Wielbłąd w Orszaku Trzech Króli w naszym mieście? Trwa głosowanie

Dodano: 20 listopada 2017; 6 stycznia w Orszaku Trzech Króli w Górze Kalwarii może pojawić się egzotyczny gość. Jest tylko jeden warunek. Nasze miasto musi wygrać internetowe głosowanie.

Głosować można na stronie Fundacji Orszak Trzech Króli TUTAJ. Głosowanie trwa do 30 listopada, ale konkurs podzielony jest na dwa etapy.

W pierwszym etapie (do 24 listopada do godz. 12.00) głos oddaje się na stronie internetowej Fundacji. W drugim (od 25 listopada) głosować można będzie na profilu facebookowym Fundacji na jedną z dziesięciu miejscowości, która dostanie najwięcej głosów w pierwszym etapie.

W poniedziałek rano (20 listopada) nasze miasto zajmowało 8. miejsce.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (27)

to niezła fundacja

Data: 20 listopada 2017, 17:35 myslalem ze fundacje pomagają zwierzętom a tu wykorzystują i męczą biednego Wielbląda :(
nie głosuje !!!!!!!!!!!!!!!!

Tak

Data: 20 listopada 2017, 21:02 Kto będzie robił za wielbłąda ?

co ważniejsze

Data: 21 listopada 2017, 09:44 Panie Redaktorze, pisze Pan o słupkach, wielbłądzie...a o 3-leciu kadencji władz samorządowych ani słowa. Dlaczego?

radio Sahara

Data: 21 listopada 2017, 10:58 Uwolnić wielbłąda!

Admin

Data: 21 listopada 2017, 14:00 @ co ważniejsze

Pisałem już co sądzę o samorządzie obecnej kadencji ponad rok temu, i od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Zapraszam do lektury:
http://gorakalwaria.net/news-radni-jak-maszynki-do-glosowania-czyli-po-co-wlasciwie-oni-sa,108.html

FREAK

Data: 21 listopada 2017, 14:42 Czemu nie ma informacji od redakcji że gmina otrzymała środki unijne na tereny zielone???

co ważniejsze

Data: 21 listopada 2017, 23:21 Pan Admin odpowiedział, że rok temu już pisał i nie bardzo teraz jest o czym.
A Przewodniczący Z. N. napisał : Chciałbym aby również inne Rady Miejskie jak i Sejm wzięli przykład z Radnych R.M. Góry Kalwarii....
To jak z tymi maszynkami??
O przykładnej Radzie chyba trzeba...

gejsza

Data: 22 listopada 2017, 08:30 co ważniejsze.Chyba nie chodzi o 3-lecie a o 3o -sto lecie większości starych wyjadaczy bo przecież niektórzy z nich przykleili się do stołków dawno .dawno temu ,dla tego tak żle się dzieje a będzie jeszcze gorzej ,jeżeli ludzie się nie obudzą i nie strząchną z siebie tej szaranczy.

.

Data: 22 listopada 2017, 16:01 Powiadasz \"szarańcza\" !
Niech startują młodzi (nowi).
Jeśli Szczepan zdecyduje się raz jeszcze ma mój głos !

X

Data: 22 listopada 2017, 23:51 Po co męczyć wielbłąda . Ta gmina to pustostan umysłowy. Może jeszcze murzyna z Afryki zatrudnia do orszaku?

Gejsza

Data: 23 listopada 2017, 08:22 Szczepan głosy mojej rodziny otrzyma również tak jak w poprzednich latach ,tylko czy to coś da?Z dotychczasowej autopsji wynika ,jako by stanowiska owe były zaplanowane odgórnie i jak na razie żadna siła jak do tej pory nie była w stanie tego zmienić,Ten układ to wolna amerykana .

Przekręt

Data: 23 listopada 2017, 10:38 . Niech startuja młodzi \\nowi\\.Młodzi i nowi właśnie ostatnio startowali i co ? Zmieniło się coś na lepsze ?Krzywda ludzka i niesprawiedliwość leje sie coraz większymi strumieniami i nikt na to nie reaguje .Albo ci młodzi i nowi nie maja pojęcia co tak na prawdę dzieje się w poszczególnych grupach ,komisjach i to jest możliwe albo tez jest możliwe ,że po prostu część z nich w obawie przed utratą swoich intratnych stanowisk przyłączyła sie do \'Starych weteranów \'i poprawia swoje wątłe warunki życiowe.

hmm

Data: 23 listopada 2017, 16:39 *Przekręt
To chyba trochę nie tak. Dobry kandydat na radnego/burmistrza winien mieć tzw. predyspozycje np.:

- stanowczość, by nie dać się wkleić w tzw. złe układy; wtedy faktycznie niewiele zdziała,

- wiedza, by wiedzieć co i jak można, nie dać się spławiać, nie odpuszczać, pukać tam gdzie trzeba, coś inicjować,

- osiągnięcia, bo jeśli coś zrobił i robi przez lata to jako radny będzie mógł na pewno więcej; jego dokonania są wskazówką i gwarancją dla wyborców,to bardzo ważne,

- empatia, bo jeśli lubi ludzi, wsłuchuje się w ich problemy i sugestie to nie zapomni kto go wybrał i dla kogo działa,

- czas, który jest tu niezbędny,

- charakter wojującego społecznika,

- niezależność finansową, nie radny dla diet... .


Jest inaczej i mamy to co mamy (co wybraliśmy!!).
Ile osób nie głosowało? Ilu głosowało na: znajomego, krewnego etc. nie bacząc co ich kandydat jest wart i czy podoła...
Jeśli wybierający będą pasywni, niezainteresowani, będą się kierować nieracjonalnym przesłankami to będzie tak..jak było i jest.

W wyborze każdy winien się kierować swoim interesem, bo dobry radny to korzyść dla WYBORCY!!! Kto tak myśli?

Przekręt

Data: 24 listopada 2017, 10:29 hmm No oczywiście ja tez tak myśle ,wręcz jestem tego pewny ale gdzie teraz znalezć takiego idealnego człowieka w całym tym bałaganie ?A no zobaczymy ,niebawem będziemy mogli się przekonać.

hmm

Data: 24 listopada 2017, 16:08 Przekręt ...ale gdzie teraz znalezć takiego idealnego człowieka ... są chyba wśród nas lepsi od tych którzy są radnymi, niektórych chyba znamy z działania i społecznikowskiej postawy ; jest ponadto czas by się rozejrzeć, porozmawiać, może kogoś przekonać,

... niebawem będziemy mogli się przekonać... ilu wyborców myśli o mądrym wyborze, o dobrym dla nich samych - tu problem znacznie większy; a ilu znów niezagłosuje, by później narzekać - a mleko się wyleje...
tu też sporo do zrobienia.

Przekręt

Data: 25 listopada 2017, 09:51 hmm Masz rację ,są wsród nas lepsi i godni zaufania ludzie ,niestety ostatnie wybory zostały tak skonstruowane ,że nie zawsze dało się głosować na tego na ,którego się zamierzało .Rejony zostały dostosowane do większości kandydatów na radnych ,wszystko zostało dokładnie zaplanowane i w związku z tym największe szanse znów otrzymali starzy weterani ,którzy są przyklejeni do stołków nawet po 26 lat ,przecież to jest chore ,brak jakiegokolwiek ładu ,porządku i prawa ,prawa ,które ustanawiaja mali ,nędzni ludzie dostosowując je do potrzeb swoich i swoich bliskich .Żenada.

Sutener (suweren)

Data: 25 listopada 2017, 10:01 Czy ktoś sobie potrafi wyobrazić radę bez Posiewki i p.Jacka ? Bo oni nie !

PIORUN

Data: 26 listopada 2017, 12:02 BRAŃSK

hmm

Data: 27 listopada 2017, 09:37 Przekręt : to racja, można mieć zastrzeżenia, że \"ostatnie wybory zostały tak skonstruowane ,że nie zawsze dało się głosować na tego na ,którego się zamierzało .Rejony zostały dostosowane do większości kandydatów na radnych ,wszystko zostało dokładnie zaplanowane i w związku z tym największe szanse znów otrzymali starzy weterani ,którzy... \" ale (co chyba istotne )wyborcom nie odebrali najważniejszego:
- prawa pójścia na głosowanie,
- mądrego, rozsądnego zagłosowania.
Za wynik głosowania odpowiadają wyborcy. I jak ci wyborcy zagłosowali? Jak zagłosują za rok? Tu jest problem...

kumisarz

Data: 27 listopada 2017, 15:57 hmm napisał:
\"Za wynik głosowania odpowiadają wyborcy.\"
Czyżby ?
A nie czasem ten co liczy głosy ?

Krzaki

Data: 27 listopada 2017, 16:50 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

hmm

Data: 27 listopada 2017, 20:02 @komisarz
z perspektywy historii faktycznie różnie bywało - w 1947r. komisarze głosy policzyli ale wyniki (wcześniej przygotowane) [podał ktoś inny, później w PRL-u wyboru nie było - albo lista FJN, albo niegłosowanie, na szczeblach gromad wybory były demokratyczne i uczciwe (może z pewnymi wyjątkami. To był jednak czas \"dyktatury proletariatu\". Nie było np. sondaży przedwyborczych.
Po 1989 r. było zdecydowanie inaczej, po prostu uczciwie (może dlatego teraz wiedząc o tym PiS chce coś zmienić) i nawet protesty wyborcze, rozpatrywane w sądach, wyniku nie zmieniały... Wygrywały zresztą różne opcje polityczne....
Zakładając uczciwość komisarzy komisji wyborczych, transparentność ich prac, solidność mężów zaufania twierdzę, że wynik wyborów jest jednak w rękach wyborców i wierzę, że to się nie zmieni!
< Ten \"co liczy głosy \" ma prawie zerowe szanse wypaczyć istotnie wyniki.>
I dlatego, powtórzę, za najważniejsze uważam\" ilu wyborców myśli o mądrym wyborze, o dobrym dla nich samych - tu problem znacznie większy; a ilu znów niezagłosuje, by później narzekać - a mleko się wyleje...
tu też sporo do zrobienia.:
Powtórzę też, pod rozwagę niektórym: \" Ile osób nie głosowało? Ilu głosowało na: znajomego, krewnego etc. nie bacząc co ich kandydat jest wart i czy podoła...
Jeśli wybierający będą pasywni, niezainteresowani, będą się kierować nieracjonalnym przesłankami to będzie tak..jak było i jest.

W wyborze każdy winien się kierować swoim interesem, bo dobry radny to korzyść dla WYBORCY!!! Kto tak myśli??

Wyniki biorą się z nas, nie z komisarzy....

Czy telnik

Data: 10 grudnia 2017, 08:27 @ hmm
Komu TY odpowiadasz ?
Nie za bardzo się POdnieciłeś ?

hmm

Data: 11 grudnia 2017, 12:17 Tym razem odpowiadam Czy telnikowi\"
- Komu TY odpowiadasz - wystarczy przeczytać nicki, by wiedzieć komu; a merytorycznie to rozsądnie myślącym - mam nadzieję (komu to może nie odpowiadać),
- Nie za bardzo się POdnieciłeś ? - zwracam uwagę na literówkę PO i ...zdrowia życzę

radek

Data: 12 grudnia 2017, 01:02 @Czy telnik
a Ty biedaku przez 8 ostatnich lat nie zdołałeś naprawić caps lock w komputerze i zobacz, jakie mamy tego skutki. Dumny jesteś?

hmm

Data: 12 grudnia 2017, 11:09 Szacunek dla Radka za zabranie głosu... dzięki.

?

Data: 19 grudnia 2017, 02:06 ..no i gdzie ten wielbłąd?