obecnej rudery ma powstać dwukondygnacyjny budynek handlowo – biurowy. – Na parterze będą znajdowały się pomieszczenia handlowe i biura – informuje wiceprezes Litwiniec. Nie chce jednak zdradzić, jaki spółka ma pomysł na zagospodarowanie piętra nowego budynku.

Z decyzji konserwatora zadowolony jest właściciel terenu, czyli piaseczyńskie starostwo. - Widać pierwsze efekty naszych działań, które skoncentrowaliśmy na znalezieniu dzierżawców budynków po byłej jednostce – mówi wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. Dodaje, że obowiązująca na tym terenie ochrona konserwatorska nie ułatwia przedsiębiorcom działań. - Ale jak się ma pomysł i determinację to widać, że można – przekonuje.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (13)

Zbychu16

Data: 9 paŸdziernika 2017, 09:34 Nie zgadzam się, będę protestować. Tam się ludzie integrują, zabierzecie młodzieży ostatnie miejsce spotkań..

Jolka

Data: 9 paŸdziernika 2017, 09:53 A co tu zapamiętywać ? ...rzygać się chce na taki widok :(
Bogu dzięki że ten widok zniknie !

adela

Data: 9 paŸdziernika 2017, 10:42 Nie integrują tylko piją i ćpają strach tamtędy chodzić po zmroku):

k

Data: 9 paŸdziernika 2017, 12:28 no i po co kolejny budynek handlowo-biurowy?! tam z tyłu już jeden odremontowali i dalej stoi pusty a do wynajmu dają tylko 2 piętra. bez sensu! lepiej jakieś miejsce parkowo-odpoczynkowe zrobić, albo chociaż parking dla ośrodka zdrowia.

Gaja

Data: 9 paŸdziernika 2017, 16:00 Najwięcej do gadania ma konserwator zabytków a to taki zabytek że szkoda gadać co najmniej jak Wawel albo Zamek Królewski.Ten konserwator blokuje wszystko dziwię się że ulice nie są brukowane i palą się latarnie /czasem też na Piłsudskiego/powinien zakazać poruszać się samochodami tylko jak było kiedyś wozami drabiniastymi wtedy byłoby to żydowskie miasto. Jak będzie zrobiona obwodnica miasto zemrze śmiercią naturalną.

Ajwaj

Data: 9 paŸdziernika 2017, 16:11 \"- Widać pierwsze efekty naszych działań, które skoncentrowaliśmy na znalezieniu dzierżawców budynków po byłej jednostce – mówi wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. \"

Z treści wyraźnie wynika ,że ruderę trzeba rozebrać .

C

Data: 9 paŸdziernika 2017, 18:39 Panie Starosto,
W ramach Pana pomysłu i determinacji prosze tylko aby zarządzane przez Pana starostwo posprzątało drogi powiatowe w Gorze Kalwarii.
Dla porównania prosze zwrócić uwage jak wyglądają miejskie drogi zarządzane przez Urzad Gminy....
Nic więcej od Pana nie oczekuje

Waaaaaacek

Data: 9 paŸdziernika 2017, 18:51 \"Nie chce jednak zdradzić, jaki spółka ma pomysł na zagospodarowanie piętra nowego budynku.\"

Nie chce zdradzić bo nie wie !
Było spytać pana Marka C. zapewne będzie tam agencja towarzyska .


drwal

Data: 13 paŸdziernika 2017, 23:01 Zawijam złom

,43

Data: 6 stycznia 2018, 13:45 \"- Widać pierwsze efekty naszych działań, które skoncentrowaliśmy na znalezieniu dzierżawców budynków po byłej jednostce – mówi wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. \"

macie chyba wadę wzroku ,bowiem nic się nie zmieniło !

ceramik

Data: 14 kwietnia 2018, 19:44 Cóś długie te chwile !
Pan Cibo*****i już nie jednego wykiwał !
Spytajcie męża byłej p.burmistrz.

ciekawa Zofia

Data: 3 lipca 2018, 18:08 Dzieje się tam coś bo miały być to ostatnie chwile ?

?

Data: 19 sierpnia 2018, 09:27 Te chwile trwają bez mała rok ,a w koszarowcu nigdy nie zamieszkają repatrianci to był chwyt marketingowy