W sobotę w kinie Uciecha zobaczymy film Córki dancingu

Dodano: 13 paŸdziernika 2017; W sobotę 14 października w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie Uciecha zobaczyć można będzie film Córki dancingu w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Po filmie spotkanie z reżyserką.

Córki dancingu to film uhonorowany nagrodą specjalną za unikalną wizję i oryginalny zamysł artystyczny na festiwalu w Sundance. Podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz otrzymał nagrody za najlepszą charakteryzację oraz najlepszy debiut reżyserski.

Film opowiada o dwóch nastolatkach – Złotej i Srebrnej, które lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą. Dołączają do zespołu Figi i Daktyle, stając się sensacją nocnego życia stolicy.

Pochłonięte przez miłość i namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Poczętek seansu o godz. 18.00. Po filmie spotkanie z reżyserką Agnieszką Smoczyńską. Prelekcję i dyskusję poprowadzi Łukasz Knap, filmoznawca i krytyk filmowy Wirtualnej Polski.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!