Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

W sobotę w kinie Uciecha zobaczymy film Pokot Agnieszki Holland

Dodano: 16 listopada 2017; W sobotę, 18 listopada, wyjątkowo o godz. 18.30, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie Uciecha wyświetlony zostanie film Pokot w reżyserii Agnieszki Holland.

Gościem spotkania będzie Wiktor Zborowski, wybitny aktor komediowy, znany m.in. z filmów "Czterdziestolatek", "C.K. Dezerterzy" czy "Ogniem i mieczem". Prelekcję i dyskusję poprowadzi Łukasz Knap, filmoznawca i krytyk Wirtualnej Polski.

”Pokot” to polski kandydat do Oscara. Jego scenariusz powstał na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

Główną bohaterką filmu jest mieszkająca w Sudetach emerytowana inżynierka Janina Duszejko (Agnieszka Mandat), astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

Bilety: 10 zł - normalny, 7 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

Sylwia

Data: 16 listopada 2017, 20:09 Już się nie mogę do doczekać

Kosa

Data: 18 listopada 2017, 14:15 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jude

Data: 19 listopada 2017, 10:56 Tłumów nie było !

do Jude

Data: 20 listopada 2017, 02:03 Nie było porno i duszno...

widząc niemoc policji (dobrze, że nie w GK) rozpoczyna
własne (deja vu?), niekonwencjonalne śledztwo.

Malgosia

Data: 3 grudnia 2017, 16:06 Czy jakos mozna sie dowiedziec jakie filmy bede pokazywane w kinie? Jak sie nie korzysta z faceb. (celowo i niezmiennie)?