Wielka kłótnia o podział gminnej kasy przeznaczonej na sport

Dodano: 17 marca 2017; O gminną dotację na sport pokłóciły się nasze dwa największe kluby piłkarskie: Korona Góra Kalwaria i Nadstal Krzaki Czaplinowskie.

W czwartek spotkała się Gminna Rada Sportu, aby określić zasady podziału gminnych pieniędzy w... 2018 roku. Czemu zaczęto je ustalać już na początku bieżącego roku. - Żeby nie było tak jak w tym roku – wypalił od razu na początku spotkania prezes Korony Piotr Wojtas.

I przedstawił twarde dane za rok obecny. Wypomniał, że Korona, mimo że trenuje w niej więcej zawodników niż w Nadstalu, otrzymała mniejszą doatcję. – Korona otrzymuje na jednego zawodnika 51 zł miesięcznie, podczas gdy Nadstal 91 zł. Czy to jest sprawiedliwe? – pytał wiceprezes Korony Marek Morawski.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że klub z Krzaków Czaplinkowskich jest jednoznacznie kojarzony z osobą Zenona Nadstawnego, przewodniczącego Rady Miejskiej i nieformalnego szefa rządzącej gminą koalicji. Działacze Korony sugerowali więc, że wykorzystuje on swoją funkcję, żeby forsować Nadstal.

Zenon Nadstawny przekonywał z kolei, że w otrzymywanej od gminy dotacji zawarta jest kwota na utrzymanie stadionu w Krzakach Czaplinkowskich, podczas gdy stadion Korony w Górze Kalwarii utrzymywany jest z gminnych pieniędzy. – I tak dostaliście za dużo pieniędzy – wypalił w końcu zdenerwowany Nadstawny w stronę działaczy Korony.

Pozostali działacze sportowi obecni na posiedzeniu, którzy reprezentowali mniej od piłki nożnej popularne dyscypliny sportu (pływanie, siatkówka, karate), przypatrywali się konfliktowi z coraz większym zmieszaniem. „Weźcie się ze sobą dogadajcie” – poradził wreszcie któryś z nich.

Ustalić jednoznaczynych kryteriów podziału gminnych środków między poszczególne kluby jednak się nie udało, czeka nas zatem z pewnością jeszcze niejedno burzliwe posiedzenie Gminnej Komisji Sportu.

(mb) Na zdjęciu: promocyjny kubek KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie z wizerunkiem Zenona Nadstawnego

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (33)

Prawda

Data: 17 marca 2017, 15:01 Bo taka prawda. Szkoda ze miejski klub musi zmagać się z problemami typu dofinansowanie czy innymi. Ale problem w dużym stopniu jest po stronie gminy. Stadion jest w opłakanym stanie.

FREAK

Data: 17 marca 2017, 15:37 Burmistrz kasę wydaje na wioskach zamiast w pierwszej kolejności dbać o miasto które powinno być wizytówką gminy, widać radny podłapał taktykę. Dawno to towarzystwo powinno być odstawione od koryta..

ror

Data: 17 marca 2017, 16:58 Stadion miejski chyba już odchodzi w niebyt. Przecież tam ma być obwodnica, rzez drzew, rozwalone ogrodzenie, totalna demolka.

mm

Data: 17 marca 2017, 17:06 bardzo dobrze - dlaczego wieś ma się nie rozwijać??
przynajmniej widać że coś dzieje - a stadion w GK masakra.
a tak na marginesie Panie Naczelny Redaktorze - wciąż szuka Pan tanich sensacji - ta strona jest żenująca - zero pozytywów
chyba Pan zauważył że czytelników jest jakby mniej

pozdrawiam

pln

Data: 17 marca 2017, 17:28 Ja bym im nie dał kasy bo za co ?nie reprezentują gminy w odpowiednim stopniu ani krzaki ani korona. Boże nawet nie wiem w której oni lidze graja tak wysoki poziom..co innego w pływaniu czy też karate tam mamy mistrzów Polski ba nawet mistrzów EUROPY !!!! i czemu oni mają mniej kasy dostawać ? zawsze bo korona bo piłka gó*no nie piłka czas w gminie zacząć myśleć logicznie i dofinansowywać sporty w których coś osiągamy !!!

Gość

Data: 17 marca 2017, 18:09 Tematem rozdziału środków na sport w gminie Góra Kalwaria powinien się już ktoś dawno zainteresować.
Szczególny przypadek - klub Nadstal Krzaki Czaplinkowie i zaangażowanie przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Zenona Nadstawnego w sprawię przydziału środków.


Robert

Data: 17 marca 2017, 18:58 A wpływy z wesel i bali sportu na co idą? Na kubki i figurki na stadionie?

sawa

Data: 17 marca 2017, 19:12 wstyd i żenada dla burmistrza który nie dba o miasto i stadion pewnie ma układy z kolegami i daje im kase

sawa

Data: 17 marca 2017, 19:14 kto może sprawdzić gdzie idzie kasa gminna i na co?

Kl

Data: 17 marca 2017, 19:29 Niestety to prawda. Budynek klubowy ktory powinien byc wizytowka miasta bo stadion polozony przy jednej z wiodacych arterii powinien byc dawno wyremontowany i przebudowany. On pamieta lata 70 swoja funkcjonalnoscia. A tak wjezdzajac od strony Warki wyglada ten stadion jak typowy produkt komuny przed wejsciem do unii.

zeki

Data: 17 marca 2017, 20:02 @FREAK a czyimi głosami burmistrz został dwukrotnie wybrany? W demokracji płacisz wyborcom za poparcie pieniędzmi gminnymi. Taka prawda.

KK

Data: 17 marca 2017, 20:40 Na to tylko CBS nasłać! Kto to słyszał walić tyle kasy na prywatny stadion gdzie nasz, miejski ma takie braki we wszystkim! Pracownicy w zimie pracują w swoich ubraniach, w lecie przy upałach brak wody do picia a tam, opływają we wszystkim w dostatku. Może Pan Nadstawny sam zacznie utrzymywać swój stadion? Chce uchodzić Pana to niech nim będzie ale na wsi, nie u nas!

Mirek

Data: 17 marca 2017, 21:09 Widzę że Korona sobie rady nie daje jest dymana na każdym kroku teraz mieliśmy otworzyć szkółkę Boksu i teź są problemy, niech Korona tetaz weźmie kasę na Boks.

Kalwaryjczyk

Data: 18 marca 2017, 03:41 Spór

Weronika

Data: 18 marca 2017, 07:44 Dzieci z krzaków są lepsze widocznie niż te z góry. Albo potrzebują więcej troski?

Nick

Data: 18 marca 2017, 13:11 Jak można do artykułu dawać marnej jakości zdjęcie kubka który ma się u siebie w domu?
Już lepiej byłoby bez foto...

u

Data: 18 marca 2017, 15:30 A o strażaku z Bielawy tak nic?

Gaja

Data: 18 marca 2017, 20:59 Strach napić się herbaty z takiego kubka.

anowi

Data: 18 marca 2017, 21:50 popieram pan Nadstawny niech utrzymuje swój klub ze swojej kieszonki -korone trzeba rozwijać chłopaki dobrze graja stworzmy im lepsze warunki a nie będzie lepszych


daleki od sportu

Data: 19 marca 2017, 14:48 Nie byłoby kłótni gdyby 100% kasy poszłoby na sport !
Dopóki będzie można tę kwotę uszczuplić na swoje gadżety tak będzie .

Sekcja hokejowa tylko Baniocha nie Nadstal

Data: 19 marca 2017, 17:29 Sekcja hokejowa powinna powstać od nowa w Baniosze, a nie na Krzakach biorąc pod uwagę bogatą historię tej sekcji. Dla przypomnienia w latach 60 Orzeł walczył o wejście do drugiej ligi. Klub sportowy wspomni czasy, gdy był trudny do pokonania na lodowisku.

Wybudowany niedawno stadion w Baniosze otrzyma patrona – zostanie nim Andrzej Piędzio. Ta trochę zapomniana postać stworzyła podstawy do narodzin i rozwoju Orła. Spółdzielnia Pracy Grupa Techniczna, którą Piędzio kierował, zapewniła klubowi warunki, których zazdrościło pół Polski. Od końca lat 50. minionego wieku w Baniosze co sezon powstawało naturalne lodowisko. Wyposażano je w oświetlenie (choć ulice w tamtych czasach spowijała ciemność), nagłośnienie, bandy i szatnie dla zawodników i sędziów.

– Kiedyś były zupełnie inne zimy. Tafla nie topniała od grudnia do marca – pamięta Henryk Żołnowski, jeden z wybitniejszych graczy klubu z Baniochy, a obecnie wuefista w miejscowej szkole. http://www.nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=4265adela

Data: 19 marca 2017, 18:49 Ponoć zarząd Korony do kitu . Rodzice mają ich odwołać?

XYZ

Data: 19 marca 2017, 23:02 Dlaczego Gmina dofinasowuje sport? Przecież w większości przypadków to rodzice opłacają składki. Tak więc jeśli rodzice opłacają składki do na co idzie dofinansowanie? Kolejną kwestją, która jest niesprawiedliwa, a zarazem promująca kluby sportowe to fakt iż od Stycznia 2017r wynajmują one sale gimnastyczne za grosze, a w przypadku wynajmowania przez osoby fizyczne sal płaci się jak za zborze. Gdzie tu logika?

lalka

Data: 20 marca 2017, 15:38 No i co się tu dziwić ogólnopolskim komentarzom o samorządowych sitwach i że PiS ostrzy na nich zęby. Oj jak to się posypie...

seba

Data: 20 marca 2017, 15:40 Wstyd, zwyczajnie wstyd. Jaki to przykład dla młodych!

Gość

Data: 20 marca 2017, 19:07 Do XYZ Klub aby mógł funkcjonować wyłącznie ze składek rodziców musiałby ich wartość podnieść co najmniej dwukrotnie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że wielu rodziców nie płaci na czas należności albo ich w ogóle nie wpłaca, mimo iż regularnie dowozi dzieci na treningi. Takie czasy, że wielu wymaga, oczekuje wysokiego poziomu sportowego ale kiedy dochodzi do płacenia składek, to już nie ma tematu. Klub to też trenerzy, sprzęt sportowy, transport na mecze, opłaty sędziowskie, wynajem sal, hali. To są tysiące. Składki rodziców nigdy nie pokryją takich kosztów. Wystarczy troszkę poczytać i zasięgnąć wiedzy.
Dlatego też dotacje są bardzo ważne i kluczowe w funkcjonowaniu klubów mniejszych, gdzie liczy się każdy grosz.Anka

Data: 22 marca 2017, 22:01 I po co wam te studia, kiedy można być z wykształceniem średnim i rządzić? Prywatny sport można dotować groszem (tylko) a kwoty dać szkołom, na SKS-y, zajęcia sportowe. Jaka kalkulacja? Co na to Bezradni Radni? Szkoda tylko naszych dzieci...

Stach

Data: 24 marca 2017, 23:34 daje im się ziemię, stadion, robią imprezy, zarabiają na infrastrukturze gminnej, a dodatkowo przyznaje im się 2 razy większe dotacje. Tak to jest jak były prezes Nadstalu, i człowiek związany z tym klubem jest przewodniczącym rady i struje burmistrzem, ale żeby nie było to wyście sobie taki układ wybrali!

Janusz

Data: 26 marca 2017, 10:08 Kubek nie interesuje mnie,ale buty z węża gada kupiłbym !

Mirek

Data: 29 marca 2017, 23:27 A bal sportu to przepraszam gdzie był organizowany? Ile kosztowało wejście? Kto na tym zarabiał? Bunga Bunga wszyscy widzieli

zz

Data: 6 kwietnia 2017, 14:08 Oczywiście że dotacja dla Nadstalu przydzielona jest nieuczciwie. Stadion w GK jest w strasznym stanie, włodarze naszego miasta powinni się wstydzić !!!Przewodniczący Rady Miejskiej i mafiozo rządzącej gminą koalicji - wstyd i hańba dla miasteczka!!! Wsadza na etaty w urzędzie gminy kolesi, baz wykształcenia takich samych jak on. A gdzie są pieniądze z wesel i bankietów ?

kibic KS NADSTAL

Data: 13 kwietnia 2017, 22:24 Każdy Widzi tylko kasę ale jak trzeba coś pomóc na stadionie lub przy zorganizowaniu jakiegoś turnieju sportowego to nikogo niema a wiec trzeba za to zapłacić . Nikt nie wie ile kosztują wyjazdy stroje ,utrzymanie murawy i reszta kosztów Więc zapraszamy na zebrania kończące sezon i wtedy każdy się dowie ile jest dotacji a ile trzeba dołożyć aby utrzymać klub .A więc zapraszamy na zebrania i nie będzie tych śmiesznych pomówień

multimadzka

Data: 19 kwietnia 2017, 22:00 Na temat ks nastał to naprawdę można by książki pisać. A na zebraniach bywałam. Słuchałam tych kłamstw. Tak a stroje drogie rzeczywiście ale rodzice za nie płacą. Stroje, dresy składki, opłaty za turnieje , a jak chcesz dzieciaka zabrać to panu Nadstawnemu zapłacić trza, za szkolenie. ... trzymajcie swoje dzieci z daleka.