Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Wiata zamknięta na głucho, klucz u sołtysa Krzaków Czaplinkowskich

Dodano: 16 maja 2018; - Szkoda, że wiatom rowerowym nie można nadawać nazw, bo ta nasza mogłaby nosić imię Stanisława Barei – śmieją się mieszkańcy Krzaków Czaplinkowskich.

Postawiona w ubiegłym roku kosztem ponad 7 tys. zł wiata rowerowa („Parkuj i jedź”) notorycznie stoi pusta. Aby bowiem z niej skorzystać i zostawić tam swój rower, trzeba wcześniej zadzwonić do sołtysa wsi (jest nim przewodniczący Rady Miejskiej Góry Kalwarii Zenon Nadstawny) i umówić się na odbiór kluczy.

Przy odbiorze kluczy trzeba podpisać specjalne „Oświadczenie”, w którym biorący zobowiązuje się m.in. do nieudostępniania ich „osobom trzecim”. – Skoro nikt z tej wiaty nie korzysta, to po co wyrzucono pieniądze w błoto? – pytają mieszkańcy, którzy skontaktowali się z naszą redakcją.

 

Wiata notorycznie stoi pusta (fot. mb)

Z zarzutem, że pieniądze zostały niepotrzebnie wydane, nie zgadza się Zenon Nadstawny, sołtys Krzaków Czaplinkowskich. - Decyzję o postawieniu wiaty podjęli mieszkańcy wsi na zebraniu sołeckim – mówi w rozmowie z naszym portalem. Przekonuje, że wiata musi być zamykana na klucz ze względu na bezpieczeństwo pozostawionych tam rowerów, bo w pobliżu jest las. – Nawet jeśli obecnie nie jest ona w pełni wykorzystywana, to jestem przekonany, że w przyszłości mieszkańcy będą chętnie zostawiali w niej swoje rowery – przekonuje.

W Urzędzie Miasta i Gminy Góra Kalwaria, który zapłacił za wykonanie wiaty, tematu unikają jak ognia: na odpowiedź na proste pytania o koszty i celowość inwestycji musieliśmy czekać równo dwa tygodnie.

Urzędnicy nie chcieli odpowiedzieć nam wprost na pytanie czy gmina ma poczucie bezsensownie wydanych pieniędzy. - Wiata została wykonana z Funduszu Sołeckiego wsi Krzaki Czaplinkowskie na podstawie podjętej uchwały sołectwa – usłyszeliśmy od Roberta Korczaka z Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (14)

ja

Data: 16 maja 2018, 14:23 nie widziałem roweru

nowy

Data: 16 maja 2018, 14:35 Że taki pomysł zatwierdził przewodniczący Rady Miejskiej Góry Kalwarii

Gaja

Data: 16 maja 2018, 14:46 Nie jest ważne po co ważne że zrobili.

Bareja

Data: 16 maja 2018, 16:11 \"- Powiedz mi po co jest ten miś?
- Właśnie, po co?
- Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia...
- Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.\"FREAK

Data: 16 maja 2018, 16:53 Potrzebna na wiata tak samo jak zegar słoneczny przy straży...a co z rewitalizacją skarpy wiślanej????????????

syn Kalifa

Data: 16 maja 2018, 20:33 Nadstawny to cholera jakiś lokalny wizjoner jest, czy tylko dziecko PRL-u?

profos

Data: 17 maja 2018, 05:58 Dobrze ze jest zamykana na kluz i jest blisko lasu to zalety mojego pomysłu .
Zamknąć w tej wiacie tego pana co ma klucz,do czasu aż zmądrzeje.

Halinka

Data: 17 maja 2018, 07:44 \" w pobliżu jest las \" ha dziki i sarny miałyby ubaw! Panie bezradny sołtysie więcej wiary w ludzi i zwierzęta! ŻENADA I PRYWATNY FOLWARK !!!!!!!!!!

zibi

Data: 17 maja 2018, 10:51 Ludzie znowu szukają kwadratowych j--j lub jest ponowna nagonka przed wyborami

Henryk

Data: 17 maja 2018, 11:28 Do Syna Kalifa.
Skoro rzucasz nazwiskami to ujawnij swoje imię i nazwisko.

hmm

Data: 17 maja 2018, 12:13 \"Wiata została wykonana z Funduszu Sołeckiego wsi Krzaki Czaplinkowskie\" - czyli to nie wina pana Zenka.
Tylko czy wieś zgodziła się na \"system klucza u sołtysa\"?
To nieżyciowe chyba - ale można poprawić.

Qala

Data: 18 maja 2018, 09:29 Z tego co wiem to każdy kto chce korzystać z wiaty może dorobić sobie klucz. Informacja o tym, że klucz jest u Sołtysa wprowadza w błąd i sugeruje jako był tylko jeden klucz i trzeba go codziennie oddawać.

zibi

Data: 18 maja 2018, 09:51 jeżeli ci co tak piszą te brednie przyszli by na zebranie wiejski e lub klubowe dowiedzieli by się wszystkiego o tym kluczu i innych sprawach związanych z tą mijscowością

Renia

Data: 18 maja 2018, 17:33 Tak właśnie u nas wydaje się publiczne pieniądze. Wiocha na maksa