Tu na razie jest ¶ciernisko, ale będzie miejskie targowisko

Dodano: 6 września 2017; W przyszłym roku u zbiegu ulic Zakalwaria i Budowlanych powstanie miejskie targowisko. Przeniesie się tam obecny targ z ulicy Mariańskiej.

Gmina otrzymała na budowę nowoczesnego targowiska dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. We wtorek w Urzędzie Marszałkowskim burmistrz podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji w kwocie prawie miliona złotych (na zdjęciu poniżej).

- Jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetarg na wykonawcę. Je¶li wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku inwestycja powinna zostać zrealizowana – mówi burmistrz Dariusz Zieliński.

Powstanie targowiska przy ulicy Budowlanych oznacza zamknięcie obecnego targu przy ulicy Mariańskiej. - Dzięki likwidacji obecnego targu uwolnimy jego okolicę od utrudnień w ruchu - przekonuje burmistrz.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Tre¶ć:

Komentarze (73)

obserwator

Data: 6 września 2017, 10:21 Utrudnienia przenios± się w inne miejsce. Ale lepiej tu, może bedzie ładniej.

Nick

Data: 6 września 2017, 11:03 Bardzo dobrze, przynajmniej cały ten ruch i tłok przeniesie się na skraj miasta i nie będzie przeszkadzać.

Oby

Data: 6 września 2017, 11:48 Nie mogę uwierzyć, że w końcu będę mogła normalnie dojechać do domu i wyjechać z niego. Nareszcie :)

123

Data: 6 września 2017, 11:57 A działki na obecnej targowicy sprzedadz±, jednemu z lokalnych developerów.

Najwyższa pora!

Data: 6 września 2017, 12:21 Najwyższa pora! To co się dzieje na targowicy przechodzi ludzkie pojęcie!

vodcod

Data: 6 września 2017, 13:27 Nareszcie.

Gaja

Data: 6 września 2017, 15:07 A jak wygra ta firma co modernizowała skarpę? Terminy się znacznie wydłuż±. Tak na marginesie to szkoda wysiłku bo nikt tak daleko nie będzie chodził szkoda wyrzucać pieniędzy w błoto.

bzz bzz

Data: 6 września 2017, 16:56 Developer następny pekin wybuduje i tyle z tego będzie!!

lalka

Data: 6 września 2017, 18:25 Mnie się nie podoba. Za duża odległo¶c od centrum, to jest taka ¶lepa kiszka. Ci, co narzekaja na Mariańsk±, dopiero zobacz±, co się tam będzię działa. Tworzy sie jakies dziadostwo, żeby całkiem zlikwidowac targ. Teraz można było z miasta dojsć na piechotę i zrobić zakupy, a potem bez samochodzika ani rusz. A nie każdy może jezdzic samochodem, a gdzie te parkingi. Tu się kiedy¶ pobiły dwie kobiety o parkowanie. Usytuowanie fatalne, jak ma być taka reanimacja trupa, to rozwalcie targ totalnie, sklepy się uciesz±. Tym wesołkom, którzy tak się raduj±, jaka to będzie wolno¶ć i swoboda przy Mariańskiej bez targu, mogę tylko złożyć wyrazy politowania. A co będzie na tych podmokłych gruntach po targu - pewnie zaprzyjazniony deweloper ustawi kolejne osiedle-maszkarona, ktore będzie podtapiane po każdym większym deszczu. Biedniejsi mieszkańcy z pewno¶ci± beda do tyłu.

kostek

Data: 6 września 2017, 18:37 Będzie tak \"cudnie\" i z głow± jak na Wierzbowskiego. Wywalona kasa.

Alfonso

Data: 6 września 2017, 19:46 A kto tam będzie chodził (bo zawsze kto¶ pojedzie).
Na targu wcale nie jest taniej,chyba że spiryt albo papierosy.

Sławomir

Data: 6 września 2017, 19:56 Jak znam życie kibla tam nie budziet !

mieszkanka

Data: 6 września 2017, 20:20 Zamiast wydawać pieni±dze na budowanie nowoczesnego targowiska może lepiej byłoby poprawić o¶wietlenie na ul.Piłsudskiego. Szybko robi się ciemno wszędzie pal± się latarnie tylko nie na tej ulicy może kto¶ m±dry odpowie na to pytanie jaka jest przyczyna. Czy to wina mocnych reflektorów o¶wietlaj±cych urz±d i ko¶ciół na górce? bo na ozdoby ¶wi±teczne jeszcze nie ta pora

Targ

Data: 6 września 2017, 20:29 Uszcze¶liwianie wybranych grup społecznych. Wyborcy odpłac± się w odpowiednim czasie. Brawo lobby deweloperskie. Rodowitym targ nie przeszkadzał. Niech burmistrz wypowie się co proponuje w zamian. Czy mieszkańcy maj± wpływ na podejmowane decyzje. Targ można uporz±dkować lecz chodzi o to żeby pokazać wszystkim że jest Ľle.

marianki

Data: 6 września 2017, 21:13 wypad z tym chłamem gdzie indziej !!!!!

Tuuu

Data: 6 września 2017, 22:01 ¦mieszne... nie będzie przeszkadzać. ...zapraszamy w sobotę rano aby zobaczyć jak wygl±da targ na zbiegu obu ulic. Ani przejechać ani wyjechać bo cała widoczno¶ć Budowlanych busami pozaslaniana. Płacimy podatki jak wszyscy a ulica jak zapomniana przez gminę , ani tabliczki z nazw± , kupa zaro¶li - co innego Rybie , bo tam mieszka Wysokiński, tam zawsze krzaki wycięte....

marian

Data: 6 września 2017, 22:10 wreszcie dobra zmiana, a nie syf jak do tej pory

What?

Data: 6 września 2017, 22:17 A co wam przeszkadza ewentualne nowe osiedle?! Proszę uzasadnić!

tomek

Data: 6 września 2017, 22:20 Nareszcie, juz dawno sie na to czekało, bo obecnie jak padał deszcz to nie mozna było wejsc, takie błoto, no i bedzie zadaszony to tez plus, a z centrum to naprawde niedaleko, no i jakos bedzie wygladał, nowoczesnie,ładnie, a teraz to tylko straszy(taki syf)

hmm

Data: 7 września 2017, 06:55 Ciekawe, czy nie będzie problemów z wod± spływaj±c± z tego \"góralskiego dachu\" po większych deszczach....
Co z odwodnieniem i o¶wietleniem terenu?
A cmentarz ewangelicki będzie uporz±dkowany czy...sprz±tnięty?

emu

Data: 7 września 2017, 13:29 Wyobraz sobie jeden z drugim, jak zasuwa na nowy targ osoba 70plus, a też płaci podatki na utrzymanie gminy. A Mariankom to i tak sie nie podoba, a maja przeciez ¶wietego na swoim terenie, a sami egoi¶ci tam mieszkaj±, zero empatii.

Mieszkanka

Data: 7 września 2017, 13:41 Bedzie lepiej ....mniej korków i swobodny dojazd do posesji przy targowicy.....
Wszystko robia maja plany a ul.Adamowicza nieo¶wietlona ciemno jak w .........moze wladze by się tym rowniez zainteresowali i owietlili ludziom droge do pracy.....

Kasia

Data: 7 września 2017, 13:45 A ja proponuję wybudować szpital

XYZ

Data: 7 września 2017, 13:53 ciekaw jestem jak zostanie rozwi±zany problem z wod± opadow±, czy w okolicy s± studzienki, które mogłyby odebrać wodę oraz chciałbym się dowiedzieć czy w okolicy jest kanalizacja i jak zostanie rozwi±zany problem parkowania samochodów

rycho

Data: 7 września 2017, 15:53 @ What?
Maszt telekomunikacyjny !

Nick

Data: 7 września 2017, 17:19 @lalka bez samochodzika ani rusz? Rowerem! A nie tylko samochód.

@Gaja kilometr to daleko, 10 min pieszo?

Dobry dojazd, dużo lepsza lokalizacja, a parking? Przy cmentarzu jest i mnóstwo miejsca też.
A tak to targ w centrum miasta i utrudnienia dla wszystkich.

quantum

Data: 7 września 2017, 20:16 W przyszłym roku wybory i pewnie to skloniło naszych włodarzy do takiego ruchu, bo najłatwiej marnotrawi sie nieswoje miliony. Pomysł chory totalnie z wielu powodów, kto tam będzie chodził, poza tym targ na cnentarzu ewangelickim, czy to uchodzi? Budowa kolejnych poczwarnych domeczkow na dotychczasowej targowicy to też paranoja. Ile jeszcze budowli ma powstać na byłych trzęsawiskach? A do kogo potem pretensje o zalewanie? Deweloper wezmie kasę i ma w nosie odwodnienie terenu. Tylko \"pogratulować\" przyszłym nabywcom. Krótko mówi±c, gmina szykuje \"kiełbasę wyborcz±\", ale moze się okazać, że skończy niczym Napoleon pod Waterlo.

CHYBA NOWE ¦MIECIOWISKO

Data: 8 września 2017, 02:26 ¦MIESZNE !!!!! A CO Z TYMI SMIEĆMI CO GMINA TAM ZAKOPYWAŁA????? ODKOPIA JE ??? BO TE WORKI ZACZNˇ GNIĆ ZA PARE LAT Z Z TARGOWISKA BEDZIE WIELKA DZIURA :)TVN UWAGA!!!!

Data: 8 września 2017, 02:29 ostatnio w UWADZE miejscowi reporterzy odkryli nielegalne składowisko odpadów na masow± skale !!!!!! szkoda ze w naszej gminie nie ma takich udcziwych reporterów ze nie zajeli sie t± spraw± w naszej gminie gdzie wszyscy wiedza ze w tym miejscu przez wiele lat byly składowane i zakowywane ¶mieci naszej gminy!!!!! przez co gmina zarabiała kilka milionów !!!!!!! ale nikt nie reagował i to wszystko zakryje teraz \"TARGOWISKO\" które za kilka lat zapadnie sie

Ludzie!

Data: 8 września 2017, 10:51 Ludzie, a co się działo na przykład w pi±tek rano? Korek na Mariańskiej! A samochody klientów targowiska tak poparkowane, że wystawały na jezdnię, a klienci chodz± po ulicy jak po chodniku! Precz z targiem w tym miejscu! Swoj± drog±, ciekawe, czy ci, co chc± targowiska przy Mariańskiej, mieszkaj± w tej okolicy albo tędy przejeżdżaj±? Jak chcecie mieć blisko, to może przenie¶ć targ np. na osiedle przy Wyszyńskiego? :-D

ajwaj

Data: 8 września 2017, 16:04 @quantum
Piszesz\" kto tam będzie chodził \"
To prawda ,ale prawd± jest też, że za unijne pieni±dze buduje się Orliki które maj± niebawem być przekształcone w strzelnice (takie s± pomysły),za unijne buduje się ¶cieżki rowerowe szkoda tylko że nikogo za te ¶cieżki nie zamknęli .
Wielki przekręt to ¶cieżka na Kalwaryjskiej .

Gaja

Data: 8 września 2017, 16:12 @Nick masz rację to s± spore utrudnienia dla mieszkaj±cych tam ludzi , 1km=10 min. ale dla młodego. Młodzi rzadko chodz± na targ a dla osób starszych to już wyprawa .Ceny na targu niczym się nie różni± od cen sklepowych teraz towar sprzedaj± przeważnie handlarze rzadko można spotkać prawdziwego rolnika więc po co wyrzucać pieni±dze w błoto jak ta targowica umrze ¶mierci± naturaln±.Już sprzedaj±cy narzekaj± ,że ceny za placowe będ± dużo wyższe od tych co płac± teraz.Powinno się zrobić sondę w dzień targowy co s±dz± o tym sprzedaj±cy i kupuj±cy. Wg. mnie pieni±dze lepiej przeznaczyć na modernizację o¶wietlenia ul.Piłsudskiego na której bardzo często panuj± egipskie ciemno¶ci.

mara

Data: 8 września 2017, 16:34 A gdzie tam bedzie wjazd ciekawe?

Nick

Data: 8 września 2017, 20:22 @Gaja Głównie starsi jeżdż± na targ - prawie wszyscy autami więc zmiana lokalizacji tylko na plus a dzi¶ jak jest targ to zawalona cała ulica, samochody stoj± gdzie popadnie, ledwo się przejechać da i każdy chodzi ¶rodkiem. I w końcu będzie to wygl±dało jak targ a nie bajzel.

yeti

Data: 9 września 2017, 18:48 A targowisko w Jeziornej jest prawie w centrum i jako¶ ludzie sobie radz±. Naród tak pobogaciał, że na jednym podwórku po kilka bryk stoi, to i s± problemy, jak np 300 m chce się pojechać autem . Poza tym króluje brak elementarnego wychowania, nie ust±pić drugiemu na krok. Podobno w którys czwartek dwie pańcie chwyciły się za czupryny o parkowanie. Mnie się wydaje, ze szkoda kasy, bo ten targ i tak tam padnie. Który sprzedawca bedzie płacil wysokie placowe, a starszy klient nie da rady takiej wyprawie. I kto to wymy¶lił, urzednik wie lepiej. Gdyby każdy decydent odpowiadal finansowo za różne \"genialne\" pomysły, to by się 100 razy zastanowił. A gdzie konsultacje społeczne?

tete

Data: 9 września 2017, 21:51 A jak na targowicę wkroczy deweloper, to pewnie powstanie kolejne osiedle gargamela ogrodzone , jak ta paskuda obok i znów nast±pi zawłaszczenie przestrzeni publicznej. Mam nadzieję, że teren bagienny bedzie stawiał opór i przyszli lokatorzy długo utaplaj± się w błocie i tak zem¶ci się to miejsce, które od lat było pożytecznym targowiskiem dla wielu mieszkańców.

kostek

Data: 10 września 2017, 11:12 Tu na razie jest bagnisko, ale bedzie blokowisko- to obecnym targu, a o przyszłym - tu na razie jest ¶mieciowisko, ale będzie rozwalisko

fert

Data: 10 września 2017, 11:24 Ciekawie ile deweloper zapłacił za ten ruch bo zapewne wywal± kolejne bloczyska , a parku dla dzieci albo chociaż skwerku dalej nie ma , ot cały zarz±d GK- porażka.

Jan

Data: 10 września 2017, 23:08 A może p.burmistrz pomy¶li odstawieniu dodatkowego przystanku l25 tak by ludzie z zakupami nie musieli i¶ć kawałek drogi do przystanku.A tak czy warto to pisać o działalno¶ci naszych władz
Pół roku temu pisałem o przedłużeniu w soboty i niedziele w okresie letnim autobusu 742.Zaprasxaja władze na różne imprezy ale na pieszo za daleko albo kupić auto. Nasza władza b.malo interesuje się problemami mieszkańców.

Kasia

Data: 11 września 2017, 09:17 No nareszcie!!

pp

Data: 11 września 2017, 11:35 Ciekawe, bo ja słyszałem, że tam miała się zaczynać droga krzyżowa i wzdłuż Kalwaryjskiej miały być poszczególne stacje.

rysiek

Data: 11 września 2017, 15:52 Skoro tam ma być parking mykwa i prysznice ,o toaletach nie wspomnę - to czemu nie !

obserwator

Data: 11 września 2017, 16:57 Władza umożliwi znanemu deweloperowi nabycie kolejnej działki pod budownictwo wielorodzinne, między budynkami jednorodzinnymi a on zamiast odwodnić teren nawiezie dużo ziemi, tak jak to zrobił między ulic± Kalwaryjsk± a Poln± i s±siadom zalewa działki. Dobrze, że w tym roku lato było suche i nie widać było tej wody, jaka była wczesn± wiosn±.
Ale panów burmistrzów to nie obchodzi, że kto¶ nawozi ziemie, bo oni na to pozwalaj± i chwal± się, że miasto się rozwija, ale czyim kosztem.
PóĽniej może się okazać, że będzie taka sytuacja jak z prezydentem Gdańska, który nabył kilka mieszkań po promocyjnych cenach i nie może się rozliczyć ze swoich o¶wiadczeń maj±tkowych, bo nie wiadomo sk±d miał dochody. Oby u nas tak nie było, ale prawda zawsze wcze¶niej, czy póĽniej wyjdzie na jaw i trzeba będzie się rozliczyć z tego co się zrobiło.

Bobi

Data: 11 września 2017, 21:22 ¦miechu warte! Narzekacie, że tak daleko będzie na targ, a przecież on będzie raptem naprzeciwko cmentarza. A jak dot±d nie słyszałem nigdy, żeby jaka¶ starsza osoba się skarżyła, że ma za daleko na cmentarz!!!
A po drugie nie rozumiem, co w tym złego, że mieszkania mog± teoretycznie powstać? Rozumiem jakby chodziło o co¶ uci±żliwego, ale jak widać w dzisiejszych czasach najlepiej niczego nie budować, bo ludzie protestuj±, że co¶ im będzie przeszkadzać, ale nie bardzo wiedz±, co. Kiedy¶ straszyło się cyganami, a teraz deweloperami. Ale ciekawe, ilu z was mieszka wła¶nie w blokach...

glazurnik

Data: 12 września 2017, 00:38 Powiem wam że to nie zaciekawa sprawa ..
Zapytacie dlaczego ..?
Już mówię starsze osoby z miasta tak jak moja mama już nie przejd± się z buta na targ bo za daleko , kolega też nie będzie tachał klatki z pomidorami na pijarska .
A szkoda ..

Egon

Data: 12 września 2017, 13:45 Ale Jackowi wzrosn± obroty,tego nikt nie zauważył

paszczak

Data: 12 września 2017, 15:27 Jest dużo osób starszych bez samochodów czy rowerów nawet, ale o tym nikt nie pomysli. Moze nie zawsze ceny targowe sa niższe niż w sklepach, ale asortyment jest bogatszy. Oj, czy emeryckie lobby nie \"podziękuje\" władzy kartka wyborcza za rok, to tylko jeden rok!

Gruby

Data: 12 września 2017, 15:29 Biedronki nie dało się wyeliminować,Lidia też, to targ trza było wykopać,dobrze że w łeb nikt tym razem nie dostał

nsz

Data: 12 września 2017, 15:36 Jestem za, ale pod pod warunkiem, że tereny w centrum zostan± zagospodarowane jako park miejski. To jest ostatnie wolne miejsce w centrum.

Adso z Melku

Data: 12 września 2017, 15:56 Bobi napisał :\" A jak dot±d nie słyszałem nigdy, żeby jaka¶ starsza osoba się skarżyła, że ma za daleko na cmentarz!!!\"

A czy nie słyszałe¶ że gdy starsi skarżyli się że na trasie do cmentarza jest jedna ławka burmistrz odpowiedział : \" ławki nie s± do przesiadywania \" !

Komes

Data: 12 września 2017, 17:58 Przeniesienie targu w rejon pomiędzy cmentarzami to pomysł na zabicie tego rodzaju handlu w mie¶cie. Szkoda, bo targi w Górze maj± wielk± i star± tradycję. W różnych opiniach dostrzegam skrajne opinie na ten temat. Tymczasem najlepsze rozwi±zanie, jak zwykle jest po ¶rodku. Targowisko należy zostawić tam gdzie jest, zmieniaj±c sposób jego organizacji i zainwestowania. Z kolei urz±dzanie targowiska pomiędzy cmentarzami jest pomysłem nie tylko niewła¶ciwym z uwagi na funkcjonowanie targowiska ale przede wszystkim absurdalnie kontrastuj±ce z otoczeniem. Targowisko tam nie przetrwa, a na powrót do centrum będzie za póĽno.

KAMIL

Data: 13 września 2017, 00:52 Za to z osiedli rybie, skierniewicka , chopina , adamowicza itd. bedzie blisko

wasiak

Data: 13 września 2017, 16:49 Podobno targowica jest już dawno sprzedana deweloperowi. Sama idea samorz±du może teoretycznie jest słuszna, ale w praktyce rodzi patologie. Czy gmina prowadziła jakies konsultacje i znowu wywali nam w srodku miasta jakas poczware i nie będzie ani targu ani parku, tylko ogrodzone brzydactwo. Kto projektuje te poczwary, w dodatku na terenie podmokłym. A te narzekania na ruch to smieszne. A na piechotkę też można chodzić. Najbardziej to narzeka młodsze pokolenie nowobogackich z Marianek i okolic, a dziadkowie to zyli w chałupach pod strzech±, a teraz z potomków to jakie¶ lordostwo się porobiło i bez bryki ani rusz. Bardzo mnie to ¶mieszy.

targowisko

Data: 13 września 2017, 18:30 Pieni±dze uzyskane można zainwestować przede wszystkim w udoskonalenie organizacji targu, poprawy estetyki i budowę węzła sanitarnego. Na targu należy przywrócić REZERWACJĘ MIEJSC dla handluj±cych i okre¶lić ile jest stanowisk. Regulamin targu poprawić. Targ podzielić na sektory, np: warzywa, odzież, meble, inne działy. Po stronie masztu zrobić targ, a parking po drugiej stronie ulicy. Parking odgrodzić słupkami. Wyrysować dodatkowe przej¶cia dla pieszych. Wprowadzić ograniczenie prędko¶ci i oczywi¶cie zakaz zatrzymywania się i postoju w innych miejscach niż parkingi. Poprosić sklep Vivo żeby dostawy odbywały się w inne dni, bowiem blokowanie jezdni jest bardzo uci±żliwe i niebezpieczne. To tylko takie szybkie propozycje.

lalka

Data: 14 września 2017, 18:55 @Targowisko s± to bardzo sensowne propozycje, ale władza to i tak oleje, bo wie lepiej, co jest korzystne dla gminy. A te miliony na nowe to i tak pójda na zatracenie. Wybory za rok!

mieszkanka

Data: 15 września 2017, 10:09 Nareszcie!!!! To wstyd żeby takie co¶ funkcjonowało w centrum miasta. Nareszcie będę mogła swobodnie dostać się do domu. I mam nadzieję, że w nowym miejscu będ± zapewnione odpowiednie warunki sanitarne - bo na Mariańskiej i w okolicy to był już prawdziwy ..........
Oby prace na Budowlanych trwały krótko!

Edgar Seniuk

Data: 16 września 2017, 22:56 Mieszkam w Górze Kalwarii od 20 lat i jeszcze nigdy nie byłem na miejskim targowisku w dni handlu. To miejsce przyprawia mnie o mdło¶ci. Trzeba być masochist± żeby robić tam zakupy.

Krzysztof B.

Data: 17 września 2017, 14:05 Na tyłach ratusza jest kibe,l płatny dwa złocisze !
Niedawno przejeżdżałem i widziałem : była kolejka.
Kto¶ wie jakie s± zyski i na co s± przeznadzane diengi ?

emu

Data: 17 września 2017, 14:20 Niektórzy to tak pragn± likwidacji targowiska jak małpy banana, a w Jeziornej i Piasecznie targowiska s± w centrum i jest ok.Pewnie jaki¶ \"atrakcyjny\" deweloper czai się do skoku i st±d działania przeciw uboższym mieszkańcom.

iskander

Data: 17 września 2017, 14:26 Niektórzy tak marz± o likwidacji targu jak małpy o bananie.

veni

Data: 17 września 2017, 18:25 Precz z targowic± cmentarn±!

axel

Data: 18 września 2017, 19:09 Targ przy cmentarzu nie jest dobrym pomysłem.A kto znowu o tych kiblach pisze? Czy \"Ty\" nie masz gdzie srać? O co ci chodzi powiedz,bo nie rozumiem?!

Nie Edgar

Data: 18 września 2017, 19:32 Mieszkam na ulicy Mariańskiej prawie pół wieku i widziałem jak targ się zmieniał. Najlepiej uporz±dkowany / zarz±dzany był w latach 2000/2014. Prowadzona była rezerwacja miejsc i był porz±dek. Trochę dziwne że bilety sprzedaj± te same osoby ale chyba maj± inne wytyczne. Chyba zalecenia władzy

Ciekawkstka

Data: 18 września 2017, 21:03 A czy kto¶ był w gminie i ogl±dał plan nowego targowiska? Bo jest taka ciekawostka ...ogl±dałem, plac , budki i ANI JEDNEGO MIEJSCA PARKINGOWEGO W PLANIE ZA MILION!!!!!!

mieszkaniec

Data: 18 września 2017, 23:17 mieszkanko - mam do Ciebie pytanie: Czy mieszkasz na ul. Mariańskiej czy robisz tylko zamęt mówi±c że nie możesz dojechać do swojego domu? Targ Ci blokuje dojazd czy ulica jest zakorkowana? Jestem mieszkańcem ul. Mariańskiej i wiem o czym piszę.
A co maj± powiedzieć mieszkańcy Dominikańskiej, Wojska Polskiego i innych ulic kiedy zaczyna się weekend. Praktycznie w każdy dzień tygodnia kierowcy kombinuj± rano i popołudniu jak omin±ć korek.

xx

Data: 19 września 2017, 09:56 Jak wybory nie rozbija gminnego układu to dalej będzie dyktatura urzędników i niszczenie Góry. Te koszmarne pomysły za miliony jak zwężanie ulic, niszczenie zieleni, czy rozwalenie targu będ± tylko eskalowac. Niektórzy tak sie przykleili do władzy niczym Adamowicz w Gdańsku. Wymienić cały samorzad na osoby młodsze .

Nick

Data: 19 września 2017, 20:41 To jest poprawa warunków życia w mie¶cie!!! Jak można tego nie widzieć, że będzie ładne, zadbane targowisko, bez bajzlu w ¶rodku miasta.
¦wietna decyzja, brawo!
Oby tak dalej!

jeszcze raz ja

Data: 21 września 2017, 10:15 A gdzie będ± parkowały samochody kiedy w szkole odbywaj± się zebrania. Cała Kalwaryjska zastawiona ł±cznie ze znakami zakazu o bramach wjazdowych nie wspomnę. Straż miejska nich zrobi może raz porz±dek. Ulica Mariańska służy wtedy za parking. Może trzeba ludzi poprosić żeby samochody zostawili na terenie jednostki?

Monia

Data: 23 września 2017, 22:30 A bratni naród żydowski nie będzie protestował, że obok ich cmentarza zrobi± targowisko?

niko¶1

Data: 24 września 2017, 18:26 A co z zieleni± przy cmentarzu? Na drzewa trzeba czekać latami a zabetonowanie czegokolwiek robi się zacznie krócej.
A w miejscu obecnego targowiska co powstanie?Osiedle?
I może nie będzie ruchu samochodów?
\" Pamiętajcie o ogrodach\"...

Targ

Data: 4 października 2017, 07:24 I temat umiera. Czy co¶ się poprawiło?Kto¶ posłuchał głosu forum?

Ad

Data: 25 listopada 2017, 13:28 Nie trzeba było jechać ogl±dać targowiska pod Nowym S±czem gdzie s± bardzo niewygodne do handlu wiaty i stoły tylko pojechać kawałek za Wisłę do Otwocka i wykonać targowisko według tamtego projektu (dobre zadaszenie i dobry podjazd samochodów )..tym projektem który planujecie zniechęcicie tylko kupców a wydane pieni±dze będ± wyrzucone w błoto

abc

Data: 1 lutego 2018, 19:56 i już wszystko wiadomo:
Dariusz Zieliński ·
Współpraca gminy ze ¶rodowiskiem akademickim przyniosła kolejne efekty. Studentki Politechniki Warszawskiej, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Mieszkanie plus” na projekt domu wielorodzinnego, zainteresowały się naszym miastem. Powstały trzy propozycje zagospodarowania terenu przy ul. Mariańskiej (obecnie targ). Wczoraj na sesji Rady Miejskiej pogratulowałem przedstawicielom uczelni. Prace można ogl±dać w ratuszu, w sali ¶lubów. My¶lę, że będ± one inspiracj± dla samorz±du.