W piątek spotkanie z Leszkiem Żebrowskim na temat Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 28 lutego 2017; Polskie podziemie niepodległościowe, Żołnierze Wykleci – to temat spotkania, które odbędzie się w piątek 3 marca w kinie Uciecha.

Spotkanie poprowadzi publicysta historyczny Leszek Żebrowski, który prowadzi badania dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po niej. Spotkanie ma charakter otwarty, początek o godz. 18.00.

Organizatorzy spotkania, w liście przesłanym do naszej redakcji, skarżą się, że ktoś celowo zrywa plakaty informujące o tym wydarzeniu. – Gdyby zdarzyło się to w jednym miejscu, pomyślałbym, że to przypadkowa osoba, wandal. Gdy plakaty zostały zerwane w trzech kolejnych, wiadome jest już, że to nie przypadek – uważa organoizator spotkania Marcin Gwardys.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

janusz brat bogdana

Data: 28 lutego 2017, 22:32 Super ! Szczególne zaproszenie dla włodarzy naszego miasta którym opinia IPN że tablica upamiętniająca żołnierzy KBW powinna zostać usunięta nie wystarcza by zrobić z tym porządek ....

lalka

Data: 1 marca 2017, 09:55 Pewnie zrywają emeryci z LWP, tak można by przypuszczać, ale może się mylę. Przez całe lata nikt nie słyszał o wyklętych.