Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej pomordowanych

Dodano: 7 maja 2018; We wtorek 8 maja o godz. 11.00 zostanie odsłonięta odnowiona tablica, upamiętniająca mieszkańców zamordowanych w czasie II wojny światowej.

Uroczystość rozpocznie apel pamięci. Następnie przewidziano odsłonięcie i poświęcenie odnowionej tablicy, przemówienia okolicznościowe oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Po uroczystości w sali na zapleczu budynku przy ul. ks. Sajny 4 będzie możliwość obejrzenia fotografii częśći osób, których nazwiska zostały wyryte na tablicy, a które zostały pozyskane od rodzin oraz z innych źródeł.

Tablica upamiętnia mieszkańców rejonu Góry Kalwarii, którzy w czasie wojny zostali zamordowani przez hitlerowskich i sowieckich okupantów. Wisi na ścianie budynku przy ulicy ks. Sajny 4.

(mb)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

ALFA

Data: 13 maja 2018, 22:58 Czytam takie pierdoły to się słabo robi. Kro u was to pisze? Jest na tej tablicy chociaż słowo o sowieckich zbrodniach czy ofiarach? Bo jakoś nie zauważyłem.Ale pasuje wam do aktualnej rzeczywistości to piszecie co ślina na język przyniesie, a czy to prawda to kogo to obchodzi!