Cztery zwycięskie projekty. Wyniki głosowania nad Budżetem Obywatelskim

Dodano: 2 września 2018; Znamy już wyniki głosowania mieszkańców na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

Najwięcej głosów (242) uzyskał projekt „Turystyczne szlaki tematyczne”. Zakłada on utworzenie na terenie miasta czterech szlaków tematycznych (Szlak Nowej Jeruzalem, Szlak Kultury Żydowskiej, Szlak Formacji Wojskowych i łączący w sobie różne elementy trzech poprzednich - Szlak Wielokulturowej Góry Kalwarii).

Zgodnie z regulaminem glosowania, oprócz tego realizowane będą jeszcze trzy projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów. Są to: modernizacja chodnika przy ulicy Pijarskiej, projekt „Piękne i czyste miasto” (m.in. zdroje uliczne, kosze do segregacji odpadów, zamalowanie wulgaryzmów) oraz modernizacja pomieszczeń w budynku Centrum Integracji Środowiskowej przy ul. ks. Sajny 4.

Zwycięskie projekty będą realizowane w przyszłym roku przez władze gminy wyłonione w jesiennych wyborach.

Mateusz Baj

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (17)

wyborca

Data: 2 września 2018, 14:48 Wy swoje ,a ja swoje !
Naprawa ulicy Strażackiej !
Chodnika też !
Oczu nam nie zamalujecie że przed wyborami zabraliście Zenkowi wiatę na rowery (tylko On ma klucze) i postwiliście na Strażackiej na śmiecie !
Ma być ładna ulica,ładny chodnik albo zmiana nazwy na Parking !

wojtek

Data: 2 września 2018, 14:57 Witam,uważam,że chodnik przy ulicy Pijarskiej powinien być zmodernizowany dawno temu bez plebiscytów.To najgorszy chodnik w naszym mieście licząc od skrzyżowania z Parcelą w kierunku Piaseczna.Wojska Polskiego.Dominikańska,Grójecka,część Pijarskiej ,Kalwaryjska,Sportowa,Marianki jest ok. A od Kościuszki do Wawy to co ?????? C.uj???

hi-hi

Data: 2 września 2018, 17:02 \" modernizacja chodnika przy ulicy Pijarskiej, \"
Przecież latarnie miały zdobić , jaśniej są plany by pochować instalacje elektryczny w ziemi.
Czyli znów będziecie rujnować to co z podatków wydoice !

.

Data: 3 września 2018, 05:59 \"oraz modernizacja pomieszczeń w budynku Centrum Integracji Środowiskowej przy ul. ks. Sajny 4.\"

przecież to świeży budynek !


nsz

Data: 3 września 2018, 08:29 najlepsze jest to, że gmina pozyskała pieniądze na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Pijarskiej. Tylko geniusze zrobią ścieżkę rowerową po tej stronie gdzie chodnik jest ładny, a ten stary po drugiej stronie zostawią. Gdyby pomyśleli choć trochę, to by za pieniądze z dotacji wybudowali nowy ciąg pieszo rowerowy i za zewnętrzne pieniądze wymienili chodnik i asfalt, który ma kilkadziesiąt lat.

zeki

Data: 3 września 2018, 11:20 @wojtek - ten chodnik jest na terenie będącym własnością spółdzielni, a zarządcą tego terenu jest GDDKiA. Gminie nic do tego i gdyby nie zmiana regulaminu BO taka inwestycja byłaby w ogóle niemożliwa.

@. tam chodzi o dostosowanie do konkretnych potrzeb i zakup sprzętu m.in. komputerów.

Ferdek

Data: 3 września 2018, 17:10 Łooo,nowy artykół!!!

Bibol

Data: 3 września 2018, 19:38 Akurat przedwojenna społeczność żydowska miała coś wspólnego z wojskowością.

wyborca

Data: 5 września 2018, 21:14 Coraz więcej środków powinno być w ten sposób rozdysponowanych. Pieniądze w budżecie gminy to nasze pieniądze i to my mieszkańcy powinniśmy decydować na co zostaną przeznaczone. Głosowanie na projekty powinno być możliwe również przez internet. To XXI wiek, podatki można rozliczyć drogą elektroniczną !

mimi

Data: 7 września 2018, 11:05 Jak zwykle syf , kiła i mogiła !

fajne

Data: 8 września 2018, 21:31 fajne projekty gratulacje

Nick

Data: 8 września 2018, 22:45 @mimi wykaż się, zgłoś jakiś pomysł, propozycję malkontencie.

górszczak

Data: 10 września 2018, 14:36 A modernizacji Wierzbowskiego nie będzie ,przecież to takie na czasie jest.

zły

Data: 10 września 2018, 22:42 Jak inźyniery drogowe coś zmodernizują to aź się boję ,zaraz odwalą ścieżkę dla rowerów 4 metrową a piesi będą chodzić po ścianach. Na Mariankach źadnego miejsca na samochody których ciągle przybywa ,na Wyszyńskiego koło dentysty i rentgena trawnik 5 metrowy źeby pieski miały gdzie się załatwić, a ludzie parkują po drugiej stronie pod płotem rozjeźdźajac inny trawnik. Ostatnie arcydzieło drogowców to modernizacja świateł chyliczkowskiej z puławską, fajne światła za kolejne miliony, dłużej się czeka na zmianę, korek na puławskiej się wydłuźył, nikt nie słyszał o takim wynalazku jak rondo dwupasmowe bez świateł jak np. w Konstancinie? ??

Nick

Data: 12 września 2018, 11:02 @zły gdzie tych samochodów przybywa skoro wszyscy i tak parkują u siebie przed domem? A w Piasecznie to zostały zrobione bezkolizyjne i bezpieczne pasy do skrętu w lewo i prawo i płynność ruchu jest lepsza niż była. A przede wszystkim nastąpiła duża poprawa bezpieczeństwa. Jest szerzej i wygodniej.

zły

Data: 13 września 2018, 19:26 Nick wiem źe bezkolizyjnie jest bezpieczniej ale czas oczekiwania na światło zielone jest dłuższy więc szczególnie na puławskiej sznur pojazdów się wydłuźył, a najbardziej od góry kalwarii, ja osobiście jadąc z tej strony jadę przez piaseczno bo jest szybciej,a będzie gorzej bo w październiku dojdą studenci. Największy pozytyw tych świateł jest taki źe od strony konstancina lepiej się skręca na górę kalwarię bo z przeciwka nie jadą notorycznie na czerwonym, ale skąd masz to wiedzieć jak ty przeważnie stoisz samochodem przed domem.

Nick

Data: 14 września 2018, 22:52 @zły jak nie wiesz co robię to się nie wypowiadaj.